କରୋନା ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ ଲଢ଼ିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଲେ ଯୁବରାଜ, ସଂକ୍ରମଣଙ୍କ ପାଇଁ କଲେ ସାହାଯ୍ୟ ।

Cricket Yuvraj Singh came forward to help will st up one thousand beds in hospitals

ଯଦିଓ ଭାରତରେ କରୋନାଭାଇରସର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗର ପ୍ରଭାବ ବର୍ତ୍ତମାନ କମିଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଭୂତାଣୁର ବିପଦ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଦୂର ହୋଇନାହିଁ । ଏହି କାରଣରୁ ସରକାର ଅମ୍ଳଜାନ ପ୍ଲାଣ୍ଟରୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶଯ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଯୁବରାଜ ସିଂ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଶଯ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଯୁବରାଜଙ୍କ ‘ୟୁଭିକାନ୍’ ମଙ୍ଗଳବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି । ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନେ ଭାରତରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଏକ ହଜାର ଅତିରିକ୍ତ ଶଯ୍ୟା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବ ।

Yuvraj, who came forward in the war against Corona, will get one thousand beds in hospitals
Google

“ଉଇୟୁକ୍ୟାନ” କହିଛନ୍ତି ଯେ ୱାନ ଡିଜିଟାଲ ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ ସହ ସହଭାଗିତାରେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ । ଅମ୍ଳଜାନ-ସଜ୍ଜିତ ଶଯ୍ୟା, ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଏବଂ ବିପିପି ମେସିନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଡାକ୍ତରଖାନାର କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି । ଯୁବରାଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ -୧୯ ର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ବହୁ କ୍ଷତି କରିଛି ।

କରୋନା ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିକଟତର କରିଛନ୍ତି: ଯୁବରାଜ

ସେ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଆମର ଘନିଷ୍ଠ ଲୋକଙ୍କୁ ହରାଇଛୁ ଏବଂ ଅସଂଖ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଅମ୍ଳଜାନ, ଆଇସିୟୁ ଶଯ୍ୟା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜରୁରୀ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଦେଖିଛୁ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲି ଏବଂ ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସୁବିଧା ଯୋଗାଉଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ଆଗକୁ ଆସିବା ଉଚିତ୍ ।

“ଉଇୟୁକ୍ୟାନ” ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀ ଏନସିଆର, ପଞ୍ଜାବ, ହରିୟାଣା, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ରାଜସ୍ଥାନ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକରେ ଶଯ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ତାଙ୍କର ଫାଉଣ୍ଡେସସନ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି । ଯୁବରାଜ କେବଳ କ୍ରିକେଟର ନୁହଁନ୍ତି ଯିଏ କରୋନା ପୀଡିତଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ।

Yuvraj, who came forward in the war against Corona, will get one thousand beds in hospitals
Google

ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ ୧୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିଲେ । ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ, ବ୍ରେଟ୍ ଲି, ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ପରି ଖେଳାଳିମାନେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *