ବିବାଦ ପରେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ନେଇ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କ୍ୟାପଟେନ ପାଇଁ ରୋହିତ…

ଅନୁଭବୀ ଓପନର ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଏକଦିବସିୟ ଓ ଟି-୨୦ ଟିମର ନୂତନ ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ଅନେକ ପ୍ରକାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳୁଛି। ଯେଉଁ କଥା ଦ୍ଵାରା ଲୋକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଲେ ତାହା ଏହାକି ଏହି ଫଇସଲା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ଭାବେ ହେଲା। ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏହି ଫଇସଲାର ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ଓ ସେ କହିଛନ୍ତି ଏଥିପାଇଁ ରୋହିତ ବେଷ୍ଟ ଚଏସ ଅଟନ୍ତି।

Google

ରୋହିତ ଶର୍ମା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଟି-୨୦ରେ ନିଜର ଟି-୨୦ ଅଧିନାୟକ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସିଜନ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଯାଇଛି ମଧ୍ୟ କାରଣ ଭାରତ ଏହି ସିରିଜକୁ ୩-୦ରେ ଜିତିଥିଲା।ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ରୋହିତ ଏହି ପଦର ପାଇଁ ଉଚିତ ଅଟନ୍ତି। ଗାଙ୍ଗୁଲି ପୂର୍ବରୁ ଦାବି କରିଥିଲେଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ଅଧିନାୟକ ପଦ ନଛାଡିବା ପାଇଁ ସେ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବିରାଟ ଏହି ଦାବିକୁ ମନାକରିଦେଇଛନ୍ତି।

ବିସିସିଆଇର ବର୍ତ୍ତମାନର ଅଧକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି “ବ୍ୟାକ ଷ୍ଟେଜ ଉଇଥ ବୋରିଆ” କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କହିଥିଲେ,”ଜଣେ ଅଧିନାୟକ ରୂପରେ ରୋହିତ ଯାହା କରିଛନ୍ତି ସେ ଅଧିନାୟକ ପଦ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ। ମୁମ୍ବାଇ ପାଇଁ ୫ ଟି ଟ୍ରଫି ଓ ପ୍ରେସରରେ ତାଙ୍କ କ୍ଷମତା ଦେଖାଯାଇଥାଏ। ବିରାଟ ଯେବେ ଟି-୨୦ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପଦଛାଡିବାକୁ ଫଇସଲା କରିଦେଲେ ଏହା ପରେ ସବୁଠୁ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅଟନ୍ତି। ସେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସିରିଜରେ ୩-୦ରେ ବିଜୟଲାଭ କରିଥିଲେ।ଆଶା କରୁଛିକି ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଆମେ ଏହି ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବୁ”।

Google

କୋହଲିଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ହଟାଇବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ଏହା ମଧ୍ୟ ଅଟେକି ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତ କୌଣସି ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଜିତିପାରିନଥିଲା।ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ବର୍ଷ ୨୦୧୭ ଚମ୍ପିୟାନ ଟ୍ରଫି, ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୧ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନଥିଲା। ଏଥିରେ ଟିମ ବହୁତ ନିରାଶଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନଥିଲା”।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *