ODI ସିରିଜ ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଘାତକ ଖେଳାଳି, ନାମ ଜାଣିଲେ ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ!

ବ୍ୟୁରୋ ନ୍ୟୁଜ: ଭାରତୀୟ ଟିମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିରୁଦ୍ଧରେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଖେଳିବାର ଅଛି। ଟିମ ଏହି ସିରିଜର ତୁରନ୍ତ ପରେ ୧୯ ଜାନୁଆରୀରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିରୁଦ୍ଧରେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜ ଖେଳିବାର ଅଛି।  ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟିମ ଏକଦିବସିୟ ସିରିଜ ପାଇଁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଟିମର ଚୟନ କରିଛି।

Google

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟିମର ହେଲା ଚୟନ:ଯୁବ ପ୍ରେସର ମାର୍କୋ ଯାନସେନଙ୍କୁ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୧୯ ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ ଦିବସିୟ ସିରିଜ ପାଇଁ ୧୭ ଜଣିଆ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟିମରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ୨୧ ବର୍ଷୀୟ ଯାନସେନ ପୁର୍ବ ସପ୍ତାହରେ ହିଁ ନିଜ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ୫ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଏହି ଏକଦିବସିୟ ଟିମର ଅଧିନାୟକ ହେବେ ତେମ୍ବା ବାବୁମା ଓ ଉପଅଧିନାୟକ ହେବେ କେଶବ ମହାରାଜ। ଅନୁଭବୀ ପ୍ରେସର ବୋଲର ଏନରିକ ନୋରକିଆ ଆଘାତ କାରଣରୁ ଏକଦିବସିୟ ସିରିଜ ମଧ୍ୟ ଖେଳିବେ ନାହିଁ।

ଡିକକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଚୟନ କରାଯାଇଛି:ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଏକଦିବସିୟ ଟିମରେ ପୂର୍ଵ ଅଧିନାୟକ କ୍ୱିଣ୍ଟନ ଡିକକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଚୟନ କରାଯାଇଛି ଯିଏକି ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରୁସନ୍ୟାସ ନେଇଯାଇଥିଲେ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଚୟନ ସମିତିର ସଦସ୍ୟ ବିକ୍ଟର ଏମ କହିଛନ୍ତି,”ଏହା ବହୁତ ରୋମାଞ୍ଚକସମୂହ ଅଟେ। ଚୟନ ସମିତି ଓ ମୁଁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ବହୁତ ରୋମାଞ୍ଚକ ଅଛୁ। ଆମର ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଭାରତ ଭଳି ବଡ଼ ଟିମ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଖେଳିବାଠୁ ବଡ଼ କିଛି ନାହିଁ। ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ସିରିଜ ହେବ”।

 

ପ୍ରଥମ ଏକଦିବସିୟ ୧୯ ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ୨୧ ଜାନୁଆରୀକୁ ପାର୍ଲରେ ଖେଳାଯିବ। ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ ୨୩ ଜାନୁଆରୀକୁ କେପଟାଉନରେ ଖେଳାଯିବ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟିମ:ତେମ୍ବା ବଭୁମା, କେଶବ ମହାରାଜ, କ୍ୱିଣ୍ଟନ ଡିକକ,ଜୁବେର ହମଜା, ମାର୍କୋ ଜାନସେନ, ଜାତ୍ରେମନ ମାଲାନ, ସିଂସାଡା ଏମଗାଲା, ଏଡେନ ମାର୍କରାମ, ଡେଭିଡ ମିଲର, ଲୁଙ୍ଗି ଏନଗିଡି ,ବେନ ପରନେଲ, ଏଣ୍ଡିଲେ ଫେଲୁକ୍ୟାୟୋ, ଡୁଏନ ପ୍ରେଟୋରିୟସ, କଗିସୋ ରବାଡା, ତବରେଜ ସମସି, ରାଶି ବାନ ଡେର ଡୁସେନ, ଓ କାଇଲ ବେରେତ୍ରେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *