ବଡ଼ ଖବର: ଭାଇସ-କ୍ୟାପଟେନ ପାଇଁ ଏହି ୪ ଜଣ ଦାବିଦାର! କିଏ ନେବ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଜାଗା? ଜୋର ଧରିଲା ଖବର

ତେବେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗ୍ରସ୍ତ ପରେ ଦଳ ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ଅନେକ ଲୋକ ଏହା ବିରୋଧରେ ନିଜର ମତ ପ୍ରକାଶ କରି ସାରିଲେଣି। ଏହା ସହିତ ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ଖେଳାଳି ନିଜର ନିଜର ମତ ଏହା ଉପରେ ରଖି ସାରିଲେଣି। ତେବେ ଏହା ପରେ ଆଉ ଏକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ତେବେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଏହି ଗ୍ରସ୍ତ ସମୟରେ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ଉପ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା।

Google

ତେବେ ଯେତେବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଉପ ଅଧିନାୟକ ପଦରେ ରଖା ଯାଇଥିଲା ସେହି ସମୟରେ ରହାଣେଙ୍କ ପାଖରୁ ଉପ ଅଧିନାୟକ ଭାର ନେଇ ନିଆ ଯାଇଥିଲା।କାରଣ ସେ ଗତ କିଛି ଶୃଙ୍ଖଳା ହେବ ଏତେ ଅଧିକ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁ ନଥିଲେ। ତେବେ ଏହା ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିବା କାରଣରୁ ସେ ଏହି ଗ୍ରସ୍ତରୁ ବାଦ ପଡ଼ିଛନ୍ତି। ତେବେ ଯଦି ଏପରି ହୁଏ ତେବେ ସେ ଆଉ ଉପ ଅଧିନାୟକ ରହିବେ ନାହିଁ।

ଯାହା ଫଳରେ ଉପ ଅଧିନାୟକ କିଏ ହେବେ ଏହା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଶ୍ନ ହୋଇଛି। ତେବେ ଅନେକ ଲୋକ ଏହା ଅନୁମାନ କରୁଛନ୍ତି କି ଚେତେଶ୍ୱର ପୁଜାରାଙ୍କୁ ଉପ ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇ ପାରେ। ଏହା ସହିତ ଏହା କୁହାଯାଉଛି କି ପୁଜାରାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆର ଅଶ୍ଵିନୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦଳର ଉପ ଅଧିନାୟକ କରି ଦିଆ ଯାଇ ପାରେ। କାରଣ ଏହି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗ୍ରସ୍ତ ସମୟରେ କେବଳ ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କୁ ଏକ ମାତ୍ର ସ୍ପିନର ଭାବରେ ଖେଳୁ ଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ।

Google

ତେବେ ଏହା ପରେ ଯଦି ଅଶ୍ଵିନୀଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ଉପ ଅଧିନାୟକ କରାଯାଏ ତେବେ ଏହା ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ବହୁତ ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରେ। କାରଣ ସେ ନିଜର ଅନୁଭବ ଦ୍ଵାରା ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଅନେକ ଲାଭ ଦେଇ ପାରନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଆଉ ଏକ କଥା ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି ଯଦି ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ବିସିସିଆଇ କୌଣସି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଉପଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଚୟନ କରିବାକୁ ଚାହେଁ ତେବେ ଲୋକେଶ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଏହି ଦଳର ଉପ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଚୟନ କରାଯାଇ ପାରେ। ତେବେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଉପ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ କାହାକୁ ଚୟନ କରାଯିବ ଏହା ପ୍ରଶ୍ନ ହୋଇଛି। ଆହୁରି ବି ଯାହା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି କି ରାହାଣେ ବି ଉପ ଅଧିନାୟକ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *