ଆଜିର ସୁନା ମୂଲ୍ୟ: କମିଲା ସୁନା ମୂଲ୍ୟ, ପୁଣି ମିଳିବ ନାହିଁ ସୁନା-ରୂପା କିଣିବାର ଏମିତି ସୁଯୋଗ, ଜଲ୍ଦି କିଣନ୍ତୁ ।

gold rate today golden opportunity buy gold and silver price drops again, Gold rate today, Nitidina

ଯଦି ଆପଣ ସୁନା କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଆଗାମୀ ଭବିଷ୍ୟତରେ କିଣିବାର ଇଚ୍ଛା ରଖିଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଜରୁରୀ ଅଟେ । ସୁନା କିଣିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ଅଛି । ପ୍ରକୃତରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ସୁନା ଓ ରୂପାର ମୂଲ୍ୟ ଲଗାତାର ହ୍ରାସ ହେବାର ଦେଖାଯାଉଛି । ଅବଶ୍ୟ ବିବାହର ଋତୁ ପୂର୍ବରୁ ସୁନା କିଣିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ଅଛି ।

Google

ପ୍ରକୃତରେ ଆଜି ଦେବଉଥାନ ଏକାଦଶୀ ଓ ତୁଳସୀ ବିବାହ ପର୍ବ ଅଟେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ଦେଶରେ ବିବାହର ଋତୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ । କାର୍ତ୍ତିକ ମାସ ଶୁକ୍ଳ ପକ୍ଷର ଏକାଦଶୀ ତିଥିରେ ତୁଳସୀ ବିବାହର ପର୍ବ ପାଳନ କରାଯାଏ, ଯାହାପରେ ଦେଶରେ ସବୁ ପ୍ରକାରର ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଏ ।

ମାନ୍ୟତା ଅନୁସାରେ ଦେଶରେ ସୁନା ବିନା କୌଣସି ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇନଥାଏ, ଏଥିପାଇଁ ବିବାହର ଋତୁ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଆଗରୁ ପୁଣି ଥରେ ହଳଦିଆ ଧାତୁରେ ଲିବାଲି ଆସିବା ଦିନରେ ବଢିବାର ଆଶା ଅଛି । ଇଣ୍ଡିଆ ବୁଲିୟାନ ଆଣ୍ଡ ଜୁଏଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ଜାତୀୟ ସମ୍ପାଦକ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ମେହତାଙ୍କର କହିବା କଥା କି ବିବାହର ଋତୁ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ସୁନାର ବିକ୍ରୟ ଆଗରେ ରହିବ । ଖାସ କରି ମୂଲ୍ୟର ହ୍ରାସରେ ଲିବାଲି ଜୋର ଧରିବ ।

ମଙ୍ଗଳବାରକୁ ମଧ୍ୟ ସୁନା-ରୂପାର ମୂଲ୍ୟରେ ହ୍ରାସ ଦେଖା ଯାଇଛି । କୋରନା ଭ୍ୟାକ୍ସସିନର ଆସିବା ଖବର ମଧ୍ୟରେ ସାରା ଦୁନିଆର ନିବେଶକମାନେ ବିକିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ମୂଲ୍ୟ ୧୫୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମିଯାଇଛି । ବଜାରର ଜଣାକାରୀମାନଙ୍କର କହିବା କଥା କି କୋରନା ଭ୍ୟାକ୍ସସିନ ଜଲ୍ଦି ଆସିବାର ସମ୍ଭାବନା ପାଇଁ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟରେ ଚାପ ବଢିଛି । ଏହା ଛଡା ଏହି ମାସରେ ସୁନା ଏଟିଏଫର ହୋଲଡିଙ୍ଗରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଗ୍ରାମ ପ୍ରତି କମିଆସିଛି ।

Google

ମଙ୍ଗଳବାର ଅଥବା ୨୪ ନଭେମ୍ବରକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରଫା ବଜାରରେ ୧୦ ଗ୍ରାମ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ ୧୦୪୯ ଟଙ୍କା କମ ହୋଇଗଲା । ସେହିପରି ରୂପାର ମୂଲ୍ୟରେ ୧୫୫୮ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମରେ କମ ହୋଇଗଲା । ଦିଲ୍ଲୀରେ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ ୧୦୪୯ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ହୋଇ ୪୮,୫୬୯ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ୧୦ ଗ୍ରାମକୁ ହୋଇଗଲା । ଗତ କାରବାରରେ ମୂଲ୍ୟବାନ ଧାତୁ ୪୯,୬୧୮ ପ୍ରତି ଗ୍ରାମରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା ।

ଏଚଡିଏଫସି ସିକ୍ୟୁରୀଟି ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀର ସରଫା ବଜାରରେ ରୂପା ୧୫୫୮ ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା ହୋଇଗଲା । ଏହାର ମୂଲ୍ୟ କମିଯାଇ ୫୯,୩୦୧ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମର ସ୍ତରରେ ଆସିଗଲା । ଏହାର ପୂର୍ବରୁ ସୋମବାରକୁ କାରବାରରେ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ ୬୦,୮୮୯ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା ।

Google

ସୂଚନାକାରୀଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଉଚ୍ଚ ମୂଲ୍ୟ ହେବା କାରଣରୁ କୋରନା ସମୟରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ହଳଦିଆ ଧାତୁର ବର୍ତ୍ତମାନର ଚାହିଦା ସୁସ୍ଥ ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ଧନତେରସ ଓ ଦୀପାବଳୀର ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଜୋରଦାର ବିକ୍ରୟ ହେଲା ଏହାପରେ ବିତିଥିବା ସପ୍ତାହରେ ବଜାରରେ ଛୁଟିର ହାଲଚାଲ ରହିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ମହଙ୍ଗା ଧାତୁ ଗୁଡିକର ଲିବାଲି ପୁଣି ଫେରିବ । ଘରୋଇ ଏବଂ ଆଞ୍ଚଳିକ ବଜାରରେ ସୁନା ଓ ରୂପାର ମୂଲ୍ୟ ଅନଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବଜାର ଅନୁସାରେ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ହେବ କିନ୍ତୁ, ବ୍ୟବସାୟୀ କହୁଛନ୍ତି କି ଏବେର ମୂଲ୍ୟରେ ସୁନା ଓ ରୂପାର ଲିବାଲି ବନିରହିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *