IPL ନିଲାମୀ:ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ନିଲାମୀ ଆଗରୁ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସକୁ ଦେଲେ ଉପଦେଶ, କହିଲେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କିଣିବାକୁ।

ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବ ଓପନର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ନିଲାମୀ ପୂର୍ବରୁ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସକୁ ଖାସ ଉପଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଲେ କି ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ସଂସ୍କରଣର ଖେଳାଳି ପାଇଁ ହେବାକୁ ଥିବା ଖେଳାଳିମାନଙ୍କର ନିଲାମୀରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସକୁ ୱାଡ଼ସନ ଓ ଡାଏନ ବ୍ରାଭୋଙ୍କ ଭଳି ଅନୁଭବୀ ଖେଳାଳିଙ୍କର ବିକଳ୍ପ ଦେଖିବାକୁ ହେବ।

Google

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ସେନ ୱାଟସନ(୩୯ ବର୍ଷୀୟ)ଙ୍କର ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ରେ ନିଜ ପ୍ରଭାବ ଛାଡିବାର ସଫଳ ରହିନଥିଲେ।ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଇତିହାସରେ ଏପରି ପ୍ରଥମ ଥର ହୋଇଥିଲା,ଯେବେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ପ୍ଲେ ଅଫ ପାଇଁ କ୍ୱାଲିଫାଏ କରିବାରେ ବିଫଳ ରହିଥିଲା। ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର’ ଷ୍ଟାରସ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ’ର ‘କ୍ରିକେଟ କନେକ୍ଟଡ଼’କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କହିଲେ,’ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଭାବରେ ସେନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଯାଗାରେ କୌଣସି ଆଉ ଏକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଖୋଜିବାର ଦରକାର ଅଛି। ସୁରେଶ ରାଇନା ଗତ ସଂସ୍କରଣରେ ଉପଲବ୍ଧ ନଥିଲେ,କିନ୍ତୁ ଏହି ଥରକ ସେ ଟିମ ସହିତ ରହିବେ। ‘ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ଅଥବା ୧୮ ଫେବୃଆରୀକୁ ଚେନ୍ନାଇରେ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କର ନିଲାମୀ ହେବ।

Google

ସେ କହିଲେ,’ଆଗତ ଆଇପିଏଲକୁ ଅଧିକତମ ମ୍ୟାଚ ନିଜ ଘରୋଇ ମୈଦାନ ଚେପକରେ ଖେଳିବାର ନଜର ଆସିବେ। ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ କୌଣସି ଅଫ ସ୍ପିନରକୁ ସାମିଲ କରେଇବାର ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି,କାହିଁକିନା ହରଭଜନ ସିଂହଙ୍କୁ ଟିମ ରିଲିଜ କରିଦେଇଛି। ଟିମକୁ ସେନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସହିତ ବ୍ରାଭୋ ଙ୍କର ବି ବିକଳ୍ପ ଦେଖିବାକୁ ହେବ,କାହିଁକିନା ତାଙ୍କ ବୟସ ବି ବଢୁଅଛି।

ଗମ୍ଭୀର କହିଲେ,’ସେ(ଡାଏନ ବ୍ରାଭୋ)ଏବେ ସେପରି ନାହାନ୍ତି, ଯେପରି ଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ଏକ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଏବଂ ଏକ ବିଦେଶୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇପାରେ, କାହିଁକିନା ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଦୁଇ ବିଦେଶୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅଛନ୍ତି, ଯିଏକି ଚେନ୍ନାଇ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ଭାବରେ ପାଳିର ଆରମ୍ଭ କରିଥାନ୍ତି। ଯଦିଓ ସତରେ କହିବୁ ତେବେ ବହୁତ ଅଧିକ ଚେଞ୍ଜ ହେବାକୁ ଯାଉନାହିଁ।

Google

୧୮ ଫେବୃଆରୀକୁ ଯେଉଁ ନିଲାମୀ ହେବ, ସେ କେବଳ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ହିଁ ହେବ। ଗମ୍ଭୀର କହିଲେ,”ଚେନ୍ନାଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଳ ବଦଳେଇବାକୁ ଯାଉନାହିଁ,କାରଣ ତାଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି କି ରାଇନାଙ୍କର ଫେରନ୍ତାରେ ଦଳ ଦୃଢ ହୋଇଯିବ। ରାଇନା ଗତ ସଂସ୍କରଣରେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେଇ ନଥିଲେ। ଗମ୍ଭୀର କହିଲେ, ଏହି ସଂସ୍କରଣ ପରେ ,ଏକ ବଡ ନିଲାମୀ ହେବାକୁ ଯାଉଅଛି। ଏଥିପାଇଁ, ମତେ ଲାଗୁନାହିଁ କି ଚେନ୍ନାଇର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ।”

ଗମ୍ଭୀର କହିଲେ,’ଏହିଥର ରାଇନାଙ୍କର ଫେରିବା ଚେନ୍ନାଇ ପାଇଁ ବହୁତ ବଡ଼ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ହେବ, କାରଣ ସେ ବାସ୍ତବରେ ବହୁତ ଭଲ ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିଥାନ୍ତି। ସେ ସିଏସକେ ପାଇଁ ବହୁତ ସାରା ଭଲ ପାଳି ଖେଳିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ନୂଆ ଖେଳାଳୀ ଆସିବେ, ତେଣିକି ସେ ୱାଟସନଙ୍କର ପ୍ରତିସ୍ଥାପନ ହେଉ କିମ୍ବା ବୋଧହୁଏ ଏକ ଅଫ ସ୍ପିନର କିମ୍ବା ଏକ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହେଉ। ଏଥିପାଇଁ, ଯେବେ ନୂଆ ଖେଳାଳୀ ଆସନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ନୂଆ ବିଚାର ଆଣିବେ, ଏହା ସହିତ ନୂଆ ଉରଜା ବି ଆଣିବେ। ମତେ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି କି ସେ ସେଥିରେ ପାରଙ୍ଗମ ହୋଇଥିବେ,ଯାହାଙ୍କର ଚେନ୍ନାଇକୁ ଖୋଜ ଥିବ।’

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.