U-19 ବିଶ୍ୱକପ: ଭାରତ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ବାଛିଲା ଟିମ, ଦିଲ୍ଲୀର ଯସ ଢୁଲଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଅଧିନାୟକତ୍ୱ, ଦେଖନ୍ତୁ ଲିଷ୍ଟ

ଅଣ୍ଡର-୧୯ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟିମର ଘୋଷଣା ହୋଇଯାଇଛି। ୪ ଥରର ଚମ୍ପିୟାନ ଭାରତର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଦାୟୀତ୍ୱ ଏଥର ଦିଲ୍ଲୀର ଯସ ଢୁଲଙ୍କୁ ମିଳିଛି। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଏସକେ ରସିଦଙ୍କୁ ଉପଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଛି। ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀ ୧୪ରୁ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ବିଶ୍ୱକପ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜର ଆୟୋଜନ ହେବାର ଅଛି ଯାହାର ଟ୍ରଫି ମ୍ୟାଚ ୫ ଫେବୃୟାରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ।

Google

ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଜୁନିୟର ଚୟନ ସମିତି ଅଣ୍ଡର-୧୯ ପୁରୁଷ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟିମର ଚୟନ କରିଛି। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ୧୪ ତମ ସିଜନରେ ୧୬ ଟିମ ଭାଗ ନେବ ଓ ୪୮ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣା ଯାଇଛି ଭାରତ ୨୦୦୦, ୨୦୦୮, ୨୦୧୨, ୨୦୧୮ ରେ ଚମ୍ପିୟାନ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ସହ ଭାରତ ବର୍ଷ ୨୦୧୬ ଓ ୨୦୨୦ରେ ଉପବିଜେତା ରହିଥିଲା।

ଭାରତୀୟ ଟିମ ୧୫ ଜାନୁଆରୀକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଗୟାନାରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ। ଏହା ପରେ୧୯ ଜାନୁଆରୀକୁ ଆଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଓ ୨୨ ଜାନୁଆରୀକୁ ଯୁଗାଣ୍ଡା ସହ ଖେଳିବ। ଫର୍ମାଟରେ ୪ ଗ୍ରୁପରେ ଟିମ ବଣ୍ଟାଯାଇଛି। ପ୍ରତି ଗ୍ରୁପରେ ଟପ ୨ ଟିମ ସୁପରଲିଗ ପାଇଁ ଆଗକୁ ବଢିବ। ଶେଷ ଟିମମାନେ ୨୩ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତର ପ୍ରତିଯୋଗୀତାରେ ସାମିଲ ହେବେ। ଭାରତକୁ ଗ୍ରୁପ ବି ରେ ରଖାଯାଇଛି। ୧୭ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଟିମ ସହ ଚୟନ ସମିତି ୫ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇରେ ରଖିଛି। ଯସ ଢୁଲ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳିବେ ଓ ସେ ଦିଲ୍ଲୀର ଜନକପୁରର ରହିବା ଵାଲା ଅଟନ୍ତି। ସେ ବିନୁ ମାଙ୍କଡ ଟ୍ରଫିରେ ୭୫.୫୦ର ଔସତରେ ୩୦୨ ରନ କରିଥିଲେ।

ଅଣ୍ଡର-୧୯ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟିମ: ଯସ ଢୁଲ(ଅଧିନାୟକ), ହରନୁର ସିଂହ, ଅଗାକ୍ରିସ ରଘୁବଂଶୀ,ଏସକେ ରସିଦ(ଉପଅଧିନାୟକ), ନିଶାନ୍ତ ସିଂଧୁ,ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଯାଦବ, ଅନିସ୍ୱର ଗୌତମ, ଦିନେସ ବାନା, ଆରାଧ୍ୟ ଯାଦବ(ୱିକେଟ କିପର), ରାଜ ଅଙ୍ଗଦ ବାବ,ମାନବ ପାରଖୀ,କୌଶଲ ତାମ୍ବେ, ଆରଏସ ହୈଙ୍ଗରଗେକର, ବାସୁ ବତସୋ, ବିକ୍କୀ ଓସ୍ତଵାଲା, ରବି କୁମାର ଓ ଗର୍ବ ସାଂଗବାନ।

ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇ ଖେଳାଳି: ଋଷିତ ରେଡି, ଉଦୟ ସହାରନ, ଅଂସ ଗୌସାଇ, ଅମୃତ ରାଜ ଉପାଧ୍ୟାୟ ଓ ପିଏମ ସିଂହ ରାଠୋର।

 

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *