ଏହି ଭେଟେରାନ୍ କହିଛନ୍ତି – ଗମ୍ଭୀର – ଆଫ୍ରିଦି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେବା ଦରକାର , ଭାରତ – ପାକ ମିଶିକି କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳ ।

ଏହି ଭେଟେରାନ୍ କହିଛନ୍ତି - ଗମ୍ଭୀର - ଆଫ୍ରିଦି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେବା ଦରକାର , ଭାରତ - ପାକ ମିଶିକି କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳ ।

ଏହି ଭେଟେରାନ୍ କହିଛନ୍ତି – ଗମ୍ଭୀର – ଆଫ୍ରିଦି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେବା ଦରକାର , ଭାରତ – ପାକ ମିଶିକି କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳ ।

ପାକିସ୍ତାନର ବୋଲିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ୱାକର ୟୁନିସ୍ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ସାଥୀ ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ‘ସ୍ମାର୍ଟ କଥା’ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ୱାକର ୟୁନିସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗମ୍ଭୀର ଏବଂ ଆଫ୍ରିଦି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଉତ୍ତେଜନାକୁ ଶେଷ କରିବା ସହ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ କଥା ହେବା ଉଚିତ୍ ।

इस दिग्गज ने कहा- समझदार बनें गंभीर-आफरीदी, भारत-PAK मिलकर खेले क्रिकेट
Google
ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଗମ୍ଭୀର – ଆଫ୍ରିଦି ଝଗଡା

ଗମ୍ଭୀର ଏବଂ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରାଜନୀତି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାରିୟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ପରସ୍ପର ବିରୁଦ୍ଧରେ ରହିଆସିଛି । ତାଙ୍କ ଆତ୍ମଜୀବନୀରେ ମଧ୍ୟ ଆଫ୍ରିଦି ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଉପରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଡନ୍ ବ୍ରାଡମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ଜେମ୍ସ ବଣ୍ଡଙ୍କ ଗୁଣ ଭଳି ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ମନୋଭାବ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ରେକର୍ଡ ଭଲ ନୁହେଁ ।

ଗମ୍ଭୀର ଏହାର ଉତ୍ତରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କୁ ନିଜେ ଜଣେ ମାନସିକ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ନିକଟକୁ ନେଇଯିବେ । ଗ୍ଲୋଫାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ‘Q20’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୱାକର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଏବଂ ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି କିଛି ସମୟ ଧରି ବିବାଦରେ ଥିଲେ । ମୁଁ ଭାବୁଛି ଉଭୟ ସ୍ମାର୍ଟ, ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏବଂ ଶାନ୍ତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । ‘

ୱାକର ୟୁନିସ୍ କହିଛନ୍ତି, ‘ଯଦି ଆପଣ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହା କରନ୍ତି, ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ, ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରିବେ । ମୁଁ ଭାବୁଛି ଉଭୟେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ‘

इस दिग्गज ने कहा- समझदार बनें गंभीर-आफरीदी, भारत-PAK मिलकर खेले क्रिकेट
Google

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଉଭୟଙ୍କ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିବା ୱାକର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟେ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବା ଉଚିତ୍ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହାକୁ ଟାଣି ନିଆଯାଉଛି । ଉଭୟଙ୍କୁ ମୋର ପରାମର୍ଶ ଏହି ବିଷୟରେ ଏକାଠି କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବାପାଇଁ ଏବଂ ଯଦି ଏହା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ତେବେ ଆପଣ ଶାନ୍ତ ରହିପାରିବେ । ‘

ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏବଂ ହରଭଜନ ସିଂ ତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଛିନ୍ନ କରିଥିଲେ ।

ଗତ ମାସରେ କାଶ୍ମୀର ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଫ୍ରିଦି ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ, ଏହା ପରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏବଂ ହରଭଜନ ସିଂ ତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଛିନ୍ନ କରିଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ପଞ୍ଜାବର ଉଭୟ ଖେଳାଳି ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଏନଜିଓକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ । ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ୱାକର କହିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ନିୟମିତ ଭାବେ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍ ।’

इस दिग्गज ने कहा- समझदार बनें गंभीर-आफरीदी, भारत-PAK मिलकर खेले क्रिकेट
Google

ୱାକର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଉଭୟ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ପଚାରିବେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଭାରତ ପରସ୍ପର ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବା ଉଚିତ କି? ପ୍ରାୟ 95 ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ସହମତ ହେବେ ଯେ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଯିବା ଉଚିତ୍ ।

ଏହି ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଆଶା କରିଛନ୍ତି ଯେ ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଉଭୟ ଦେଶ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜରେ ଖେଳିବେ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳିବେ । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ କି ନାହିଁ ତାହା ଜଣା ପଡିନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଏହା ପାକିସ୍ତାନ କିମ୍ବା ଭାରତରେ ହେବ । ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ, ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଅଧିକ ଅଧିକ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.