IND vs WI: ଦ୍ଵିତୀୟ ODI ମ୍ୟାଚରେ ଧୋନି-ସଚିନଙ୍କ କ୍ଳବରେ ସାମିଲ ହେବେ କୋହଲି! କରିବେ ଏହି କୀର୍ତ୍ତିମାନ!

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବୁଧବାରକୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏକଦିବସିୟ ଜିତି ସିରିଜ ନିଜ ନାମରେ କରିବାକୁ ଚାହିଁବ। ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ଵ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଓହ୍ଲାଇବା କ୍ଷଣି ହିଁ ତାଙ୍କ ନାମରେ ବଡ଼ ଉପଲବ୍ଧି ହୋଇଯିବ। କୋହଲି ମହାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଓ ପୂର୍ଵ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନିଙ୍କ ଐତିହାସିକ କ୍ଳବରେ ସାମିଲ ହୋଇଯିବେ।

Google

ବିରାଟ ଏଯାଏ ୯୯ ଟି ଏକଦିବସିୟ ଭାରତରେ ଖେଳିଛନ୍ତି। ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଏକଦିବସିୟରେ ଓହ୍ଲାଇବା ସହିତ ହିଁ ସ୍ବଦେଶରେ ୧୦୦ ତମ ଏକଦିବସିୟ ପୁରା କରିବେ ଓ ଏପରି କରିବା ଵାଲା ପଞ୍ଚମ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ହୋଇଯିବେ। ମୋଟ ସେ ୩୬ ତମ ଖେଳାଳି ହେବେ ଯିଏକି ନିଜ ଘରେ ୧୦୦ ଟି ଏକଦିବସିୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି।

ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ୧୬୪ ଏକଦିବସିୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି:

ଭାରତ ତରଫରୁ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଦେଶରେ ମୋଟ ୧୬୪ ଏକଦିବସିୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି। ସେହି ମାମଲାରେ ଧୋନି ୧୨୭ ମ୍ୟାଚ ଓ ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦିନ ୧୧୩ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି। ପୂର୍ଵ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଯୁବରାଜ ସିଂହ ମଧ୍ୟ ୧୦୮ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି।

Google

ବିରାଟ ୯୯ ଟି ଏକଦିବସିୟରେ ୫୦୦୨ ରନ କରିଛନ୍ତି:

ଏହି ୯୯ ଏକଦିବସିୟରେ ବିରାଟ କୋହଲି ୫୦୦୨ ରନ କରିଛନ୍ତି। କୋହଲି ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରଥମ ଏକଦିବସିୟରେ ୮ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହା ସହ ସେ ଭାରତରେ ଏକଦିବସିୟରେ ୫୦୦୦ ରନ ପୁରା କରିଥିଲେ।ସେ ସବୁଠୁ କମ ମ୍ୟାଚରେ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିଲେ। ସେ ସଚିନଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ ଯିଏକି ଭାରତରେ ୫୦୦୦ ଏକଦିବସିୟ ରନ କରିବା ପାଇଁ ୧୧୨ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିଲେ।

ଭାରତ ସିରିଜରେ ୧-୦ରେ ଆଗୁଆ:

ସିରିଜର କଥା କହିବା ତ ଭାରତ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚର ଏକଦିବସିୟ ସିରିଜରେ ୧-୦ରେ ଆଗୁଆ ହୋଇଯାଇଛି। ଭାରତ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ୬ ୱିକେଟରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ୬୦ ରନର ସୁନ୍ଦର ପାରି ଖେଳିଥିବା ବେଳେ ସ୍ପିନର ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ସୁନ୍ଦର ବୋଲିଙ୍ଗ କରିଥିଲେ। ଚହଲ ସେହି ମ୍ୟାଚରେ ୪୯ ରନ ଦେଇ ୪ ଟି ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ। ଯାହା ଦ୍ୱାରା ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମାତ୍ର ୧୭୬ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହା ଭାରତର ୨୦୨୨ରେ ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ଅଟେ।

Google

ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଏକଦିବସିୟ ୨୮ ଓଭରରେ ଜିତିଥିଲା:

ଭାରତକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସହ ଏକଦିବସିୟ ସିରିଜରେ ୩-୦ରେ ପରାଜୟ ମିଳିଥିଲା। ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ମଧ୍ୟ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଭାରତକୁ ହରାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ରବିବାରକୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରଥମ ଏକଦିବସିୟ ଭାରତ ୨୮ ଓଭରରେ ଜିତିଯାଇଥିଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.