IND VS NZ: ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ରାହୁଲଙ୍କ ନାମରେ ହୋଇପାରେ ଏହି ବଡ଼ ଉପଲବ୍ଧି! ୟୁଜି ରଚିବେ ଇତିହାସ? ପଢନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଟି-୨୦ ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ରବିବାରକୁ କଲିକତାରେ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ସିଡ୍ୟୁଲରେ ଅଛି। ଜୟପୁର ଓ ରାଞ୍ଚିରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ୨-୦ ରେ ଜିତି ସିରିଜ ଜିତିଯାଇଛି। ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ଏତେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାମରେ କରିପାରନ୍ତି। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ କେ ଏଲ ରାହୁଲ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ନିଜ ନାମରେ ବଡ଼ ଉପଲବ୍ଧି ହାସଲ କରିପାରନ୍ତି।

Google

ଟି-୨୦ରେ ଅଧିନାୟକ ହେବା ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅଧିକ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଜୟପୁରରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ୪୮ ରନ ଓ ରାଞ୍ଚିରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ୩୬ ମ୍ୟାଚରେ ୫୫ ରନର ମ୍ୟାଚ ବିଜୟୀ ପାରି ଖେଳିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ୧ ଟି ଚୌକା ଓ ୫ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏହା ସହ ସେ ରାଞ୍ଚିରେ ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟରନେସନାଲରେ ୨୯ ଥର ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ରନ କରିଛନ୍ତି।

ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟର ନେସନାଲରେ ୨୯ ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ରୋହିତ ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟରନେସନାଲରେ ୨୫ ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଓ ୪ ଟି ଶତକ ମାରିଛନ୍ତି। ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟରନେସନାଲରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ୪ ଟି ଶତକ ମାରିବାର ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନାମରେ ଅଛି।

Google

ରୋହିତଙ୍କ ପାଖରେ ବିରାଟଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇବାର ମୌକା: ରୋହିତଙ୍କ ପାଖରେ କଲିକତା ମ୍ୟାଚରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରିବା ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାମରେ କରିପାରିବର ମୌକା ଅଛି। ଯଦି ଏହି ଶେଷ ଟି-୨୦ରେ ମଧ୍ୟ ସେ ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ରନ କରିନେବେ ତେବେ ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟରନେସନାଲରେ ତାଙ୍କ ନାମରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରିବାର ରେକର୍ଡ ହୋଇଯିବ। ଏହା ସହ ରୋହିତଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟରନେସନାଲରେ ୧୫୦ ଛକା ପୁରା କରିବା ପାଇଁ ଏବେ ମାତ୍ର ୩ ଟି ଛକା ଆବଶ୍ୟକ।

କେଏଲ ରାହୁଲ ୫୦୦ ଚୌକା ପୁରା କରିପାରନ୍ତି: ଏହି ମ୍ୟାଚରେ କେଏଲ ରାହୁଲ ଏକ ଖାସ ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାମରେ କରିପାରନ୍ତି। ସେ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ୫୦୦ ଚୌକା ପୁରା କରିବା ପାଇଁ ମାତ୍ର ୨ ଟି ଚୌକା ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ୨୩୨ ଛକା ମାରିସାରିଛନ୍ତି।

Google

ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କର ୫୦ ତମ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ: ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ମୌକା ମିଳିନାହିଁ। ଯଦି କେକେଆରରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ତୃତୀୟ ଟି-୨୦ରେ ତାଙ୍କୁ ମୌକା ମିଳିବ ତେବେ ଏହା ତାଙ୍କର ୫୦ ତମ ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟର ନେସନାଲ ମ୍ୟାଚ ହେବ। ସେ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪୯ ଟି ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟରନେସନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ୬୩ ୱିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି।

ରିଷଭ ପନ୍ତ ମଧ୍ୟ ୫୦ ଚୌକା ପୁରା କରିପାରନ୍ତି: ରିଷଭ ପନ୍ତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଶେଷ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚରେ୫୦ ଚୌକା ପୁରା କରିପାରନ୍ତି। ସେ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪୦ ଟି-୨୦ରେ ୪୪ ଚୌକା ମାରିଛନ୍ତି। ଯଦି ସେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ୬ ଟି ଚୌକା ମାରିବେ ତେବେ ସେ ୫୦ ଚୌକା ପୁରା କରିପାରିବେ। ଶ୍ରେୟସ ଅୟର ମଧ୍ୟ ୬ ଟି ଚୌକା ଦ୍ଵାରା ୫୦ ଚୌକା ପୁରା କରିପାରନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *