ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ବଡ ସମସ୍ୟା, ଇଂଲଣ୍ଡ ଦେଲା ନାହିଁ ଛାଡ । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଘଟଣା

Cricket World Test Championship Big problem India pakistan cricketer approved England entry covid red list

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସାମ୍ନାରେ ଏବେ ବଡ ସମସ୍ୟା । ରେଡ୍ ତାଲିକାରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଇଂଲଣ୍ଡ ସରକାର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ନିଜ ଦେଶକୁ ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍‌ର ଫାଇନାଲ ବ୍ୟତୀତ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହିତ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ ।

World Test Championship: Big problem before Team India, England did not give exemption
Google

ଇଂଲଣ୍ଡ ସରକାର ଉଭୟ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି । କରୋନା (Covid-9) କାରଣରୁ ଉଭୟ ଦେଶ ରେଡ ଲିଷ୍ଟରେ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାରଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଖେଳାଳିମାନେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇପାରିବେ ନାହିଁ । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ର ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦଳକୁ ଆୟୋଜକ ଦେଶରୁ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ସେଣ୍ଟରରେ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ । ସେମାନେ ସାଉଥମ୍ପଟନ୍ ନିକଟସ୍ଥ ଆଶେସ୍ ବଲ୍ ରେ ଅଟକି ରହିବେ । ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ର ଫାଇନାଲ୍ ୧୮ ଜୁନ୍ ଠାରୁ ସାଉଥମ୍ପଟନ୍ ରେ ଖେଳାଯିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଦଳକୁ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଯିବାକୁ ପଡିବ । ମହିଳା ଦଳ ସେଠାରେ ଗୋଟିଏ ଟେଷ୍ଟ, ତିନୋଟି ODI ଏବଂ ତିନୋଟି ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବେ ।

ICC World Test Championship
Google

ପରିବାରକୁ କୌଣସି ରିହାତି ମିଳିନାହିଁ:

ତେବେ ରେଡ୍ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଦେଶରୁ ଆସୁଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ନିୟମ ଅଧିକ କଠୋର ହେବ । ସବୁଜ ତାଲିକାରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଅଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ତେବେ ଇଂଲଣ୍ଡ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ଛାଡ କେବଳ ଖେଳାଳି ଏବଂ ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅଟେ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଛାଡ ଦେବା ପାଇଁ କୌଣସି ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାୟ ୪ ମାସ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଅନେକ ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଏହି ବିଷୟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ସରକାରଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି ।

ଦି ହଣ୍ଡ୍ରେଡ଼ ପାଇଁ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ:

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ରିହାତି କେବଳ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଛି । ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ECB) ଜୁଲାଇରେ ଦି ହଣ୍ଡ୍ରେଡ଼ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ଏଥିପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ରିହାତି ନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଖେଳିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟତା ନାହିଁ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦେଶର ଖେଳାଳିମାନେ ମଧ୍ୟ ଦି ହଣ୍ଡ୍ରେଡ଼ରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ । ଭାରତର ପାଞ୍ଚ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ମହିଳା ବର୍ଗରେ ଓହ୍ଲାଉଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଖେଳ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେହ ଅଛି ।

The Hundred draft verdict: Eight things we learned, including spinners are in demand for shorter format
Gioogle

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *