କେବଳ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦେଲେ ଭାରତର ୨୦୦୩ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଦଳର ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ନେଇସାରିଛନ୍ତି ଅବସର । ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ସେ ଖେଳାଳି ।

Cricket only harbhajan singh indian player from the team of 2003 World Cup yet to retire | Nitidina

ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ୨୦୦୩ ବିଶ୍ୱକପର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଶେଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଖେଳାଳି ହୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଦାୟ ନେଇଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ କ୍ରିକେଟର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି ।

India's 2003 World Cup Squad
Google

ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୨୦୧୮ ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିଥିଲେ । ବୁଧବାର ଅବସର ନେଇ ପାର୍ଥିବ ୨୦୦୩ ବିଶ୍ୱକପ ଭାରତୀୟ ଦଳରୁ ଅବସର ନେଇଥିବା ଶେଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଖେଳାଳି ହୋଇପାରିଛନ୍ତି । ସେହି ଦଳରୁ କେବଳ ଜଣେ ଖେଳାଳି ବାକି ଅଛନ୍ତି, ଯିଏ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବସର ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ବୋଲର ହରଭଜନ ସିଂ ।

୨୦୦୩ ବିଶ୍ୱକପରେ ହରଭଜନ ସିଂ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଅର୍ଥନୈତିକ ବୋଲର ଭାବରେ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ୧୦ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୧୧ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ତେବେ ସେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖେଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ପ୍ରାୟ ସରିଯାଇଛି ।

୨୦୧୬ ରେ ୟୁଏଇ ବିପକ୍ଷ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ହରଭଜନ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୨୦୧୫ ରେ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ଭାରତୀୟ ତାରକା ବୋଲର ୧୦୩ ଟି ଟେଷ୍ଟ, ୨୩୬ ଟି ଦିନିକିଆ ଏବଂ ୨୮ ଟି -20 ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୪୧୭ ଟେଷ୍ଟ ୱିକେଟ୍, ୨୬୯ ଟି ODI ୱିକେଟ୍ ଏବଂ ୨୫ ଟି -20 ୱିକେଟ୍ ରହିଛି ।

World Cup 2003 relived via documentary
Google
ଚଳିତ ବର୍ଷ ହରଭଜନ ଆଇପିଏଲ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି:

ସେପଟେ ହରଭଜନ ସିଂ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବା ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ସେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ ଏବଂ ୨୦୧୮ ପରଠାରୁ ସେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଏକ ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି । ତେବେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ କାରଣରୁ ସେ ଆଇପିଏଲର ୧୩ ତମ ସିଜିନରୁ ତାଙ୍କ ନାମ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନେଇଥିଲେ ।

୨୦୦୩ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଦଳ ଯେତେ ଦୂର, ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି । ସେହି ଦଳର ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ହୋଇଥିବାବେଳେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀର ମୁଖ୍ୟ ଅଟନ୍ତି । ହରଭଜନ ସିଂଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ଆଇପିଏଲର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିଜନରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ କି ନାହିଁ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ ।

World Cup Countdown: A history of the 2003 Cricket World Cup
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.