WTC Final: ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍ ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା, ଶତକ ମାରିଥିବା ଏହି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ସ୍ଥାନ

Cricket WTC Final Indian team announced for final of the World Test Championship

ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ୧୫ ଜଣିଆ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ୧୮ ରୁ ୨୨ ଜୁନ୍ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏବଂ ଇଣ୍ଟ୍ରା-ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଶତକ ମାରିଥିବା କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ପରି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଖେଳିବା ନିଶ୍ଚିତ । ହନୁମା ବିହାରୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲର ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍ ଆର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ।

ICC World Test Championship (WTC) final Indian team announced
Google

ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଘରେ ୩ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୨୭ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ଆକ୍ସର ପଟେଲ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି । ସେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଆସିଥିବା ୨୦ ଜଣିଆ ଦଳରେ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ଇଣ୍ଟ୍ରା-ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ମଧ୍ୟ ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଏକ ଟେଷ୍ଟରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର । ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ସେ ୭ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ସେ ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନାହାଁନ୍ତି ।

୧୫ ଜଣିଆ ଦଳରେ ଓପନିଂ ଭାବେ ଶୁବମାନ ଗିଲ୍ ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦଳରେ ରଖାଯାଇଛି । ସ୍ପିନର ଭାବେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଓ ରବି ଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ଵିନଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି । ପାଞ୍ଚ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି । ପାଞ୍ଚ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ହେଉଛନ୍ତି ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରା, ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା, ମହମ୍ମଦ ସାମି, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଓ ଉମେଶ ଯାଦବ ।

ଭାରତର ୧୫ ଜଣିଆ ଦଳ: ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ), ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ, ହନୁମା ବିହାରୀ, ରୀଷଭ ପନ୍ତ, ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା, ଆର ଅଶ୍ୱିନ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା , ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଭାରତ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛି । ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତ ୧୨ ଟି ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଛି ଏବଂ ୪ ଟି ହାରିଛି ଏବଂ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର ହୋଇଛି । ଭାରତ ୫୨୦ ପଏଣ୍ଟ ଏବଂ ଶତକଡା ୭୨.୨ ରହିଛି । ଏଥି ସହିତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ୭ ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତି ୪ ଟି ମ୍ୟାଚ ହାରିଛି । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପଏଣ୍ଟ ୪୨୦ ଏବଂ ଶତକଡା ୭୦ । ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ରିଜର୍ଭ ଦିନ ଭାବରେ ଆଇସିସି ୨୩ ଜୁନ୍ କୁ ପୃଥକ କରିଛି । ଯଦି ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର କିମ୍ବା ଟାଇ ହୁଏ, ତେବେ ଉଭୟ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମିଳିତ ଭାବେ ବିଜେତା ଘୋଷିତ ହେବେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *