ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ ଫାଇନାଲ୍: ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳ ସାମ୍ନାରେ ୧୩୯ ରନର ଟାର୍ଗେଟ, ହେବ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନ, ଭାରତର ପୁଣି ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ

Cricket WTC Final New Zealand team 139 runs away from the title Team India reduced to 170 runs

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପର ଫାଇନାଲରେ ଭାରତର ସ୍କୋରକୁ ଅଙ୍କୁଶ ଲାଗିଛି । ବୁଧବାର ମ୍ୟାଚର ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମାତ୍ର ୧୭୦ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଛି । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ୧୩୯ ରନ୍ ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଛି ଭାରତ । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଭାରତ ୨୧୭ ସ୍କୋର କରିଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ୨୪୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟିମ୍ ସାଉଥୀ ସର୍ବାଧିକ ୪ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ ତିନୋଟି ଏବଂ କାଇଲ ଜେମସନ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି ।

WTC Final: Virat Kohli
Google

ମ୍ୟାଚର ଶେଷ ଦିନରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ୬୪/୨ ସ୍କୋରରୁ ଖେଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଦଳ ବାରମ୍ବାର ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା । କେବଳ ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ୩୦ ରୁ ଅଧିକ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିପାରିଛନ୍ତି । ରୀଷଭ ପନ୍ତ ସର୍ବାଧିକ ୪୧ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୩୦ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରୁ କୌଣସି ଖେଳାଳି ଉଭୟ ଇନିଂସରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିପାରି ନଥିଲେ । କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ କାଇଲ ଜେମିଏସନ ଆଉଟ କରିଛନ୍ତି ।

ପୂଜାରାଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରହିଛି:

ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସବୁଠାରୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ସେ ୫୪ ବଲରୁ ୮ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ସେ ୮୦ ବଲରୁ ମାତ୍ର ୧୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଅର୍ଥାତ୍ ସେ କୌଣସି ଇନିଂସରେ ୨୦ ରନ୍ ମାର୍କ ଛୁଇଁ ପାରିନଥିଲେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଜେମିଏସନ ପୂଜାରାଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ଜେମିଏସନ ବିପକ୍ଷରେ ପୂଜାରା ୪୪ ବଲ୍ରୁ ମାତ୍ର ୧ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲେ ।

WTC final: `Cheteshwar Pujara just needs to convert those starts
Google

ରାହାନେ ମଧ୍ୟ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ, ଶାମି ୧୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ସର୍ବାଧିକ ୪୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ସେ ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ବଜାୟ ରଖିପାରିନଥିଲେ । ୧୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ନିଲ ୱାଗନର୍ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ବଲରେ ଏକ ବଡ଼ ସଟ୍ ଖେଳିବା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ପନ୍ତ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍ ମଧ୍ୟ ଏକ ଖରାପ ସଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ମହମ୍ମଦ ଶାମି ତିନିଟି ଚୌକା ସମେତ ୧୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ୭୩ ଟି ଓଭରରେ ପୂରା ଦଳ ୧୭୦ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *