ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ବଡ ଖୁଲାସା: ବିଶ୍ୱକପରେ ମଞ୍ଜରେକରଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ଉଚିତ ଜବାବ । କହିଲେ ବୁଝିବା ଲୋକ ବୁଝିଥିବେ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

Cricket Ravindra Jadeja reveals Manjrekar's sword celebration in World Cup 2019

ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଯେତେବେଳେ ପଡ଼ିଆରେ ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳନ୍ତି କିମ୍ବା ବେଳେବେଳେ ଦଳର ବିଜୟ ସମୟରେ ଯଦି ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥାନ୍ତି ସେ ବ୍ୟାଟ୍ କୁ ‘ଖଣ୍ଡା’ ପରି ବୁଲାନ୍ତି ଆଉ ବିଜୟର ମଜା ନିଅନ୍ତି । ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ -୨୦୧୯ ସମୟରେ ଜାଡେଜା ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ସଞ୍ଜୟ ମଞ୍ଜରେକରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ମଞ୍ଜରେକର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ‘ବିଟ୍ ଏବଂ ପିସ’ କ୍ରିକେଟର ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଜାଡେଜା ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ପସନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ବିଶ୍ୱକପ ସେମିଫାଇନାଲରେ ୭୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ମଞ୍ଜରେକରଙ୍କୁ ଦେଖାଇ ‘ଖଣ୍ଡା ବୁଲେଇ’ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିଥିଲେ ।

Ravindra Jadeja was inconsolable after India's loss to New Zealand
Google

ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ୍ ର ସେମିଫାଇନାଲ୍ ସମୟରେ ଜାଡେଜା ଏକ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳି ଭାରତକୁ ବିଜୟର ନିକଟତର କରିଥିଲେ । ୮ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାତ୍ର ୫୯ ବଲରେ ୭୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କିୱି ଦଳ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟ ହେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଜାଡେଜା ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନିଜ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ପରେ କମେଣ୍ଟ୍ରି ବକ୍ସରେ ଥିବା ମଞ୍ଜରେକରଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିଲେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେ ତାଙ୍କ ‘ଖଣ୍ଡାଧାର’ କୁ ସିଧାସଳଖ ଟାର୍ଗେଟ କରିପାରିବେ ।

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ସହିତ ଏକ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଜାଡେଜା କହିଛନ୍ତି, ‘ସେତେବେଳେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ବହୁତ ବଡ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ମୁଁ ମନ୍ତବ୍ୟ ବାକ୍ସ ଖୋଜୁଥିଲି, ତା’ପରେ ମୁଁ ଭାବିଲି, କଉଠି ତା ଥିବ, କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ବୁଝିବା ଲୋକ ସେ ବୁଝି ଯାଇଥିଲେ ଯେ ମୁଁ କାହାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ଏମିତି କରିଥିଲି! ‘ ଜାଡେଜା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୧୮ ରେ ଦି ଓଭାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ତାଙ୍କ ଖେଳକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ସ୍ଥିତିରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଖେଳନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଏହା ତାଙ୍କୁ ମଜା ଆସିଥାଏ । ଜାଡେଜା କହିଛନ୍ତି, ‘ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଇଂଲଣ୍ଡ ସ୍ଥିତିର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସ୍କୋର କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସକୁ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ । ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁଭବ କରାଏ ଯେ ଦୁନିଆର ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କ କୌଶଳ ଯଥେଷ୍ଟ । ପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ମୁଁ ODI ରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲି । ସେବେଠାରୁ ମୋର ଖେଳ ଭଲ ଚାଲିଛି । ‘

ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ବର୍ତ୍ତମାନ ଖେଳର ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଏକ ସ୍ଥାୟୀ ଖେଳାଳି । ତାଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପର ଫାଇନାଲରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ, ଭାରତୀୟ ଦଳ ୧୮ ଜୁନ୍ ରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହିତ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ । ଏହା ପରେ ଭାରତକୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୫ ଟି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *