ସାମସନଙ୍କ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ନମ୍ବର ୧ ରେ, ଧୋନି ଓ କୋହଲିଙ୍କ ଟିମ ଟପ-୫ରେ ବି ନାହାଁନ୍ତି!

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ କଥା କହିବା ତ ଏଥର ୧୦ ଟିମ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫ ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଇଛି ଓ ସବୁ ୧୦ ଟିମ ଗୋଟେ ଗୋଟେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାରକୁ ଖେଳା ଯାଇଥିବା ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ୬୧ ରନରେ ହରାଇଛି। ରାଜସ୍ଥାନ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ କରି ୨୧୦ ରନ କରିଥିଲା ଓ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମାତ୍ର ୧୪୯ ରନ ହିଁ କରିପାରିଲା। ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଏହି ବଡ଼ ବିଜୟର ଫାଇଦା ହୋଇଛି ରାଜସ୍ଥାନ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଟପରେ ପହଁଚିଯାଇଛି। ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସେହି ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ୫୫ ରନର ଵିସ୍ପୋଟକ ପାରି ଖେଳିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଥିଲା

Google

ଆଇପିଏଲର ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତର ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ କଥା କହିବାତ ୫ ଟି ଗୋଟେ ଗୋଟେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି ଓ ସମସ୍ତଙ୍କର ୨-୨ ଅଙ୍କ ଅଛି। କିନ୍ତୁ ରନରେଟ ଅନୁସାରେ ରାଜସ୍ଥାନ ଟପରେ ଅଛି। ତାର ରନରେଟ +୩.୦୫୦ ଅଛି। ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟଲ୍ସ (+୦.୯୧୪ ) ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ,ପଞ୍ଜାଵ କିଙ୍ଗସ ( +୦.୬୯୭) ସହ ତୃତୀୟ, କୋଲକତା ନାଇଟ ରାଇଡ଼ର୍ସ (+୦.୬୩୯) ସହ ଚତ୍ରୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଓ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟନ୍ସ (+୦.୨୮୬) ସହ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି। ବିଜୟ କାରଣରୁ ଏମାନଙ୍କ ରନରେଟ ପ୍ଲସରେ ଅଛି।

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସଭା ଶେଷରେ ଅଛି:

ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ ଅନୁସାରେ କେ ଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଲକ୍ଷନଉ ସୁପର ଜାଏଣ୍ଟସ -୦.୨୮୬ ସହ ଷଷ୍ଠରେ , ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଚେନ୍ନାଇ -୦.୬୩୯ ସହ ସପ୍ତାହରେ, ଫାଫ ଡୁ ପ୍ଲେସିଙ୍କ ଆରସିବି -୦.୬୯୭ ସହ ଅଷ୍ଟମରେ, ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ -୯୧୪ ସହ ନବମରେ ଓ କେନ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ହାଇଦ୍ରାବାଦ -୦.୦୫୦ ସହ ଦଶମ ବା ଶେଷରେ ଅଛି।

Google

ଡୁ ପ୍ଲେସି ରନ ମାମଲାରେ ଟପରେ:

ଅରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପର କଥା କହିବା ତ ଆରସିବିର ଅଧିନାୟକ ଫାଫ ଡୁପ୍ଲେସି ଏହି ମାମଲାରେ ଟପରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ୮୮ ରନ କରିଛନ୍ତି। ୮୧ ରନ ସହ ମୁମ୍ବାଇର ଇସାନ କିସନ ଦ୍ୱିତୀୟ ନମ୍ବରରେ, ରାଜସ୍ଥାନର ଆଡ଼ମ ମାର୍କରମ ୫୭ ରନ ସହ ତୃତୀୟ ସସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ପର୍ପଲ କ୍ୟାପ କଥା କହିବା ତ ୫ ଟି ବୋଲର ୩-୩ ୱିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଡିଜେ ବ୍ରାଭୋ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ମହମ୍ମଦ ସାମୀ ଓ ବାସୀଲ ଥଂମ୍ପି ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି।

 

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *