ଖୁସିଖବର କରୋନା ପାଇଁ ଔଷଧ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲା ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀ, ଜାଣନ୍ତୁ ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ କେମିତି ମିଳିବ ।

ଖୁସିଖବର କରୋନା ପାଇଁ ଔଷଧ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲା ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀ, ଜାଣନ୍ତୁ ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ କେମିତି ମିଳିବ, glenmark launched fabiflu first covid-19 medicine for corona, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown

ଭାରତୀୟ ଫାର୍ମା କମ୍ପାନୀ ଗ୍ଲେନମାର୍କ ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ସ ଶନିବାର ଦିନ କହିଛି ଯେ ଏହା ଆଣ୍ଟିଭାଇରାଲ୍ ଔଷଧ ଫାଭିପିରାଭିର ଆରମ୍ଭ କରିଛି । କମ୍ପାନୀ ଏହି ଔିଷଧର ନାମ ଫାବିଫ୍ଲୁ ରଖିଛି । ଯାହାକି କୋଭିଡ -୧୯ ରେ ସାମାନ୍ୟ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ । କମ୍ପାନୀ ଏହି ଔିଷଧର ମୂଲ୍ୟ ପିଛା ୧୦୩ ଟଙ୍କା ରଖିଛି । ଗ୍ଲେନମାର୍କ କହିଛିି ଯେ ୨୦୦ ମିଗ୍ରା ର ୩୪ ଟି ଟାବଲେଟ୍ ର ଷ୍ଟ୍ରିପର ମୂଲ୍ୟ ୩୫୦୦ ଟଙ୍କା ହେବ ।

ଫାବିଫ୍ଲୁ ହେଉଛି କୋଭିଡ -୧୯ ର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅନୁମୋଦିତ ପ୍ରଥମ ଫାଭିପିରାଭିର ଔିଷଧ । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଏହି ଔିଷଧ କୁ ଦିନରେ ଦୁଇଥର (୧୮୦୦ ମିଗ୍ରା) ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ । ଏହା ପରେ ଆଗାମୀ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ ଦିନକୁ ଦୁଇଥର ୮୦୦ ମିଗ୍ରା ଡୋଜ ନେଇହବ ।

Glenmark Pharma launches Covid-19 drug FabiFlu
Google

ଫାବିଫ୍ଲୁକୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମିଳିଲା ମଞ୍ଜୁରୀ
ଗ୍ଲେନମାର୍କ ଏହି ଔଷଧକୁ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରରେ ବଡ ସୁବିଧାରେ ତିଆରି କରୁଛି । ଏହି ଔଷଧ ଡାକ୍ତରଖାନା ଏବଂ ଖୁଚୁରା ଚ୍ୟାନେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ କହିଛି । ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ କମ୍ପାନୀ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କହିଛି ଯେ ଏହା ଡ୍ରଗ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର୍ ଜେନେରାଲ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଡିସିଜି) ରୁ ଉତ୍ପାଦନ ଏବଂ ଉତ୍ପାଦନ ଅନୁମୋଦନ ପାଇଛି ।

ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ ହେବ

ହୁ ହୁ ବଢୁଥିବା ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ । ଗ୍ଲେନମାର୍କର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ତଥା ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଗ୍ଲେନ୍ ସଲଦାନହା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ସମୟରେ ଏହି ଔଷଧକୁ ଅନୁମୋଦନ କରାଯାଇଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗ୍ଲେନମାର୍କ, ସରକାର ଏବଂ ମେଡିକାଲ ସମ୍ପ୍ରଦାୟଙ୍କ ସହିତ ଲଗାତାର କାମ କରିବ ଯାହାଦ୍ଵାରା ଫାବିଫ୍ଲୁକୁ ସାରା ଦେଶରେ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯାଇଇ ପାରିବ ।

ଗ୍ଲେନମାର୍କ କହିଛିି ଯେ ଫାବିଫ୍ଲୁ ଔିଷଧ ପାଇଁ ଏହା ସକ୍ରିୟ ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ ଉପାଦାନ ସଫଳତାର ସହ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ନେଇଛି । କମ୍ପାନୀ ଏହାର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏବଂ ବିକାଶ ଦଳ ସହିତ ମିଶି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ।

Glenmark ने FabiFlu नाम से लॉन्च की कोरोना ...
Google

କମ୍ପାନୀ କଣ ଏହି ଔଷଧ ଉପରେ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି କି?
କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ଏହା ପ୍ରଥମେ ଫାଭିପିରାଭିରରେ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​କାରଣ ଏହା ଏକ କୃତ୍ରିମ ପରିବେଶ ସାର୍ଷ ସହିତ ଲଢ଼ିବାର କ୍ଷମତା ଅଛି । ଏହାର ଦ୍ୱିତୀୟ କାରଣ ହେଉଛି ଯଦି ସଠିକ୍ ମାତ୍ରାରେ ଦିଆଯାଏ, ତେବେ ଏହା କୋଭିଡ -୧୯ ବିପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବ । ଏହି ଔଷଧ ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ ଫର୍ମରେ ଅଛି ।

ରୋଗୀର ବିନା ଅନୁମତିରେ ଏହି ଔିଷଧ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ ନାହିଁ । କୋଭିଡ -୧୯ ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସ୍ଥିତିକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ ଏହି ଔିଷଧର ଉତ୍ପାଦନ ଏବଂ ମାର୍କେଟିଂକୁ ଶୀଘ୍ର ମଞ୍ଜୁରୀ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଔିଷଧକୁ ବ୍ୟବହାର ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସର୍ତ୍ତ ଅଛି ଯେ ଚିକିତ୍ସା ପୂର୍ବରୁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ତରଫରୁ ଏକ ସମ୍ମତି ଦସ୍ତଖତ କରିବାକୁ ପଡିବ ।ଯେଉଁମାନଙ୍କର କରୋନା ଏବଂ ମଧୁମେହ କିମ୍ବା ହୃଦ୍ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଫାଭିପିରାଭିର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ ।

Glenmark Pharma launches Covid-19 drug FabiFlu
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.