ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ୨୦୨୧ ଫାଇନାଲ୍ ଯଦି ଡ୍ର କିମ୍ବା ଟାଇ ହୁଏ, ତାହାଲେ କିଏ ହେବ ବିଜେତା? ଆଇସିସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ହେବ

Cricket WTC 2021 final who will be the winner of India and New Zealand if the draws or tie ICC decided

ପ୍ରଥମ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଟାଇଟଲ୍ (WTC 2021) ଆସନ୍ତା ମାସରେ ୧୮ ରୁ ୨୨ ଜୁନ୍ ମଧ୍ୟରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ । ଏହି ଐତିହାସିକ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଉଭୟ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଐତିହାସିକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ଖବର ଆସିଛି । ବାସ୍ତବରେ, କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ଥିଲା ଯେ ଯଦି ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର ହୁଏ କିମ୍ବା ଟାଇ ହୁଏ ତେବେ କେଉଁ ଦଳ ବିଜେତା ହେବ ।

Who will be the winner of India and New Zealand if the WTC 2021 final draws or tie? ICC decided
Google

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଆଇସିସି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ଫାଇନାଲ ଖେଳିବାର ସର୍ତ୍ତ ଉପରେ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ଯଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର କିମ୍ବା ଟାଇ ରହିଥାଏ, ତେବେ ଉଭୟ ଦଳ ମିଳିତ ବିଜେତା ହେବେ । ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି ଐତିହାସିକ ମ୍ୟାଚର ଉଭୟ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମିଳିତ ବିଜେତା ହୋଇପାରିବେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯଦି ବର୍ଷା କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି କାରଣରୁ ନିୟମିତ ଦିନରେ ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୁଏ ନାହିଁ, ତେବେ ସେହି ଦିନ ପାଇଁ ରିଜର୍ଭ ଡେ ରହିବ । ପୂରା ୫ ଦିନର ଖେଳ ପରେ ଯଦି କୌଣସି ସକାରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ନଥାଏ, ତେବେ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ଦିନର ଖେଳ ହେବ ନାହିଁ ଏବଂ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମ୍ୟାଚକୁ ଡ୍ର ଘୋଷଣା କରାଯିବ ।

ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ୍ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆଇସିସି ଘୋଷଣା:

ଟାଇଟଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଗ୍ରେଡ୍ ୧ ଡ୍ୟୁକ୍ ବଲ୍ ରେ ଖେଳାଯିବ ।

ସର୍ଟ ରନ୍: ତୃତୀୟ ଅମ୍ପାୟାର ନିଜେ ନିଜେ ଅନ୍ ଫିଲ୍ଡ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ କୌଣସି କଲ୍ ସମୀକ୍ଷା କରିବେ ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଲ୍ ବୋଲିଂ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଅନ-ଫିଲ୍ଡ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ଜଣାଇବେ ।

ICC announces WTC final playing conditions: India, New Zealand to share trophy if match ends in a draw or a tie
Google

ପ୍ଲେୟାର ରିଭ୍ୟୁ: ଫିଲ୍ଡିଂ ଅଧିନାୟକ କିମ୍ବା ଜଣେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍, ପ୍ଲେୟାର ରିଭ୍ୟୁ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ସହ ନିଶ୍ଚିତ କରିପାରିବେ ଯେ LBW ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ବଲ୍ ଖେଳିବାର ପ୍ରକୃତ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଇଛି ।

ଡିଆରଏସ ରିଭ୍ୟୁ: ଏଲବିଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଷ୍ଟମ୍ପ ଚାରିପଟେ ସମାନ ଅମ୍ପାୟାର କଲ ମାର୍ଜିନକୁ ଉଞ୍ଚା ଏବଂ ଚଉଡା ଦୁହିଁଙ୍କ ପାଇଁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ୱିକେଟ ଯିବାର ଉଞ୍ଚା ଭାଗ ମାର୍ଜିନକୁ ଷ୍ଟମ୍ପର ଶୀର୍ଷ ଉପରେ ଉଠାଇଦିଆଯାଇଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *