ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଆସିଲା ସାମ୍ନାକୁ, ଟେଷ୍ଟରେ ୭ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଥିଲେ ୧୨ ନମ୍ବର ଖେଳାଳି । କୈଫ ଦେଲେ ଏପରି କିଛି ସାନ୍ତ୍ୱନା

Cricket Yuvraj Singh got fewer chances in Test now spill pain said on social media 12th player for 7 years

ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ନିକଟରେ ଭାରତର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ଲୁକ୍କାୟିତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୟୁଭିଙ୍କ ଏହି ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ବକ୍ତବ୍ୟର ଆଲୋଚନା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶେଷ ହୋଇନାହିଁ । ବାସ୍ତବରେ ଜଣେ ୱେବସାଇଟ୍ ତାଙ୍କ ଅନୁଗାମୀମାନଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ସେ କେଉଁ କ୍ରିକେଟର, ଯିଏ ଅଧିକ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍ । ଏହା ଉପରେ ଅଧିକାଂଶ ଏବଂ ଏକ ବଡ଼ ଦଳ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ନାମ ନେଇଥିଲେ । ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କ ଉତ୍ତରରେ, ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା, ଯାହା ତାଙ୍କ ଛାତିରେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ପୋତି ହୋଇ ରହିଥିଲା ।

Yuvraj Singh got fewer chances in Test, now spill pain, said - 12 years player for 7 years
Google

ଭାରତର ଭେଟେରାନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଯୁବରାଜ ସିଂ ପ୍ରାୟ ୧୭ ବର୍ଷ ଧରି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଟେଷ୍ଟରେ ତାଙ୍କୁ କମ୍ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା । ଏହା ଉପରେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଅବସର ପରେ ତାଙ୍କର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଜଣାପଡିଛି ଏବଂ ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଜର ବାର୍ତ୍ତା ରଖିଛନ୍ତି । ୨୦୧୧ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଦଳର ସଦସ୍ୟ ଥିବା ଯୁବରାଜଙ୍କୁ କେବଳ ୪୦ ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସାତ ବର୍ଷ ଧରି ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ଦ୍ୱାଦଶ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ରହିଛନ୍ତି ।

କ୍ରୀଡ଼ା ପତ୍ରିକା ‘ୱିସଡେନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ’ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଯୁବରାଜଙ୍କ ଛବି ସହିତ ପଚାରିଥିଲା ​​ଯେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ପାରିବ ନାହିଁ । କ୍ରାଉନ୍ ପ୍ରିନ୍ସ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ବୋଧହୁଏ ଏହା ପରବର୍ତ୍ତୀ ଜୀବନରେ ଘଟିବ, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ସାତ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଦ୍ୱାଦଶ ଖେଳାଳି ହେବି ନାହିଁ ।’

ତେବେ ଯୁବରାଜଙ୍କ ପୁରୁଣା ସାଥୀ ତଥା ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧି ପୂର୍ବରୁ ନେଟ୍ ୱେଷ୍ଟ ଟ୍ରଫିରେ ରେକର୍ଡ ପାଟନରସିପ କରିଥିବା ମହମ୍ମଦ କୈଫ ତାଙ୍କ କ୍ଷତରେ ଏକ ମଲମ ଲଗାଇ ତାଙ୍କୁ ସାନ୍ତ୍ୱନା ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ଟୁଇଟରରେ ଯୁବରାଜଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କୈଫ କହିଛନ୍ତି, “୨୦୦୦ ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ୨୦୧୧ ବିଶ୍ୱକପ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ଏହି ଜୀବନରେ ଅନେକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସ୍ମୃତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ତା’ହେଲେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଜୀବନ ବିଷୟରେ କାହିଁକି ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି?”

ଯୁବରାଜ ସିଂ କହିଛନ୍ତି, ବୋଧହୁଏ ଏହା ପରବର୍ତ୍ତୀ ଜନ୍ମରେ ଘଟିବ, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ସାତ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଦ୍ୱାଦଶ ପୁରୁଷ ହେବି ନାହିଁ! ଯଦିଓ ଯୁବରାଜ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ହସର ଏକ ଇମୋଜି ଲେପନ କରିଥିଲେ, ତଥାପି ତାଙ୍କ ସ୍ତରର ଯେକୌଣସି ଖେଳାଳିଙ୍କ ମନୋବଳ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ସହିତ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝିହେବ । ଏହା ଏକ କ୍ଷତ ଯାହା କ୍ୱଚିତ୍ ଭଲ ହୁଏ ।

୩୯ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବରାଜ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ୩୦୪ ଟି ODI ଏବଂ ୫୮ ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳିଥିଲେ । ODI ରେ ତାଙ୍କର ୮୭୦୨ ରନ୍ ଏବଂ ୧୧୧ ୱିକେଟ୍ ଥିବାବେଳେ T-20 ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲରେ ସେ ୧୧୭୭ ରନ୍ ଏବଂ ୨୮ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ୨୦୦୦ ରେ ଯୁବରାଜ ତାଙ୍କର ODI ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ପ୍ରାୟ ତିନି ବର୍ଷ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା ।​ ସେ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୦୩ ରେ ମୋହାଲିରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ସେ ୨୦୧୨ ରେ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନଅ ବର୍ଷରେ କେବଳ ୪୦ ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟରରେ ୧୯୦୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ୯ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

Yuvraj Singh got fewer chances in Test, now spill pain, said - 12 years player for 7 years
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *