ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଦିଲ୍ ବେଚାରା’ ର ସମୀକ୍ଷା ।

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର 'ଦିଲ୍ ବେଚାରା' ର ସମୀକ୍ଷା, Dil Bechara Movie review Sushant Singh Rajput, Dil Bechara, Sushant Singh Rajput, Hotstar, Bollywood, Movie, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown, Unlock 2.0

ଗତ ମାସରେ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଶୋକ କରୁଥିବା ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ‘ଦିଲ ବେଚାରା’ ଦେଖିବା ଏକ କଷ୍ଟଦାୟକ ହେବ । ମୁକେଶ ଛାବ୍ରାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ନିର୍ଦେଶନା, ଜନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପୁସ୍ତକ ‘ଦି ଫଲ୍ଟ ଇନ୍ ଆମ ଷ୍ଟାର୍’ର ହିନ୍ଦୀ ଆଡପ୍ଟେସନ୍ ଏବଂ ଜୁଲାଇ ୨୪ ରେ ଡିସନେ ହଟଷ୍ଟାରରେ ପ୍ରିମିୟର୍ ହୋଇଥିଲା । ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯାହା ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ବଞ୍ଚିବାର ଗୁରୁତ୍ୱକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଥାଏ ବାସ୍ତବତାର ଅତି ନିକଟତର ଏବଂ ଅନେକ ଦୃଶ୍ୟରେ ଏକ ଥୋକ ଛାଡିଥାଏ କାରଣ ଏହା ଏହାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଆକସ୍ମିକ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ପୁନଃପ୍ରତିରୂପିତ ।

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଜାମସେଦପୁରର କଲେଜ ଯାଉଥିବା କିଜି ବାସୁ (ସଞ୍ଜନା ସାଙ୍ଗି) ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି, ଯିଏ ତାର ଅନ୍ତିମ ସମୟରେ ଏବଂ ଦୁଃଖରେ ଆରାମ ଖୋଜି ପାଇଥାଏ । କିଜି କର୍କଟ ରୋଗରେ ପୀଡିତ, ଏକାକୀ ଏବଂ ଏକ ଅମ୍ଳଜାନ ଟ୍ୟାଙ୍କ ଅଛି ଯାହାର ନାମ ପୁଷ୍ପିନ୍ଦର । ଯେତେବେଳେ ସେ ଇମାନୁଏଲ୍ ରାଜକୁମାର ଜୁନିଅର କିମ୍ବା ମାନି (ସୁଶାନ୍ତ ରାଜପୁତ) ଙ୍କୁ ଭେଟନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କର ସଂକ୍ରାମକ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଆକର୍ଷଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବୃଥା ହୋଇଥାଏ ।

Dil Bechara
Google

କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଦୁହେଁ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ସାନ୍ତ୍ୱନା, ପ୍ରେମ, ସୁଖ ପାଇଲେ ଯେହେତୁ ମାନି କିଜିଙ୍କୁ ଜୀବନର ମହତ୍ୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଚିତ୍ତାକର୍ଷକ, ଅତ୍ୟଧିକ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ଜୀବନ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟଧିକ ସକରାତ୍ମକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ସହିତ ମାନି ସଂକ୍ରାମକ ଏବଂ ଉଭୟେ ଭୋଗୁଥିବା ଭୟଙ୍କର ରୋଗ ପରି ପଛକୁ ଫେରିବାକୁ ମନା କରିଦିଅନ୍ତି ଏବଂ କିଜିଙ୍କୁ ଜୀବନକୁ ଭିନ୍ନ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଦେଖାନ୍ତି । ମାନିଙ୍କ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ଜେଡି ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କର ସାଥିରେ ଯିଏ କି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ପରି କର୍କଟ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ହୋଇ ଅନ୍ଧ ହୋଇ ଯାଉଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ଇଚ୍ଛା ହେଉଛି ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଦୃଷ୍ଟି ହରାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଫିଚର ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂ କରିବା ଏବଂ କିଜି ଏବଂ ମାନି ତାଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି ।

ଯଦି କୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିଷୟରେ ଅବଜେକ୍ଟିଭ୍ ହେବାକୁ ପଡେ ଯାହା ଭାବନା ଉପରେ ଏତେ ଉଚ୍ଚରେ ଚଢିଥାଏ, ତେବେ ଜଣାଇବାକୁ ହେବ ଯେ ୧ ଘଣ୍ଟା ୪୦ ମିନିଟରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟିକୁ ଦେଖାଯାଇଛି । ଏମିତି ଅନେକ ସମୟରେ ଯାହା ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରହୀନ ଛାଡିଥାଏ । ସେଫ ଅଲି ଖାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ବିଚିତ୍ର କମେଓ ଅଛି ଯାହା ହୁଏତ କାହାଣୀର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ ହୋଇଥାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହ ସ୍ତରରେ ଦର୍ଶକମାନେ ଏହାର ଆବଶ୍ୟକତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାନ୍ତି ।

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଶୀଘ୍ର ହୋଇଥିବାର ଦେଖାଯାଏ ତଥାପି ଏଥିରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ଆର୍ ରହମାନ୍ ଙ୍କ ପ୍ରାଣକୃଷ୍ଣ ସଙ୍ଗୀତ ହେତୁ ତାହା ଜଣା ପଡ଼ିନଥାଏ । ରହମାନର ସଂଗୀତ, ବାସ୍ତବରେ କାହାଣୀ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ – ଯାହା କାହାଣୀକୁ ଆଗକୁ ନେଇଥାଏ ।

‘ଦିଲ୍ ବେଚାରା’ ରେ ଦକ୍ଷ ପ୍ରତିଭା ରହିଛି । ସୁଶାନ୍ତ ରାଜପୁତ ଅଭିନୟ ତ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି । କେବଳ ସୁଶାନ୍ତ ରାଜପୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ଅନ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି । ନବାଗତ ସଞ୍ଜନା ସାଙ୍ଗୀ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସକୁ ବହିଷ୍କାର କରନ୍ତି ଏବଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫ୍ରେମରେ ସେ ନିଜକୁ ରଖନ୍ତି । ଆମେ ଜାଣୁ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ରାଜପୁତ ଜଣେ ଭୟଙ୍କର ଅଭିନେତା କିନ୍ତୁ ପରଦାରେ ସାଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ସମାନ ଲକ୍ଷ କରାଯାଇ ପାରିବନି । ଯୁବ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସଠିକ୍ ପରିମାଣର ଦୁର୍ବଳତା ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କିଜିଙ୍କୁ ଜଣେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତି କରିଥା’ନ୍ତି ଯିଏ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସମୟରେ ଏହାକୁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଶିଖନ୍ତି ।

Dil Bechara review: Sushant Singh Rajput
Google

ବଙ୍ଗାଳୀ ଅଭିନେତା ସାସୱାଟା ଚାଟାର୍ଜୀ ଏବଂ ସ୍ଵସ୍ତିକା ମୁଖାର୍ଜୀ କିଜିଙ୍କ ପିତାମାତା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଭୂମିକା ଚମତ୍କାର । ସେମାନେ ନିଜ ଝିଅର ସୁରକ୍ଷା କରନ୍ତି, ବେଳେବେଳେ ତାଙ୍କ ଚାହିଦା ରେ ଅସହାୟ ଏବଂ ପରଦାରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ସମ୍ପର୍କୀୟ ନୂତନ ବୟସର ପିତାମାତା । ଯଦିଓ ସେମାନେ ଅଧିକ ସ୍କ୍ରିନ ସମୟ ପାଇଥା’ନ୍ତି । ସୁମିତ ଟଣ୍ଡନ୍ (ଯୁବ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଡାକ୍ତର ଭାବରେ) ଏବଂ ସାହିଲ୍ ଭଏଡ୍ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ସମାନ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି ।

‘ଦିଲ୍ ବେଚାରା’ ଯଦିଓ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆଗମନ ଅଛି । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ରାଜପୁତଙ୍କ ଗିଟାର ବଜାଇବାର ଏକ ଭିଡିଓ ମୋଣ୍ଟେଣ୍ଟରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଚିତ୍ରକଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସହିତ ଶେଷ ହୋଇଛି । ସେ ମାନି ନାମରେ ପରଫେକ୍ଟ ରୋଲ କରନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଆଖିରେ twinkle ଉଠିବା ଏବଂ ତାଙ୍କର ସେହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହସ, ମାନିଙ୍କୁ ଭଲପାଏ । ତାଙ୍କର ଶକ୍ତି ସଂକ୍ରାମକ ଏବଂ ମାନି ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅତି ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚରିତ୍ର ସୁଶାନ୍ତ ରାଜପୁତ ସହଜରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ମଧ୍ୟ ଦୁଃଖଦାୟକ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ରାଜପୁତଙ୍କର ମାତ୍ର ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ଏବଂ ସେ ଏକ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଶେଷ ଭାଗରେ ଅନେକ ଦୃଶ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ବାସ୍ତବରେ ବାସ୍ତବ ଅଟେ ।

“ଆମେ କେବଳ ଛଳନା କରିପାରିବା କି? ମୁଁ ମରୁ ନାହିଁ, ମୁଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଉ ନାହିଁ?” ସୁଶାନ୍ତ ରାଜପୁତ କହିଛନ୍ତି ଫିଲ୍ମର ଏକ ସିନରେ ଏବଂ ଜଣେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପରିସ୍ଥିତିର ବିଡ଼ମ୍ବନାକୁ ଦେଖିପାରିବେ । କିଛି ଅଂଶ ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଭାବନା ଆଣିଥାଏ କାରଣ ରିଲକୁ ବାସ୍ତବରୁ ଅଲଗା କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଏ । ଯେହେତୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଏସ୍ ଶେଷ କ୍ରେଡିଟ୍ ଗୁଡ଼ିକ ଗଲା “ଆମେ କେବେ ଜନ୍ମ ହେବୁ କିମ୍ବା କେବେ ମରିବୁ ତାହା ସ୍ଥିର କରିପାରିବୁ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଆମେ କିପରି ଜୀବନଯାପନ କରୁ ତାହା ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ପଡିବ ।” ପ୍ରକୃତରେ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଶୈଳୀରେ ପ୍ରଣାମ କରି ଦେଖେଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।

‘ଦିଲ୍ ବେଚାରା’ ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଏବଂ ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ । ଏହା ଜୀବନ ଗଣନାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ତିଆରି କରିବାର ମହତ୍ତ୍ୱକୁ ଆଲୋକିତ କରିଥାଏ ଏବଂ ଏଥିରେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମନୋରଞ୍ଜନ ପାଳନ କରିଥିଲେ । ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ ଆପଣ ‘ଦିଲ୍ ବେଚାରା’ ଚଳଚିତ୍ରଟିକୁ ଦେଖନ୍ତୁ ଆଉ ଜୀବନର ପ୍ରତେକ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ତିଆରି କରିବାର ମହତ୍ତ୍ୱକୁ ଶିଖନ୍ତୁ । ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆଜି ଆମ ଗହଣରେ ନାଁହାନ୍ତି ହେଲେ ସେ ଆମକୁ ବହୁତ କିଛି ଶିଖାଇ ଦେଇ ଯାଇଛନ୍ତି । ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପାଇଁ ‘ଦିଲ୍ ବେଚାରା’ ଦେଖନ୍ତୁ, ହଟଷ୍ଟାର ଅପ୍ପଲିକେସନକୁ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ ରେ ଇନଷ୍ଟାଲ କରନ୍ତୁ ଆଉ ମାଗଣାରେ ଦେଖନ୍ତୁ । ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଏବେ ବି ଆମ ପାଖରେ ଥିଲା ପରି ଲାଗୁଛି । ତାଙ୍କର ଅବଦାନ ଅତୁଳନୀୟ । ଆମେ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିକୁ ଅନୁଭବ କରୁଛୁ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.