ଦିଲୀପ ବେଂଙ୍ଗସରକର ଦେଇଛନ୍ତି ବିସିଆଇକୁ ଉପଦେଶ, କହିଲେ ଏହି ଖେଳାଳିକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପଠାଯାଉ।

ପୂର୍ଵ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଓ ଚିଫ ସିଲେକ୍ଟର ଦିଲୀପ ବେଂଙ୍ଗସରକର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ)କୁ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତିକି ସେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାଭିଡ଼ଙ୍କୁ ଜଲ୍ଦି ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପଠାନ୍ତୁ। ଭାରତକୁ ଏଡ଼ିଲେଡ଼ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହ ୮ ୱିକେଟରେ ହାରିବାକୁ ପଡିଛି। ଚାରୋଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ବୋର୍ଡର ଗାଭସ୍କର ଟ୍ରଫିର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଡେ ନାଇଟ ଥିଲା, ଯାହା ଗୋଲାପୀ ବଲରେ ଖେଳାଗଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ ବହୁତ ଖରାପ ରହିଲା। ଏହି ହାର ପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ, ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ, କୋଚ ଓ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ବହୁତ ଆଲୋଚନାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଲା।

Google

ଏଡ଼ିଲେଡ଼ ଟେଷ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ଭାରତୀୟ ଟିମ ୬୨ ରନର ଲିଡ଼ ନେଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ପେଟ କମିନ୍ସ ଓ ଜୋସ ହେଜଲଉଡ଼ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗଙ୍କୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେଲେ।ଭାରତର ପାରି ୯ ୱିକେଟରେ ୩୬ ରନରେ ଅଟକିଗଲା।ଏହା ସହ ମହମ୍ମଦ ସାମୀଙ୍କୁ ଆଘାତ ହୋଇ ପ୍ୟାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଲେ।

ଭାରତର ଏହି ନିରାଶଜନକ ପାରି ପରେ ସବୁଆଡୁ ଆଲୋଚନାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଲା। ଏଡ଼ିଲେଡ଼ରେ ସୁଇଂଙ୍ଗ ହେଉଥିବା ବଲରେ ଭାରତର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ କମି ଦେଖାଗଲା। ଏବେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇଁ ରାହୁଲ ଦ୍ରାଭିଡଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଦିଲୀପ ବେଂଙ୍ଗସରକର କହିଛନ୍ତି। ଯିଏକି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସହାୟକ ହୋଇପାରିବେ। ସେ ବିସିସିଆଇକୁ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପଠାଇବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି।

ଦିଲୀପ ବେଂଙ୍ଗସରକର ଟାଇମ୍ସ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ଇଣ୍ଟରଭିଉରେ କହିଛନ୍ତି,”ବିସିସିଆଇକୁ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତିକି ସେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାଭିଡ଼ଙ୍କୁ ଜଲ୍ଦି ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପଠାନ୍ତୁ। ବଲ ଘୁରୁଥିବା ପରିସ୍ଥିତିରେ ବଲକୁ କିପରି ଭଲସେ ଖେଳିହେବ ଏହା ଦ୍ରାଭିଡଙ୍କ ଠୁ ଅଧିକ ଭଲ ଉପଦେଶ କେହି ବତେଇପାରିବେ ନାହିଁ। ତାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ନେଟ ଅଭ୍ୟାସରେ ଭାରତୀୟ ଟିମକୁ ସାହସ ଦେବ। କୌଣସିବି ମାମଲାରେ ଏନସିଏ ପୂର୍ବ ୯ ମାସ ହେବ କୋଭିଡ଼ -୧୯ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ଅଛି।ତାକୁ କଣ ଛାଡିହେବ”।

Google

ରାହୁଲ ଦ୍ରାଭିଡଙ୍କୁ ସୁନ୍ଦର ଟେକ୍ନିକ ଓ ସବୁପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନୁକୂଳ ରୂପରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଜଣାଯାଇଥାନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ବିସିସିଆଇକୁ ୧୪ ଦିନ କ୍ୱାରେଣ୍ଟିନ ପରେ ମଧ୍ୟ ରାହୁଲଙ୍କୁ ପଠାଇବା ଆବଶ୍ୟକ। କାରଣ ପୂର୍ବ ଅଧିନାୟକ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ ପାଖରେ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଉପସ୍ଥିତ ହେଇଯାଇଥିବେ। ଯାହା ୭ ଜାନୂଆରୀରୁ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହା ସମୟ ଅଟେ କି ଦ୍ରାଭିଡଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଟିମରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ କୁହାଯାଉ।

ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଆଗାମୀ ବକ୍ସିଙ୍ଗ ଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଧିନାୟକ କୋହଲି ଓ ଆହତ ମହମ୍ମଦ ସାମୀଙ୍କ ବିନା ଖେଳିବ। ଯାହାକି ୨୬ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଭାରତର ଲକ୍ଷ ହେବକି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବାଉନ୍ସର ଠିକ ଭାବରେ ସାମ୍ନା କରି ପୂର୍ବ ହାରର କଡା ଜବାଵ ଦେଉ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *