IPL 2021: ସସପେନ୍ସରେ ଆଇପିଏଲ୍ ର ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ, ବିସିସିଆଇ ଅନୁରୋଧକୁ କରିନାହିଁ ଫାଇନାଲ । ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ମାମଲା ।

Cricket Suspense remains on the remaining matches of IPL 2021 BCCI did not make any decision

IPL 2021 କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ମଝିରୁ ସ୍ଥଗିତ କରାଯାଇଛି । ହେଲେ ବାକି ଥିବା ମ୍ୟାଚ କେବେ ହେବ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଠିକ ହୋଇନାହିଁ । ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ ବାକି ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଆୟୋଜନ କରିବା ପାଇଁ ଇଛୁକ ଥିବା କହିଥିଲା । ଇସିବି କହିଛି ଯେ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନେ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଆୟୋଜନ କରିବେ କାରଣ ବିସିସିଆଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଅଫିସିଆଲ ଅନୁରୋଧ କରିନାହିଁ ।

IPL 2021: Suspense remains on the remaining matches of IPL 2021, BCCI did not make any request to ECB
Google

ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ଇସିବି) କହିଛି ଯେ ସ୍ଥଗିତ ଆଇପିଏଲ୍ ଶେଷ କରିବାକୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ପାଞ୍ଚ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ବିସିସିଆଇ କୌଣସି ଅଫିସିଆଲ୍ ଅନୁରୋଧ କରିନାହିଁ । ବ୍ରିଟିଶ ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବିସିସିଆଇ ଆଇପିଏଲର ଅବଶିଷ୍ଟ ୩୧ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଏକ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୪ ତାରିଖରୁ ସିରିଜ୍ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ତେବେ ଇସିବି କହିଛି ଯେ ସେମାନେ ମୂଳ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି କାରଣ ସେମାନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ କୌଣସି ଅଫିସିଆଲ ଅନୁରୋଧ କରିନାହାଁନ୍ତି ।

ଇସିବି ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ନିୟମିତ ଭାବରେ ବିସିସିଆଇ ସହିତ ସିରିଜ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଛୁ, ବିଶେଷ କରି ଯେହେତୁ ଆମେ କୋଭିଡ -୧୯ ର ଆହ୍ୱାନକୁ ସମାଧାନ କରୁଛୁ, କିନ୍ତୁ ତାରିଖ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ କୌଣସି ସରକାରୀ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇ ନାହିଁ ଏବଂ ଆମେ ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ର ସିରିଜ୍ ଆୟୋଜନ କରିବୁ ପୂର୍ବ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ।

IPL 2021
Google

ଯଦି ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ର ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନହୁଏ, ତେବେ ବିସିସିଆଇ ୨୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ସହିବ । ଲିଗ୍ ର ବାୟୋ-ସୁରକ୍ଷିତ ପରିବେଶରେ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମାମଲା ବଢିଥିବାରୁ ଆଇପିଏଲ୍କୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା ।

ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା କ୍ରିକେଟ୍ ଲେଖକ ମାଇକେଲ୍ ଆଥର୍ଟନ୍ ‘ଟାଇମ୍ସ’ରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତମ୍ଭରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବିଷୟରେ ବିସିସିଆଇ ପଚାରିଛି । ଏହି ବିଷୟରେ ବିସିସିଆଇ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯିବା ପରେ ବୋର୍ଡର ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ସେମାନେ ଅନେକ ବିକଳ୍ପ ଉପରେ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ECB କୁ ଅଫିସିଆଲ ଭାବେ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଆମେ ଅନେକ ବିକଳ୍ପ ଉପରେ ବିଚାର କରୁଛୁ କିନ୍ତୁ ଆସିଥିବା ଅଧା ଅନୁରୋଧକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଚାର କରାଯାଇ ନାହିଁ ।

India vs England Test 2021
Google

ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଓଲ୍ଡ ଟ୍ରାଫର୍ଡରେ ଶେଷ ହେବ । ପଞ୍ଚମ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ୧୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଯଦି ଭାରତ ଏକ ଅଫିସିଆଲ ଅନୁରୋଧ କରେ, ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ସୀମିତ ଓଭର ସିରିଜ୍ ବ୍ୟତୀତ ଇସିବିକୁ ନିଜର ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷୀ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ‘THE HUNDRED‘ ର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *