ଯୁବ ପିଢିଙ୍କୁ ଚାନ୍ସ ଦେବା ପାଇଁ ଅବସର ନେଇଗଲେ ୨ଟି ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଥିବା ଏହି ଭାରତୀୟ ବୋଲର!

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଏସ ଶ୍ରୀସାନ୍ତ ଆଉ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖାଯିବେ ନାହିଁ। ସେ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟର ସବୁ ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ନେଇଯାଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ଵରୁ ତାଙ୍କ ଫାଷ୍ଟ କ୍ଳାସ କ୍ରିକେଟ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ପାଇଁ କେରଳ ଟିମରେ ଜାଗା ମିଳିଥାଏ। ସେ ୯ ବର୍ଷ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ, ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ର ଅକ୍ସନରେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀସାନ୍ତଙ୍କୁ ଜାଗା ମିଳିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଅକ୍ସନରେ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ଟିମ କିଣିନଥିଲା। ଶ୍ରୀସାନ୍ତ ବର୍ଷ ୨୦୦୭ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଓ ୨୦୧୧ ଏକଦିବସିୟ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା ଭାରତୀୟ ଟିମର ଅଂଶ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବର୍ଷ ୨୦୧୩ ଆଇପିଏଲରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ସ୍ପୋର୍ଟ ଫିକ୍ସିଙ୍ଗର ଅଭିଯୋଗ ଲାଗିଲା ଯାହା ପରେ ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଆଜୀବନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲା ଯାହାକୁ ପରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇ ୭ ବର୍ଷ କରିଦିଆଗଲା।

Google

ଏସ ଶ୍ରୀସାନ୍ତ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଲେଖିଥିଲେ,”ଆଜି ମୋ ପାଇଁ ଏକ କଷ୍ଟକର ଦିନ ଅଟେ। କେରଳ, ବିସିସିଆଇ, ବାରବିକସାୟର, ଭାରତୀୟ ଏୟାର ଲାୟନ୍ସଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବାକୁ ଚାହିଁବି। ଆଇସିସି ମତେ ବଡ଼ ସମ୍ମାନ ଦେଇଛି,ଜଣେ କ୍ରିକେଟର ରୂପରେ ମୁଁ ୨୫ ବର୍ଷର କ୍ୟାରିୟରରେ ମୁଁ ସର୍ବଦା ବିଶ୍ୱାସ, ଦୃଢ଼ତା ସହ ଖେଳିବାର ପ୍ରୟାସ କରିଛି”। ସେ ୨୦୦୫ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଇଣ୍ଟରନେସନାଲ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ।

ନୂଆ ପିଢ଼ିପାଇଁ ନେଲେ ଫଇସଲା:

ସେ ଆଗକୁ କହିଛନ୍ତି ପରିବାର, ନିଜ ସାଥି ଓ ଭାରତର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବା ମୋ ପାଇଁ ସମ୍ମାନର କଥା। ଦୁଃଖରେ କିନ୍ତୁ ଅଶସୋସ ବିନା କ୍ରିକେଟର ସବୁ ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ନେଉଛି। ଶ୍ରୀସାନ୍ତ ଲେଖିଛନ୍ତି ନୂଆ ପିଢ଼ିପାଇଁ ମୁଁ ଫାଷ୍ଟ କ୍ଳାସ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି। ସେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି ହୁଏତ ବିଦେଶୀ ଲିଗରେ ଖେଳିପାରନ୍ତି।

ତାଙ୍କ ଇଣ୍ଟରନେସନାଲ କ୍ୟାରିଅରକୁ ଦେଖିବା ତ ସେ ୨୭ ଟେଷ୍ଟରେ ୮୭,୫୩ ଏକଦିବସିୟରେ ୭୫ ଓ ୧୦ ଟି-୨୦ରେ ୭ ୱିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଫାଷ୍ଟ କ୍ଳାସ କ୍ୟାରିଅରକୁ ଦେଖିବାତ ସେ ୭୪ ମ୍ୟାଚରେ ୨୧୩ ୱିକେଟ ନିଜ ନାମରେ କରିଛନ୍ତି। ସେ ମୋଟ ଟି-୨୦ରେ ୬୫ ମ୍ୟାଚରେ ୫୪ ୱିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.