ପାକିସ୍ତାନ ପୂର୍ବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, ଏସିଆ କପ ଜିତିବ ଭାରତ? ପଢନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଏସିଆ କପ ୨୦୨୨ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଆଉ ମାତ୍ର କିଛି ଦିନ ରହିଯାଇଛି। ଏସିଆ କପ ୨୦୨୨ର ଆରମ୍ଭ ୨୭ ଅଗଷ୍ଟକୁ ହେବାର ଅଛି ଓ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବାର ଅଛି। ଏହାର ପରଦିନ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ ହେବ। ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଦେଶର ଦର୍ଶକଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କଥାତର୍କ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି। ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ଵ ଅଧିନାୟକ ସଲମାନ ବଟଙ୍କ ମାନିବା ଅଟେ କି ଏସିଆ କପ ୨୦୨୨ ଭାରତ ଜିତିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ।

Google

ପୂର୍ଵ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକ ନିଜ ବିଚାର ବୟାନରେ କହିଛନ୍ତି,”ଭାରତର ଏସିଆ କପ ଜିତିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ କାରଣ ଭାରତ ପାଖରେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦଳ ଅଛି। ଏହା ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରଫି ଜିତାଇବାରେ ସମ୍ଭାବନାକୁ ଜିତାଇଦେଇଛନ୍ତି”।

ସଲମାନ ଭର୍ଟ ୟୁଟୁବ ଚ୍ୟାନେଲରେ କହିଛନ୍ତି,”ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଭିଟାମିନ ସି ର କମିଅଛି,କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ସେ ହସୁଥିଲେ। ଯେଉଁଭଳି କ୍ରିକେଟ ଭାରତ ଖେଳୁଛି ଓ ଯେଉଁଭଳି ଖେଳାଳି ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛନ୍ତି ଭାରତ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ”।

Google

ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତିକି ପାକିସ୍ତାନ ଟିମ ଦୁନିଆର କୌଣସି ଟିମକୁ ମଧ୍ୟ ହରାଇପାରେ। ଏହା ସହ ସଲମାନ ବଟ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ଛୁପା ରୁସ୍ତମ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଏସିଆକପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଟିମ ସହଜରେ ହାରିପାରେ କିନ୍ତୁ ସାମ୍ନା ଵାଲା ଟିମକୁ ହରାଇ ମଧ୍ୟ ପାରେ।

କହିରଖିବୁକୁ ୟୁଏଇ ପୂର୍ବରୁ ଏସିଆ କପ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ହେବାର ଥିଲା। ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ଏହାକୁ ୟୁଏଇ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଗଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *