ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ, ଦୁଇଥର ପଡିଆରେ ଷ୍ଟମ୍ପ ଉଖାଡି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ, ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ସହ କଲେ ଅଭଦ୍ରାମୀ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ…

Cricket Shakib Al Hasan uprooted the stump and hit the ground on the field twice on umpire decision

ବାଂଲାଦେଶର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶାକିବ ଉଲ ହାସନ ଅନେକ ସମୟରେ ବିବାଦରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ବେଳେବେଳେ ଦେଶର କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ସହିତ ବିବାଦ ହେତୁ ଏବଂ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ଦ୍ୱାରା ନିଷେଧାଦେଶ ହେତୁ । ପୁଣିଥରେ ଏହି ଅଲରାଉଣ୍ଡର ତାଙ୍କ ଆଣ୍ଟିକ୍ସ ସହିତ ବିବାଦରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଏଥର ଢାକା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଶାକିବ ଏତେ ରାଗିଗଲେ ଯେ ସେ ଥରେ ନୁହେଁ, ଦୁଇଥର ପଡ଼ିଆରେ ନିଜର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ । ପ୍ରଥମେ ସେ ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଗୋଡରେ ଗୋଇଠା ମାରି ତିନି ଷ୍ଟମ୍ପ ଉଖାଡି ଦେଇଥିଲେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପୁଣି ହାତରେ ତିନି ଷ୍ଟମ୍ପ ଉଖାଡ଼ି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ । ଏହାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ବୋଧହୁଏ କ୍ରିକେଟ୍ ପଡିଆରେ ଦର୍ଶକ ଏମିତି ଅଶୋଭନୀୟ ବ୍ୟବହାର କେବେ ଦେଖିନଥିବେ । ସାକିବ ଯେଉଁ ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଦେଖି କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକ ହତବାକ ।

Shakib Al Hasan crossed all limits of misbehavior during the match, now apologizes
Google

ଶାକିବଙ୍କ ପଡ଼ିଆରେ ନିଜର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇବାର ଏହି ଘଟଣା ଡିପିଏଲର ୪୦ ତମ ମ୍ୟାଚରେ ଘଟିଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଢାକାସ୍ଥିତ ଶେର-ଇ-ବଙ୍ଗଳା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମୋହମଡମ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ଓ ଅବାହାମୀ ଲିମିଟେଡ୍ କ୍ଲବ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ମୋହମଡମ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୪୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଶାକିବ ୩୭ ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ମହମୁଦୁଲ ହାସନ ୨୨ ବଲରେ ୩୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହାର ଜବାବରେ ଅବାହାମୀ କ୍ଲବର ଆରମ୍ଭ ଭଲ ନଥିଲା । ତାଙ୍କ ତିନି ଓଭରରେ ତିନି ୱିକେଟ୍ ୯ ରନ୍ ସ୍କୋରରେ ପଡିଥିଲା ।

ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଷ୍ଟମ୍ପ ଉଖାଡି ଫିଙ୍ଗିଲେ

ଏହା ପରେ ଶାକିବ-ଉଲ-ହାସନ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଶେଷ ବଲ ସିଧା ମୁଶକିଫୁର ରହୀମଙ୍କ ପ୍ୟାଡରେ ବାଜିଥିଲା । ସେ lbw ପାଇଁ ଏକ ଦୃଢ ଅପିଲ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅମ୍ପାୟର ରହୀମଙ୍କୁ ଆଉଟ ଦେଇନଥିଲେ । ଏଥିରେ ଶାକିବ ଏତେ ରାଗିଗଲେ ଯେ ସେ ଷ୍ଟମ୍ପକୁ ଗୋଇଠା ମାରିଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ସାଥୀ ଖେଳାଳିମାନେ ବିବାଦକୁ ଶାନ୍ତ କରିଥିଲେ ।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ଶାକିବ ପୁଣି ଥରେ ନିଜର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଏବଂ ଏଥର ସେ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ପାଖକୁ ଦୌଡ଼ି ଆସିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବେ । ଏହି ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଏହା କରିନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ଆଗରେ ଥିବା ତିନୋଟି ଷ୍ଟମ୍ପକୁ ଉଖାଡ଼ି କରି ପଡ଼ିଆରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ।

ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଶାକିବ ଉଲ ହାସନଙ୍କ ଆଚରଣରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଥିଲେ

ସେ ପଡ଼ିଆରେ କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ଶାକିବଙ୍କ ଏହି ଆଚରଣରେ ଅତ୍ୟଧିକ ରାଗିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି । କିଛି ପ୍ରଶଂସକ ତାଙ୍କୁ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । କାରଣ ନିଜର ବାସନ୍ଦ ପରେ ସେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ।

ଡିପିଏଲରେ ଶାକିବଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ରହିଛି

ଡିପିଏଲରେ ଶାକିବଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ କିଛି ଖାସ ହୋଇନାହିଁ । ସେ ହାରାହାରି ୧୨.୧୬ ରେ ପ୍ରଥମ ୬ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର ୭୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଅନେକ ଥର ଖାତା ମଧ୍ୟ ଖୋଲିପାରିନଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଚୁପ୍ ରହିଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *