ଇଂଲଣ୍ଡ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଡିଓ ଲିକ, ଲିକ ହୋଇଗଲା ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚର ରଣନୀତି । ହେଲା ଭାଇରାଲ

Cricket Virat Kohli and Ravi Shastri audio viral Mohammad Siraj confirmed the place of this fast bowler in the ICC WTC final

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ୧୮ ରୁ ୨୨ ଜୁନ୍ ମଧ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏହା ପରେ ଆୟୋଜକ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ସହିତ ୫ ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ । କ୍ୟାପଟେନ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଇଂଲଣ୍ଡ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହିତ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଏକ ଅଡିଓ ଲିକ ହୋଇ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ଏବେ ଭାରତର ରଣନୀତି ବାହାରକୁ ଆସିଛି । ଏହି କାରଣରୁ, ଲୋକମାନେ ଅନୁମାନ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ କେଉଁ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି ।

Virat Kohli, Ravi Shastri
Google

ବାସ୍ତବରେ, କୋହଲି ଏବଂ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲାଇଭ ଚାଲିଛି ବୋଲି କୌଣସି ଧାରଣା ନଥିଲା । ଦୁହେଁ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ । ଅଡିଓରେ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ରାଉଣ୍ଡ ଦ ୱିକେଟ୍ ପକେଇବୁ, ବାମହାତୀ ଅଛନ୍ତି, ଲାଲା ସିରାଜ ଆରମ୍ଭରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦେଖିନେବ । ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରେ ସହମତ ହୋଇ କହିଥିଲେ । ଏହି ଅଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ଲୋକମାନେ କହିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଯେ ଫାଇନାଲରେ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି । ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଖେଳିବା ନିଶ୍ଚିତ । ଯଦି ସିରାଜ ଖେଳନ୍ତି ତେବେ ମହମ୍ମଦ ଶାମି କିମ୍ବା ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କୁ ଦଳରେ ରଖାଯିବ ।

ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ ଫାଇନାଲ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଅତୀତରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଖେଳିବାର ଅଭିଜ୍ଞତା ସେଠିକାର ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ବୁଝିପାରୁଛୁ । କୋହଲି କହିଛନ୍ତି, “ଦେଖନ୍ତୁ, ଅତୀତରେ ମଧ୍ୟ ଆମେ ପୂରା କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ସତ୍ତ୍ୱେ ମାତ୍ର ତିନି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଆୟୋଜକ ଦେଶରେ ପହଞ୍ଚିଛୁ, ତଥାପି ଏକ ବଡ଼ ସିରିଜ୍ ଏବଂ ଏକ କଠୋର ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ତେଣୁ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ମନରେ ଅଛି ।

କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଏହା ମାନସିକତାର ବିଷୟ । “କହିଛନ୍ତି କି, ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଖେଳିବା ଭଳି ନୁହେଁ, ସେଠାରେ ଅବସ୍ଥା କିପରି ଅଛି ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ । ଏବଂ ଯଦି କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପରିସ୍ଥିତି ବି ଆସେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ସଠିକ୍ ମାନସିକତା ସହିତ ନଖେଳନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ପ୍ରଥମ ବଲରେ ବାହାରକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି କିମ୍ବା ୱିକେଟ୍ ପାଇବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ ।

କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଆମର ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଚାରି ପ୍ରି-ମ୍ୟାଚ୍ ଅଭ୍ୟାସ ମଧ୍ୟ ଆମର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ କାରଣ ଆମେ ଏକ ଦଳ ଭାବରେ କଣ କରିପାରିବା ସେ ବିଷୟରେ ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଏବଂ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଖେଳିଛୁ । ଏହା ଭାରତୀୟ ଦଳ ହେଉ କିମ୍ବା ଇଣ୍ଡିଆ ଏ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି, ତେଣୁ ଆମେ ଏଥିରେ ବ୍ୟସ୍ତ ନୁହଁ ଏବଂ ପଡ଼ିଆକୁ ଯାଇ ସୁଯୋଗର ସଠିକ ଉପଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ । ” କୋହଲି କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ସହମତ ହୋଇଥିଲେ । ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ୍ ର ଅନେକ ଅର୍ଥ ଅଛି ।

WTC 2021: Mohammed Siraj
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *