ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟାନ କରିବାକୁ ମନାକଲେ ହାଇକୋର୍ଟ, ଅଭିନେତାଙ୍କ ଭଉଣୀର ଟୁଇଟ ହେଲା ଭାଇରାଲ

Delhi high-court-said about-film-made-on-sushant-singh-rajput-mitu-singhs-tweet-goes-vira

ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଗୁରୁବାର ଦିନ ବଲିଉଡର ସ୍ୱର୍ଗତ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ନ୍ୟାୟ: ଦି ଜଷ୍ଟିସ’ର ରିଲିଜ ବ୍ୟାନ କରିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀ ମିତୁ ସିଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

Sushant Singh Rajput father moves Delhi HC, seeks ban on release of any movie on his late son
Google

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏକ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଲାଇଫ ଉପରେ ତିଆରି କରାଯାଇଥିବା ଫିଲ୍ମ ‘ନ୍ୟାୟ: ଦି ଜଷ୍ଟିସ୍’, ‘ଆତ୍ମହତ୍ୟା କିମ୍ବା ହତ୍ୟା: ଏକ ଷ୍ଟାର ହଜିଯାଇଛି’, ”ଶଶାଙ୍କ’ ଏବଂ ଏକ ଆଖ୍ୟାବିହୀନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ଆଧାରିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍ । ଏହି ଆବେଦନ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା କୃଷ୍ଣ କିଶୋର ସିଂଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଫିଲ୍ମ ‘ନ୍ୟାୟ: ଦି ଜଷ୍ଟିସ୍’ ରିଲିଜ୍ ବ୍ୟାନ କରିବାକୁ ମନା କରିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ମିତୁ ସିଂ ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ସେ ଏହି ଟୁଇଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶ ହୋଇଛି । ମିତୁ ସିଂଙ୍କ ଟୁଇଟ ଭାଇରଲ ହୋଇଛି । ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଫ୍ୟାନମାନେ ମଧ୍ୟ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ନିରାଶ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଜଷ୍ଟିସ ସଞ୍ଜୀବ ନରୁଲାଙ୍କ ଏକ ବେଞ୍ଚ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ନିର୍ମିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତଥା ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉପରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏକ ଆବେଦନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ନିର୍ମିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ ।

Sushant Singh Rajput
Google

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଜୁନ୍ ୧୪, ୨୦୨୦ ରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ସନ୍ଦେହଜନକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟରେ ମୃତ ଦେହ ପାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଏହି ମାମଲାରେ ଡ୍ରଗ୍ସ କୋଣ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଏନସିବି ମଧ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି । ଶେଷରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ସିବିଆଇକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ପିତା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାକୁ ନେଇ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ରିୟାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ହେପାଜତକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଅନେକ ଦିନ ଜେ-ଲରେ ରହିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଡ୍ରଗ୍ସ କୋଣରୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣା-ର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *