ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ନମିଳିବା ନେଇ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଦେଲେ ବଡ ବୟାନ – ମୋ ଫର୍ମ ଖରାପ ନାହିଁ, ଜଣାନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ କଣ କହିଛନ୍ତି

Cricket Yuzvendra Chahal said You can't take wickets in every match my form didn't come down

ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ T-୨୦ ସିରିଜରେ ରାହୁଲ ଚହର, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଶେଷ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ । ଚାହଲ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରି ନାହାଁନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଦଳରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ହ୍ରାସ ହୋଇନାହିଁ ବୋଲି ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଜୁଲାଇରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ODI ଏବଂ T20 ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଚାହଲଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇପାରେ ।

Yuzvendra Chahal
Google

ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଭାବୁନାହିଁ ଯେ ମୁଁ ଖରାପ ଫର୍ମରେ ଅଛି । ମୁଁ ବହୁତ ଦିନ ଧରି ଖେଳୁଛି । ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲରେ ବୋଲିଂ କରୁଛି । ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୱିକେଟ୍ ନେଇପାରିବେ ନାହିଁ ଯଦି ଆପଣ କିଛି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୱିକେଟ୍ ନପାଆନ୍ତି, ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । T20 ରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ସହିତ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଆମକୁ ବୋଲିଂରେ ରନ୍ କମ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଏହି କାରଣରୁ T-20 ରେ ବୋଲିଂ କରିବା କଷ୍ଟକର ।

ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ T-20 ସିରିଜର ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ମାତ୍ର ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଓଭରରେ ୧୦ ରନ୍ ହାରରେ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଗତ ୧୩ T-20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ମାତ୍ର ୧୦ ୱିକେଟ୍ ନେଇପାରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯଦି ଆମେ ଗତ ଦୁଇଟି ଦିନିକିଆ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ତେବେ ଚାହଲ ୮ ରୁ ଅଧିକ ରନହାର ସହିତ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ କେବଳ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇପାରିଛନ୍ତି । ସେ ODI ର ୫୪ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୯୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ୪୮ ଟି T-20 ରେ ୬୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

Yuzvendra Chahal
Google

ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଛି । ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମୋତେ ୱିକେଟ୍ ନେଉଥିବା ଦେଖି ଦେଖି ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି । ୱିକେଟ୍ ନେଇ ମୁଁ ମୋର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି । ହଁ, ଏହା ସତ ଯେ, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ୱିକେଟ୍ ନନେବି, ସେମାନେ ନିରାଶ ହେବେ ଏବଂ ତୁଳନାତ୍ମକ ମଧ୍ୟ ହେବ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋ ଫର୍ମରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅଭାବ ଦେଖା ଯାଇନାହିଁ । ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କ ସହିତ ଏହା ମଧ୍ୟ ଘଟେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ୪-୫ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *