ବଡ ଖୁଲାସା: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର କହିଛନ୍ତି – ଧୋନିଙ୍କୁ ଦେଖି ସେ ଭାବି ନଥିଲେ ଯେ କେମିତି ବ୍ୟାଟିଂ କରାଯାଏ ସେ ଜାଣିଛନ୍ତି

Cricket South African fast bowler Anrich Nortje recall 1st meeting Dhoni he did not think that he knew how to bat

ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ ବୋଲର ପ୍ରାୟତଃ ଡରିଥାନ୍ତି କାରଣ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଭୁଲ ବଲକୁ ସୀମା ବାହାରକୁ ଚାଲିଯିବାର ଦେଖାଏ । ଧୋନି ଯେତେବେଳେ ଟପ ଫର୍ମରେ ଥିଲେ, ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇବାରେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଏନ୍ରିକ୍ ନୋର୍କିଆ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା ଭିନ୍ନ ଥିଲା । ୨୦୧୦ ମସିହାରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଲିଗ୍ ସମୟରେ ଧୋନି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ନେଟରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଦେଖିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ ଏହି ଖେଳାଳି କିପରି ବ୍ୟାଟିଂ କରିବେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ।

In 2010, I thought MS Dhoni didn& know how to bat: Anrich Nortje
Google

‘ଗ୍ରେଡ୍ କ୍ରିକେଟ୍’ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବାବେଳେ ଏନ୍ରିକ୍ ନୋର୍କିଆ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୋର ମନେ ଅଛି ଯେ ମୁଁ ନେଟରେ ଧୋନିଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରୁଥିଲି । ସେ ନେଟରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଦେଖିପାରିଲେ ନାହିଁ । ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ସେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଭାବି ନଥିଲେ । ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ ମୁଁ ଜାଣି ନଥିଲି ଯେ ସେ ଧୋନି । ସେ ଠିଆ ହୋଇ କିଛି ବଲ୍ ଖେଳୁଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାଦ ଗତି କରୁନଥିଲା । ମୁଁ ଭାବିଲି ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବଲକୁ ଅଟକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । ଅବଶ୍ୟ, କିଛି ସମୟ ପରେ, ଏନ୍ରିକ୍ ନୋର୍କିଆ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କଲେ ଯେ ସେ ଯେଉଁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବୁଥିଲେ, ସେ ନିଜେ ଧୋନିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କେହି ନୁହଁନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ୨୦୧୦ ରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଲିଗ୍ ଜିତିଥିଲା ।​ ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସରେ ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଦଳ ମଧ୍ୟରୁ ଧୋନିଙ୍କ CSK ୨୦୧୦ ଏବଂ ୨୦୧୪ ରେ ଦୁଇଥର ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଲିଗ୍ ଜିତିଛି ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏନ୍ରିକ୍ ନୋର୍କିଆ ରାୱଲପିଣ୍ଡିରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ୫ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ, ଯଦିଓ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ତାଙ୍କ ଦଳ ୯୫ ରନରେ ହାରି ଯାଇଥିଲା । ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ନୋର୍କିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରେ ୱିକେଟ୍ ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ଦଳ ଜିତେ ତେବେ ସେ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରିବେ । ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ୍ ନେବା ପରେ ଦଳ ହାରିଯିବାକୁ ସେ କେବେବି ପସନ୍ଦ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ନୋର୍କିଆ କହିଛନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ନୋର୍କିଆ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ସର୍ବୋତ୍ତମ କ୍ରିକେଟର ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

MS Dhoni
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *