କ୍ରିକେଟ ଜଗତରେ ଦୁଃଖ ଖବର, ଆଉ ଏକ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା । ୩୬ ବର୍ଷ ବର୍ଷୀୟ ରାଜସ୍ଥାନ ସ୍ପିନରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଘଟଣା

Cricket Rajasthan cricketer former Ranji cricketer Vivek Yadav passed away due to covid-19

ବୁଧବାର ରାଜସ୍ଥାନ ସ୍ପିନର ବିବେକ ଯାଦବଙ୍କ ୩୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ବିବେକ ଯକୃତ କର୍କଟରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ୨୦୦୮ ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ପରେ ଯାଦବ ୨୦୧୦–୨୦୧୧ ସିଜନରେ ରାଜସ୍ଥାନର ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ବିଜେତା ଦଳର ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ଫାଇନାଲରେ ବରୋଦା ବିପକ୍ଷରେ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀର ରେଳବାଇ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ରଣଜୀ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୬ ଟି ୱିକେଟ୍ ୧୩୪ ରନ ଦେଇ ନେଇଥିଲେ ।

Vivek Yadav passed away
Google

୨୦୧୨ ମସିହାରେ ସେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାରଡେଭିଲ୍ସ ଦଳରେ ଥିଲେ । ସେ ରାଜସ୍ଥାନ ପାଇଁ ୧୮ ଟି ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ଏବଂ ଆଠଟି ତାଲିକା ଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଏବଂ ଚାରୋଟି ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ରୋହତକରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଯାଦବ ରାଜସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ୨୦୧୦–୧୧ ସିଜନରେ ହ୍ରିକେଶ କାନିତକରଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଦଳର ନିୟମିତ ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ । ଜୟପୁରରେ ହିଁ ସେ ତାଙ୍କ ଏକାଡେମୀ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଆକାଶ ସିଂଙ୍କ ପରି ଯୁବ ପ୍ରତିଭାଙ୍କୁ ବନେଇ ଥିଲେ, ଯିଏ କି ଭାରତ U-19 ଦଳ ଏବଂ ଆଇପିଏଲରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିଲେ ।

ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ତଥା ପୂର୍ବତନ ସାଥୀ ଯାଦବଙ୍କୁ ‘ସର୍ବୋତ୍ତମ କ୍ରିକେଟର’ ଭାବରେ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି ଯିଏ ସର୍ବଦା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲେ । ରାଜସ୍ଥାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ ତାଙ୍କ ପରଲୋକରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ରାଜସ୍ଥାନ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏକ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ହେଉଛି ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ଷତି । ରାଜ୍ୟ କ୍ରିକେଟରେ ଟାଇଗର ଭାବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ୮୯ ବର୍ଷିୟ କିଶାନ ରଙ୍ଗଟା ବିବେକଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ । ସେ ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଥିଲେ । ସେ ରାଜସ୍ଥାନର ରଣଜୀ କ୍ରିକେଟର ଅଧିନାୟକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । କରୋନା କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *