ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ୍: ରୀଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଆହ୍ୱାନ, ଫର୍ମ ସହିତ ଦମଦାର ଶତକ, ଫର୍ମକୁ ଫେରିଲେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ

Cricket WTC Final Rishabh Pant scored a century and Shubman Gill's half-century

ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରୀଷଭ ପନ୍ତ ଏବଂ ଓପନର୍ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପର ଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଇଣ୍ଟ୍ରା-ସ୍କ୍ୱାଡ଼ ବିପକ୍ଷରେ ପନ୍ତ ଅପରାଜିତ ଏକ ଦମଦାର ଶତକ ମାରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗିଲ ଏକ ଚମତ୍କାର ୮୫ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ତିନିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ୧୮ ରୁ ୨୨ ଜୁନ୍ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ର ଫାଇନାଲ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

WTC Final: Rishabh Pant scored a century
Google

ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଇଣ୍ଟ୍ରା-ସ୍କ୍ୱାଡ଼ ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ରୀଷଭ ପନ୍ତ ଶନିବାର ଜୋରଦାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ସେ ୯୪ ବଲରୁ ୧୨୧ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ୧୩୫ ବଲରେ ୮୫ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଗିଲ୍ ଫର୍ମରେ ନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରୁ ଫର୍ମ ଫେରି ସେ ଏବେ ଖୁସି । ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଖେଳ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ରହିଛି । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କୁ ଖେଳେଇବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏହି ସମୟରେ ଇଶାନ୍ତ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ୩୬ ରନ୍ ପାଇଁ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ର ଫାଇନାଲ୍ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଦଳ ୨୦୧୩ ଠାରୁ ଜମା ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଜିତି ନାହିଁ ।

ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ପନ୍ତଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ୬୯

ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ୧୧ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ହାରାହାରି ୪୧.୩୭ ରେ ରୀଷଭ ପନ୍ତ ୬୬୨ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ପନ୍ତ ଏକ ଶତକ ଏବଂ ୪ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ୬୯ ଅଟେ । ସବୁଠୁ ବଡ଼ କଥା ହେଉଛି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପନ୍ତ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ସିରିଜ୍ ଜିତିବାରେ ପନ୍ତ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ହାରାହାରି ୬୮.୫୦ ରେ ପନ୍ତ ୨୭୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ପନ୍ତ ହାରାହାରି ୫୪ ରେ ୬ ଟି ଇନିଂସରେ ୨୭୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ହାରାହାରି ୩୪ ରେ ୩୭୮ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ସେ ତିନି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

WTC Final: Shubman Gill's half-century
Google

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ପୂର୍ବରୁ ଇଣ୍ଟ୍ରା-ସ୍କ୍ୱାଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳୁଛି । ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଡ୍ର ଥିଲା । ଏଥିରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ରୋମାଞ୍ଚକର ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଜିତି ନାହାଁନ୍ତି । ତେଣୁ ଉଭୟଙ୍କର ଏକ ସୁଯୋଗ ଅଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *