ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ୍: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ଏହି ଚାରିଜଣ ଖେଳାଳି ହେଲେ ବାହାର, କାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ଏହା ପଛର କାରଣ

Cricket WTC Final Four players out of Team India's playing XI know the reason World Test Championship Final

ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପ୍ଲେଇଂ ଏକାଦଶ ଗୁରୁବାର ଗତ କାଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ମ୍ୟାଚ୍ର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବିରାଟ କୋହଲି ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ । ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଫାଇନାଲ ଜୁନ ୧୮ ରୁ ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ଖେଳାଯିବ । ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପ୍ଲେଇଂ ଏକାଦଶରେ ଦୁଇ କଣ ସ୍ପିନର ଏବଂ ତିନି ପେସରଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ୱିକେଟ୍ କିପର ଭାବରେ ରୀଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି ।

WTC Final: India announces playing XI, Team India will go against New  Zealand with five bowlers
Google

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ଯଦି କୌଣସି ଖେଳାଳି ଅଭିଜ୍ଞତା ହେତୁ ସ୍ଥାନ ପାଇ ନାଁହାନ୍ତି କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ଜଣକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରାଯାଉଥିଲା । ଏଥିରେ ପ୍ରଥମ ନାମ ହେଉଛି ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା । ସାହାଙ୍କୁ ବଦଳରେ ପ୍ଲେଇଂ ଏକାଦଶରେ ରୀଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି । ପନ୍ତଙ୍କର ଅନୁଭବ ସାହାଙ୍କଠାରୁ କମ୍ ଅଛି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବ୍ୟାଟିଂ ଯୋଗୁଁ ସେ ଏହି ଫାଇନାଲ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ । ସାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୮ ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ୧୨୫୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ପନ୍ତଙ୍କର ୨୦ ଟି ଟେଷ୍ଟ କିନ୍ତୁ ସେ ୩ ଶତକ ଏବଂ ୬ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସହାୟତାରେ ୧୩୫୮ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । ସାହାଙ୍କ ଠାରୁ ପନ୍ତଙ୍କର ଅଭିଜ୍ଞତା କାମ ଅଛି ହେଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି । ପନ୍ତଙ୍କର ହାରାହାରି ମଧ୍ୟ ୪୫ ପାଖାପାଖି ।

WTC Final: Rishabh Pant
Google

ପେସର୍ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ଉପରେ ଅନେକ ଲୋକ ନିଶ୍ଚିତ, ବିଶେଷ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଅଭିଜ୍ଞତା ହେତୁ ସେ ସ୍ଥାନ ପାଇପାରିନଥିଲେ । ସିରାଜ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଞ୍ଚଟି ଟେଷ୍ଟ, ଗୋଟିଏ ODI ଏବଂ କେବଳ ୩ ଟି T-20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳିଛନ୍ତି ।

WTC Final: Four players out of Team India's playing XI, know the reason
Google

ହନୁମା ବିହାରୀ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ଖେଳନ୍ତି । ଦଳରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରି ନାହିଁ । ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଅବତରଣ କରିବେ, ତା’ପରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଭଳି ବଡ ନାମ ରହିଛି । ତା’ପରେ ପନ୍ତ ମଧ୍ୟ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି, ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିହାରୀ କାଉଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି ।

ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଭାବରେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି । ଉମେଶ ଯାଦବ ଏଥିରୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ପଡିଲା । ୪୮ ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି । ଗତି ମଧ୍ୟ ଅଛି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଲାଇନ ଏବଂ ଲେନଥ ଏକ ସମସ୍ୟା । ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ୩୬ ରନ୍ ପାଇଁ ଇଶାନ୍ତ ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ଭାରତୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବୋଲିଂ ହାରାହାରି ଭଲ । ହାରାହାରି ୧୭.୩୬ ରେ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ୩୬ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

WTC Final: Ishant Sharma
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *