WTC Final, IND vs NZ: ବର୍ଷା ଧୋଇ ଦେଲା ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପର ପ୍ରଥମ ଦିନର ଖେଳ, ଟସ୍ ବି ପକେଇ ଦେଲାନି, ଜାଣନ୍ତୁ ଆଗକୁ କଣ ହେବ

Cricket WTC Final IND vs NZ First day's play canceled due to rain not even toss in Southampton

ଯାହା ଭୟ ଥିଲା ଶେଷରେ ତାହା ହିଁ ଘଟିଗଲା । ସାଉଥମ୍ପଟନ୍‌ର ପାଗ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଦେଇଛି । ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମ ଦିନ (WTC Final) ବର୍ଷା ହେତୁ ଧୋଇ ହୋଇଗଲା । ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ଲଗାତାର ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଟସ୍ ମଧ୍ୟ ହୋଇ ନଥିଲା ଏବଂ ଶେଷରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଦିନର ଖେଳ ବାତିଲ କରିବାକୁ ପଡିଲା । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଶନିବାର ଦିନ ୯୮ ଓଭରର ଏକ ଖେଳ ହେବ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ରିଜର୍ଭ ଡେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ରିଜର୍ଭ ଦିନରେ ପାଞ୍ଚ ଦିନର ବାକି ଥିବା ଓଭର ବୋଲିଂ କରାଯିବ ।

ICC World Test Championship final: First session washed out
Google

ଭଲ କଥା ହେଉଛି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ବର୍ଷା ହେବାର କମ୍ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଖରା ହୋଇପାରେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲରେ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବଲ୍ ଏବଂ ବ୍ୟାଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ଲଢ଼େଇର ମଜା ଦେଖିପାରିବେ ।

ଆଇସିସି ରିଜର୍ଭ ଦିନର ନିୟମ ଲାଗୁ କଲା

ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ପ୍ରଥମ ଦିନର ଖେଳ ଧୋଇ ହେବା ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ରିଜର୍ଭ ଦିନ ମଧ୍ୟ WTC ଫାଇନାଲର ଖେଳ ମଧ୍ୟ ହେବ । ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ୨୩ ଜୁନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ରିଜର୍ଭ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ ୮୩ ଓଭର କିମ୍ବା ୩୩୦ ମିନିଟ୍ ଖେଳାଯାଇପାରିବ । ଏହି ଦିନ ଖେଳର ପ୍ରଥମ ପାଞ୍ଚ ଦିନରେ ହୋଇପାରି ନଥିବା ଓଭର ସମାପ୍ତ ହେବ ।

Rain washes out Day 1 of WTC final
Google

ଆଗାମୀ ୫ ଦିନ ପାଇଁ ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ପାଗ କ’ଣ ହେବ ତାହା ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଶ୍ନ । ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ଶନିବାର ଖରା ହେବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ଅଛି । ତଥାପି, ରାତିରେ ପୁଣିଥରେ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ । ଖରାପ ଖବର ହେଉଛି ରବିବାର ସକାଳେ ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଅପରାହ୍ନରେ ଆକାଶ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୁଣି ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ ।

ସୋମବାର ସକାଳେ ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବ । ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ବର୍ଷା ହେବ । ବୁଧବାର, ଯାହାକି ଫାଇନାଲ୍ର ରିଜର୍ଭ ଦିନ, ସେହି ଦିନ ମଧ୍ୟ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଫାଇନାଲ ଡ୍ର ହେବାର ବିପଦ ରହିଛି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଯଦି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପର ଫାଇନାଲ ଡ୍ର କିମ୍ବା ଟାଇ ହୁଏ ତେବେ ଉଭୟ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ମିଳିତ ବିଜେତା ଘୋଷିତ କରାଯିବ ।

India vs New Zealand WTC Final: Day 1 abandoned due to rain
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *