ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ବଡ ବୟାନ- କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ଧୋନିଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ଦଳରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାଁହୁଛି

Cricket RCB's Yuzvendra Chahal's big statement said- Dhoni would like to play for Chennai Super Kings

ଗତ କିଛି ମାସ ହେବ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ତାଙ୍କର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ଉଭୟ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଏବଂ ଧଳା ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ପାଇଁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅସ୍ତ୍ର ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL) କ୍ୟାରିୟରରେ କେବଳ ଦୁଇଟି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ଖେଳିଥିବା ଚାହଲଙ୍କୁ ନିକଟରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯେ ଆରସିବି ନହେଲେ ସେ କେଉଁ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ?

Yuzvendra Chahal says he had plans to take break from IPL before its  suspension
Google

୨୦୧୧ ରେ ଆଇପିଏଲରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ସହିତ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପରେ ଚାହଲଙ୍କୁ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାକୁ ୨୦୧୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଲା । ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିଲାମରେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପୁଲକୁ ଖସିଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ୨୦୧୩ ସିଜନରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଖେଳ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଚାହଲଙ୍କୁ ୨୦୧୪ ଆରସିବି କିଣିଥିଲା ଏବଂ ୩୦ ବର୍ଷୀୟା ଏହା ପରେ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଆଇପିଏଲ ଦଳ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଷ୍ଟାର ବୋଲର ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

କ୍ରିକଟ୍ରାକରଙ୍କ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ୨୦୧୪ ରୁ  ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦଳ ସହ ଜଡିତ ଥିବା ଚାହଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆରସିବି ନୁହେଁ ତେବେ ମୁଁ ଆଇପିଏଲରେ CSK ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଚାହେଁ । ସ୍ପିନରଙ୍କ ପାଇଁ CSK ର ପରିବେଶକୁ ବିଚାରକୁ ଦେଖିଲେ, ଚହଲ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବାଛିବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ନୁହେଁ ।

IPL 2021: Yuzvendra Chahal want to play for Dhoni's CSK
Google

ଆଇପିଏଲର ଚଳିତ ସିଜନରେ ଚାହଲ ୮.୨୬ ରନ ହାରରେ ୭ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୪ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ତେବେ କରୋନା ମହାମାରୀ ହେତୁ ୨୯ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ କୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଚଳିତ ସିଜିନର ଅବଶିଷ୍ଟ ୩୧ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ୟୁଏଇରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର-ଅକ୍ଟୋବରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚାହଲଙ୍କୁ ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଅନେକ ସମୟ ଅଛି ଏବଂ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା T-20 ବିଶ୍ୱକପ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଲିଗ୍ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ ।

ଚହଲଙ୍କ ଆଇପିଏଲ୍ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ୭.୭୦ ରନ ହାରରେ ୧୦୬ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୧୨୫ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଭେଟେରାନ ସ୍ପିନର ଚଳିତ ବର୍ଷ ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଆଗାମୀ T-20 ବିଶ୍ୱକପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ରାହୁଲ ଚହର, ରବି ବିଷ୍ଣୋଇ ପରି ଅନ୍ୟ କେତେକ ସ୍ପିନରଙ୍କ ଆବିର୍ଭାବ ଚାହଲଙ୍କ ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି । ତଥାପି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ ସହିତ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ର ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ଫର୍ମକୁ ଆଗାମୀ T-20 ବିଶ୍ୱକପ ଚୟନ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ।

BCCI YUZVENDRA CHAHAL IPL 2021
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *