IPL ୨୦୨୧:ହାରିବା ପରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲସଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଲା ବଡ଼ ଖବର,ଏହି କଥା ସବୁ ପ୍ରସଂଶକଙ୍କ ମୁଡ଼ ବଦଳେଇ ଦେବ।

ଇଂଲଣ୍ଡର ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚ୍ଚରଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ଼ ଖବର ଆସିଛି। ସେ ଅଳ୍ପ ଟ୍ରେନିଂ ଆରମ୍ଭ କରିସାରିଲେଣି।ବର୍ତ୍ତମାନ ଗତ ମାସରୁ ହାତରେ ସର୍ଜରୀ ପରେ ସେ ମଙ୍ଗଳବାରକୁ ମୈଦାନକୁ ଫେରିଲେ। ଯଦିଓ ତାଙ୍କ ଆଇପିଏଲର ବର୍ତ୍ତମାନ ସଂସ୍କରଣରେ ଓହ୍ଲେଇବା ପାଇଁ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଡାଉଟ ଅଛି। କିନ୍ତୁ ସେ ଠିକ ହେବେ ତ ଲିଗର ଶେଷ ମୁକାବିଲାରେ ଖେଳି ପାରିବେ। ୨୬ ବର୍ଷର ଆର୍ଚ୍ଚର ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିବା ପରେ ଟି୨୦ ଲିଗରୁ ନାମ ଫେରାଇ ନେଇଥିଲେ। ଆର୍ଚ୍ଚର ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲସ ଟିମରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି।

Google

ଇଂଲଣ୍ଡ ଆଣ୍ଡ ୱେଲସ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡର ତରଫରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବୟାନ ଅନୁସାରେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଲାଗିବେ। ବୋର୍ଡ କହିଲା,’ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ସସେକ୍ସର ବୋଲର ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚ୍ଚର ୨୯ ମାର୍ଚ୍ଚକୁ ହୋଇଥିବା ଅପରେଶନ ପରେ ତାଙ୍କ ଉପଦେଶକାରୀ ଟ୍ରେନିଂ ପୁଣିଥରେ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ଅନୁମତି ଦେଇଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ସସେକ୍ସର ମେଡ଼ିକାଲ ଦଳର ରକ୍ଷଣବେକ୍ଷଣରେ ଟ୍ରେନିଂ ଷ୍ଟାର୍ଟ କରିବେ।’

ଇସିବିର ବୟାନରେ ଆଗକୁ କୁହାଗଲା କି ଏହା ଜଣାଯାଉଛି କି ସେ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ବୋଲିଂ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ। ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଇଂଜେକସନର ପ୍ରଭାବର ଆକଳନ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ବୋଲିଂ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କର କହୁଣୀର ଆଘାତକୁ ନେଇ ଆଉ ଏକ ଅପଡେଟ ଜାରି କରାଯିବ। ଆର୍ଚ୍ଚର ଖେଳର ମଇଦାନରେ କେବେ ଫେରିବେ ଏହାକୁ ନେଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋୖଣସି ଫଇସଲା କରାଯାଇନାହିଁ।

Google

ସାଙ୍ଗାକାରା କହିଲେ କି ଆମେ ସ୍ୱାର୍ଥୀ ନୁହେଁ: ରାଜସ୍ଥାନ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜର ଡାଇରେକ୍ଟର ଓ ପୂର୍ବ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଦିଗଜ କୁମାର ସାଙ୍ଗାକାରା ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଇଥିବା ବୟାନରେ କହିଥିଲେ କି ଆର୍ଚ୍ଚରଙ୍କର ରିକଭରିକୁ ନେଇ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କର ସହିତ ଥାଏ। ସେ କହିଲେ କି ଆମେ ଆଇପିଏଲରେ ଏହି ପ୍ରକାରର ଜିନିଷକୁ ସ୍ୱାର୍ଥୀ ନଜରରେ ଦେଖୁନାହିଁ। ଆମେ ଜୋଫ୍ରାଙ୍କର ଭୂମିକାକୁ ବୁଝୁ ଓ ଆମେ ଏହି କଥାର ପୁରା ଧ୍ୟାନ ରଖୁ କି ଜୋଫ୍ରା ନା କେବଳ ଆମ ପାଇଁ ବରଂ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ ଓ ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟନ୍ତି। ଏହି ବର୍ଷ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳକୁ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଛଡା ଆସେସ ସିରିଜ ମଧ୍ୟ ଖେଳିବାର ଅଛି।

Google

ରାଜସ୍ଥାନକୁ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟ ମିଳିଲା: ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲସର ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନର ସଂସ୍କରଣରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ହରିଯାଇଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପଞ୍ଜାଵ କିଙ୍ଗସ ଠାରୁ ୪ ରନରେ ପରାଜୟ ମିଳିଲା। ମ୍ୟାଚରେ ଆର୍ଚ୍ଚରଙ୍କ ଅଭାବ ଦେଖାଗଲା। ପଞ୍ଜାଵ ୨୨୧ ରନର ସ୍କୋର କରିଦେଇଥିଲା। ଏତିକି ହିଁ ନୁହେଁ ରାଜସ୍ଥାନର ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ମ୍ୟାଚରେ ୮ଜଣ ବୋଲରଙ୍କୁ ଖେଳାଇଲା। ଯଦିଓ ଦଳ ତରଫରୁ ଆଇପିଏଲ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଚେତନ ସକାରିୟା ଭଲ ବୋଲିଂ ଏବଂ ତିନି ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *