କୋଭିଡ ନିୟମ ମାନି ଜୁଲାଇ ୫ ରୁ ଖୋଲିବ ଜିମ, ସିନେମା ହଲ, ରାଜ୍ୟ ସରକାର କଲେ ଘୋଷଣା

ଦେଶରେ କରୋନା ମାମଲା କମିବା ପରେ ଏବେ ଧିରେ ଧୀରେ ଅନଲକ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେଉଅଛି। ଯୋଗୀ ସରକାର ଏହାକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର କୋ-ଭି-ଡ କଟକଣା ସହିତ ଜିମ, ସିନେମା ହଲ, ଖେଳ ଷ୍ଟାଡିୟମ, ମଲ୍ଟି ପ୍ଲେକ୍ସ ଇତ୍ୟାଦି ୫ ଜୁଲାଇରୁ ଖୋଲାଯିବ। ସିନେମା ହଲ କଥା କହିବା ତ ଏହା କିଛି ପରିମାଣରେ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ଖୋଲା ରହିବ ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି।

Google

ସଂକ୍ରମଣ କଥା କହିବା ତ ଏହା କମ ହେବ ପରେ ଏବେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ଏହି ସବୁ ଅନୁଷ୍ଠାନ କୋଭିଡ ନିୟମ ମାନି ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ କଥା କହିବା ତ ସେ ମହାନଗର ଏବଂ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ହେଲଥ ଏଟିଏମର ସ୍ଥାପନା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି। ଲୋକମାନେ ଶରୀରର ମୋଟାପା, ହାଇଡ୍ରେସନ, ମସଲ ମାସ, ଉଚ୍ଚତା, ଅକ୍ସିଜେନ ମାତ୍ରା, ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରା, ପଲସ ରେଟ, ପାରାମିଟର ଇତ୍ୟାଦି ଏହି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମେସିନ ସହଯୋଗରେ ସୁବିଧା ପାଇପାରିବେ ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି। ଏହାକୁ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଟେକ୍ନିସିଆନ ମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜରୁରୀ ଜିନିଷ ଜଣାଯିବ।

କହିରଖୁଚୁ କି ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଏବେ କରୋନାର ସ୍ଥିତି କଣ୍ଟରୋଲରେ ରହିଅଛି। ୨.୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟେଷ୍ଟିଂ କରାଯାଉଛି। ପୂର୍ବ ୨୪ ଘଣ୍ଟା କଥା କହିବା ତ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ୨୨୮ ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହେଇଥିବାର ଜଣା ଯାଇଛି ଏବଂ ନୂଆ ୧୩୩ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହେଇଥିବାର ଜଣା ଯାଇଛି। ମୋଟ ଉପର କଥା କହିବା ତ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଏବେ ଯାଏ ୧୬ ଲକ୍ଷ ୮୧ହଜାର ୨୦୮ ଜଣ ଭଲ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଅଛି।

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *