ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ନିଦ ଉଡେଇ ଦେଲେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଏହି ଦୁଇ ବୋଲର, ଇଂଲଣ୍ଡର ୯ ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ପଠେଇଦେଲେ ପାଭିଲିୟନ

ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲକୁ ଆଉ କିଛି ଦିନ ବାକି ଅଛି । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳୁଛି, ଯାହାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଲର୍ଡସରେ ଖେଳାଯାଉଛି । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୭୮ ରନ୍ କରି ଅଲଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ୨୭୫ ରନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଅଲଆଉଟ୍ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଟିମ୍ ସାଉଦି ଏବଂ କାଇଲ୍ ଜେମିସନ୍ ଘାତକ ବୋଲିଂ କରି ୯ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳକୁ ଧରାଶାୟୀ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ସାଉଦି ଏବଂ ଜେମିସନଙ୍କ ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଉପସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ନିଦ ହଜି ଯାଇଛି ।

ଟିମ୍ ସାଉଦି ଘାତକ ବୋଲିଂ କରି ୨୫.୧ ଓଭରର ମାତ୍ର ୪୩ ରନ୍ ଦେଇ ୬ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଲର୍ଡସରେ ପାଞ୍ଚରୁ ଅଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଏଥିସହିତ ତାଙ୍କୁ ୮୫ ରନ୍ ଦେଇ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା କାଇଲ୍ ଜେମିସନ୍ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ । ଇଂଲଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟିଂ ଅର୍ଡର ସାଉଦି ଏବଂ ଜେମିସନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା । କେବଳ ରୋରୀ ବର୍ନସ୍ ଦଳ ପାଇଁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ୧୩୨ ରନ୍ ର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ରୋରୀ ବର୍ନସ୍ ଶେଷ ୱିକେଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ସାଉଦି ବର୍ନସଙ୍କୁ ଆଉଟ କରି ଇଂଲଣ୍ଡର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସକୁ ଶେଷ କରିଥିଲେ ।

ENG vs NZ: These two New Zealand bowlers blew the sleep of Indian batsmen, sent 9 England batsmen together to pavilion
Google

ଜୁନ୍ ୧୮ ରୁ ୨୨ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପର ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ରେ ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଉପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ନଜର ନିଶ୍ଚିତ ରହିବ । ସାଉଦି ଏବଂ ଜେମିସନଙ୍କ ମାରାତ୍ମକ ବୋଲିଂ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଦେଭନ୍ କନୱେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । କନୱେ ବିଦେଶରେ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋରର ହେବା ସହିତ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଡେବ୍ୟୁ ମ୍ୟାଚରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଲର୍ଡସରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *