ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କର ଦୁଃଖ। ଧୋନୀ ତାଙ୍କୁ ନେଇ କହିଦେଇଥିଲେ ଏହି ବଡ଼ କଥା। ନିଶ୍ଚିତ ଜାଣନ୍ତୁ।

ଭାରତ ଆଉ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭିତରେ ୨୪ ଫେବୃଆରୀ ଠାରୁ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଅହମ୍ମଦାବାଦର ମୋଟେରା ଷ୍ଟାଡିଅମରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ ବହୁତ ଆଡୁ ଐତିହାସିକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଅଟେ ଆଉ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା, କୋହଲି ତଥା ରବି ଅଶ୍ୱିନ ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ମିଲ ପଥର ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଯଦି ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପ୍ଲେୟିଙ୍ଗ ଇଲେଭେନରେ ଜାଗା ମିଳେ ତାହେଲେ ତାଙ୍କର ଏହା ୧୦୦ତ୍ତମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବେ। ଇଶାନ୍ତ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଆଗରୁ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ସହ ବହୁତ କଥା ବାର୍ତ୍ତା କଲେ ଆଉ ଏମ ଏସ ଧୋନୀଙ୍କ ସହ ଅନେକ ଖୁଲାସା କଲେ।

Google

ଅଶ୍ୱିନ ନିଜ ୟୁ ଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲରେ ଇଶାନ୍ତଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ। ଏହି କଥାବାର୍ତ୍ତା ଇଶାନ୍ତଙ୍କ କ୍ୟାରିୟ ର ଉପରେ ଫୋକ୍ସ ରହିଲା। ଅଶ୍ୱିନ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ କି ଆପଣ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଜଣେ ବହୁତ ଭଲ ଅଧିନାୟକ ମାନନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ କ୍ୟାରିୟରରେ ବି ତାଙ୍କର ବହୁତ ଯୋଗଦାନ ରହିଛି। ଆପଣ ନିଜର ଅଭିଜ୍ଞତା ଆମ ମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିପାରିବେ କି।

ମେଲବର୍ଣ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ କଥା ଜାଣିକି ଦୁଃଖ ହୁଏ:

ଇଶାନ୍ତ କହିଲେ କି, ” ହଁ ମୁଁ ସେହି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳିଥିଲି ଆଉ ମୋ ଗୋଡ଼ରେ ବହୁତ ଦରଜ ହେଉଥିଲା। ମୁଁ ସବୁ ସେସନରେ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ନେଉଥିଲି ଆଉ ମୋତେ ଏହା ବି ଜଣା ନଥିଲା କି ତାହା ମାହିଁ ଭାଇ ଙ୍କର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ଅଟେ। ମୋତେ ଲାଗୁଚି କି ତାହା ୪ୟ ଦିନ ଥିଲା ଆଉ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନିଜର ଇନିଂସ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା ଆଉ ସେହି ସମୟରେ ମୁଁ ଧୋନୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇ କହିଲି କି ମୁଁ ଆଉ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଲଗେଇ ପାରିବିନି ଆଉ ତାହା ପରେ ଧୋନୀ କହିଲେ କି ଠିକ ଅଛି ତୁମେ ଆଉ ବୋଲିଂ କରନାହିଁ। ତା ପରେ ଧୋନୀ ମୋତେ କହିଲେ ,” ଲମ୍ବୁ ତୁମେ ମୋତେ ମୋ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଅଧାରର ଛାଡ଼ିଦେଲ।” ଏହା ଶୁଣି ମୁଁ ଧୋନୀଙ୍କ କହିଲି କି ଏହି କଥା ମୋତେ ଆଜି ବି ମନେ ପଡେ।”

Google
ଯେବେ ଧୋନୀ କହିଲେ କି ସାହାଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ:

ଅଶ୍ୱିନ ଏହା କହିଲେ କି ବୋଧହୁଏ ଏହା ଏଥିପାଇଁ। ହେଲା କାରଣ କେହି ବି ଏହା ଜାଣି ନଥିଲା କି ଧୋନୀଙ୍କର ଏହା ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଅଟେ। ଏହାପରେ ଇଶାନ୍ତ କହିଲେ କି , ” ହଁ ଏହା ଠିକ କଥା। ମାତ୍ର ଏହା ଆଗରୁ ସେ ଆମ ମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଇଶାରା ଦେବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ। ଯେପରିକି ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦୋହରାରେ କହିଲେ କି ସେ ୧୦୦ତ୍ତମ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ଆଉ ତା ପରେ ସେ ଥରେ କହିଲେ କି ଏହାପରେ ସିରିଜ ଭାରତ ଭିତରେ ଅଛି ଆଉ ତାହା ପାଇଁ ସାହାଙ୍କୁ ରେଡି କରିବାକୁ ହେବ।”

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.