ଲାରାଙ୍କ ପରେ ଏହି ଖେଳାଳି କଲେ ୪୦୦ ରୁ ଅଧିକ ରନ, କରିଲେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ସ୍କୋର, ପଢ଼ନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ସାମ ନର୍ଥଇଷ୍ଟ ଶନିବାରକୁ ଇଂଲିସି କାଉଁଟି ଚମ୍ପିୟନସିପର ମ୍ୟାଚରେ ଗ୍ଲେମୋର୍ଗିନ ତରଫରୁ ୪୧୦ ରନର ନଟଆଉଟ ପାରି ଖେଳି ୪୦୦ ରନ କରିବା ବିଶିଷ୍ଟ ସମୂହରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ନର୍ଥଇଷ୍ଟକୁ କିନ୍ତୁ ଗ୍ଲେମୋର୍ଗିନ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୫ ୱିକେଟରେ ୭୯୫ ରନରେ ପାରି ଘୋଷଣା ଦ୍ଵାରା ତାଙ୍କୁ ବ୍ରାୟନ ଲାରାଙ୍କ ୫୦୧ ରନର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋରକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବାର ମୌକା ମିଳିଲାନି। ଯାହାକୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜର ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ବ୍ରାୟନ ଲାରା ୧୯୯୪ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରାଉଁଟି ମ୍ୟାଚରେ ବାରବିକଶର ତରଫରୁ ଖେଳି ଲଗାଇଥିଲେ।

Google
ସାମ ନର୍ଥଇଷ୍ଟ କଲେ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ:

ସାମ ନର୍ଥଲିଷ୍ଟ ଏହି ପାରିରେ ୪୫୦ ବଲର ସାମ୍ନା କରି ୪୧୦ ରନ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ୪୫ ଚୌକା ଓ ୩ଟି ଛକା ସାମିଲ ଥିଲା। ଏଲିଟ ସ୍ତର କ୍ରିକେଟରେ ଏହା କୌଣସି କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋର ଅଟେ। ଏହି ୩୨ ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳି ୨୦୦୪ ରେ ବ୍ରାୟନ ଲାରାଙ୍କ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୪୦୦ ରନର ନଟ ଆଉଟ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋରକୁ ପଛରେ ପକାଇଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହି ବର୍ଷ ଲିଷ୍ଟରେ ହେଲେ ସାମିଲ:

ତାଙ୍କର ଏହି ପାରି ସର୍ଵକାଳୀନ ବଡ଼ ମୋଟ ବଡ଼ ସ୍କୋରର ୯ମ ଅଟେ। କେବଳ ୮ ଖେଳାଳି ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ରିକେଟରେ ୪୦୦ ବା ତାଠୁ ଅଧିକ ରନର ସ୍କୋର କରିପାରିଛନ୍ତି। ଲାରାଙ୍କ ଭଳି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବିଲ ପୋଷଫୋର୍ଡ ଦୁଇଥର ୪୦୦ ରନର ସ୍କୋର ପାର କରିଛନ୍ତି।

ଲାରା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ୪୦୦ ରନ:

ନର୍ଥଇଷ୍ଟଙ୍କ ପାରି ଇଂଲିସି କ୍ରାଉଁଟି ମ୍ୟାଚରେ ୪୦୦ ରନରୁ ଅଧିକ ଚତ୍ରୁର୍ଥ ସ୍କୋର ଅଟେ ଯାହା ଲାରାଙ୍କ ପାରି ପରେ ହୋଇଛି। ଆର୍ଚି ମୈକଲୋରେନ(୪୨୪) ୧୯୮୫ ଓ ଗ୍ରୀମ ହେକ(୪୦୫) ୧୯୮୮ରେ କରିଥିଲେ।

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *