DRS ବିବାଦ: କୋହଲିଙ୍କ DRS କୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କଲେ ଅମ୍ପାୟାର, କ୍ଳିଅର ଆଉଟ ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ । ଜୀବନଦାନ ପାଇଁ ଭାରତ ହାରିଲା ମ୍ୟାଚ୍ ।

DRS Contoversy Kohli's review rejected by the umpire and Matthew Wade gets a life clearly out watch video

ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଟେଲିଭିଜନ ଅମ୍ପାୟର ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସମୀକ୍ଷାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଦ୍ଵାରା ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡଙ୍କୁ ଏକ ଜୀବନଦାନ ମିଳାଗଲା । ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲି ରିଭିୟୁ ନେଇଥିଲେ ।

Twitter

ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଟେଲିଭିଜନ ଅମ୍ପାୟର ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସମୀକ୍ଷାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ସେ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ନେଇଥିଲେ । ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ସମୀକ୍ଷା ବୈଧ ହୋଇ କହିଛି ଯେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବଡ ପରଦାରେ ରିପ୍ଲେ ଦେଖିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଅମ୍ପାୟାର ତାଙ୍କୁ ପୁରା ପରିସ୍ଥିତି ବୁଝାଇଥିଲେ ।

ଓପନର୍ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ଏକାଦଶ ଓଭରରେ ୱେଡ ୩୫ ବଲରେ ୫୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଖେଳୁଥିଲେ । ଟି ନାଟରାଜନ୍ ବୋଲିଂ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବଲ୍ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡଙ୍କ ପ୍ୟାଡରେ ବାଜିଥିଲା । ୱେଡ୍ ଆଉଟ ଦିଆ ଯାଇନଥିଲା । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଫିଲ୍ଡିଂ କରୁଥିଲେ । ସେଠାରୁ ସେ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମୀକ୍ଷା କରିବେ କି ନାହିଁ ବୋଲି ବୋଲର ତଥା ୱିକେଟ୍ କିପର କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ । ଏକ ଦୀର୍ଘ ଆଲୋଚନା ପରେ ଲାଗିଲା ଯେପରି ସେମାନେ ଏହା ବିରୁଦ୍ଧରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।

Null and void': Wade spared as India denied review | cricket.com.au
Google

ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବୁଲିପଡି ସୀମାକୁ ଯିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ସେ ବଡ ପରଦାରେ ସେହି ବଲ୍ ର ରିପ୍ଲେ ଦେଖିଲେ ଏବଂ ପରେ ଏକ ସମୀକ୍ଷା କଲେ । ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପାଇଁ ୱେଡ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ରାହୁଲ ତାଙ୍କୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ୱେଡ୍ ଫକ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ର ଷ୍ଟମ୍ପ ମାଇକ୍ ରେ ଲେଗ୍ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଯିଏ କହୁଥିଲେ – ଏହାକୁ ବଡ ପରଦାରେ ଦେଖିବା ପରେ ସେ ନେଇଥିଲେ ।

ସମୀକ୍ଷା ସମୟରେ ତୃତୀୟ ଅମ୍ପାୟାର ପଲ୍ ୱିଲସନ ଏହାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଅବୈଧ ଅଟେ, କାରଣ ବଡ ପରଦାରେ ପୂର୍ବରୁ ରିପ୍ଲେ ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ୱିଲସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏହି ସମୀକ୍ଷା ଉପରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିପାରିବୁ ନାହିଁ, କାରଣ ବଡ ପରଦାରେ ରିପ୍ଲେ ଦେଖାଯାଇଛି ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଏକ ରିପ୍ଲେ ଦେଖାଇ ସମୀକ୍ଷା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ବଡ ପରଦାରେ ୧୫ ସେକେଣ୍ଡ କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍ ଘଣ୍ଟା ନଥିଲା । ଯଦି କୋହଲି ଏହାର ରିପ୍ଲାଏ ନ ଦେଖି ସମୀକ୍ଷା କରିଥାନ୍ତେ, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଆଉଟ କରାଯାଇଥାନ୍ତା । ବଲ୍ ଟ୍ରାକିଂ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସହିତ ନାଟାରାଜନଙ୍କ ବିତରଣ ନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଇଥିଲା । ଭାରତ ଏହାର ସମୀକ୍ଷାକୁ ଫେରିଛି । ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ଆଗକୁ ଯାଇଥିଲା ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ ୫୩ ବଲରେ ୮୦ ରନର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଟି -୨୦ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍ର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ଥିଲା । ୱେଡଙ୍କ ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭାରତକୁ ୧୮୭ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.