କରୋନା ସଙ୍କଟରେ ଭାରତକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଲା Google, ୧୩୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଘୋଷଣା ।

Google CEO Sundar Pichai announced a relief fund of Rs 135 crore for India to help Covid-19 crisis

ଗୁଗୁଲ୍ ସିଇଓ ସୁନ୍ଦର ପିଚାଇ ଭାରତକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି । ବଢୁଥିବା କରୋନା ପାଇଁ ଭାରତର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସେ ୧୩୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

Google CEO Sundar Pichai announced a relief fund of Rs 135 crore for India to help Covid-19 crisis
Google

ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବିସ୍ତାରିତ କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଗୁଲର ସିଇଓ ସୁନ୍ଦର ପିଚାଇ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି । କରୋନା ପାଇଁ ଭାରତର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସେ ୧୩୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟର ସିଇଓ ସତ୍ୟ ନାଡେଲା ମଧ୍ୟ ଏକ ସାହାଯ୍ୟ ହାତ ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି । ନାଡେଲା ଆଜି କହିଛନ୍ତି ଯେ କମ୍ପାନୀ ଭାରତକୁ ସାହାଯ୍ୟ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅମ୍ଳଜାନ ଉପକରଣ କିଣିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।

ଗୁଗୁଲର ସିଇଓ ସୁନ୍ଦର ପିକାଇ ଏହି ଅନୁଦାନ ପାଇଁ ୟୁନିସେଫ ଏବଂ ଗେଟ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ୧୩୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁଗୁଲ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳ ଚିକିତ୍ସା ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇବେ । ଏହା ସହିତ, ଆମେ ସଂଗଠନଗୁଡିକୁ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବୁ ଯାହା ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ଅଧିକ ବିପଦ ସମୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ଆଜି ଭାରତ ୩.୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ନୂତନ ପଜିଟିଭ ଏବଂ COVID-19 ହେତୁ ୨,୮୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି ।

Google CEO Sundar Pichai announced a relief fund of Rs 135 crore for India to help Covid-19 crisis
Google
ପିଚାଇ ଏକ ବ୍ଲଗ୍ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି:

ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଗଲେ, ପିଚାଇ ଏକ ବ୍ଲଗ୍ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ କମ୍ପାନୀ ଭାରତକୁ ଏକ ଗମ୍ଭୀର ପରିସ୍ଥିତିରୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ କହିଛନ୍ତି । କମ୍ପାନୀର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଭି.ପି ସଞ୍ଜୟ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ଏକ ବ୍ଲଗ୍ ପୋଷ୍ଟରେ, Google.org ରୁ ୧୩୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ସହିତ ଦୁଇଟି ଗ୍ରେନ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ମୋଟ ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ।

ପ୍ରଥମ ଅନୁଦାନ ହେଉଛି ଗେଟଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ, ସଙ୍କଟରେ ପୀଡିତ ପରିବାରମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଦୈନିକ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ନଗଦ ସହାୟତା ଯୋଗାଇବା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଏକ ଅନୁଦାନ ୟୁନିସେଫକୁ ଯିବ, ଯାହା ଅମ୍ଳଜାନ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷା ଉପକରଣ ସମେତ ତୁରନ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ସାମଗ୍ରୀ ପାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ, ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଭାରତରେ ଅଧିକ ଆବଶ୍ୟକ ।

ଏହି ଅଭିଯାନ ଚଳାଉଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅନୁଦାନ ମଧ୍ୟ ଅଛି:

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହି ଅଭିଯାନ ଚଳାଉଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦାନ ମଧ୍ୟ ଅନୁଦାନରେ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ବ୍ଲଗ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଗୁଗୁଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଦେଶଗୁଡିକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକରେ ୩.୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଯୋଗଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ସତ୍ୟ ନାଡେଲା ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି:

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସତ୍ୟ ନାଡେଲା ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ମୁଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖିତ । ଆମେରିକା ସରକାର ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିବାରୁ ମୁଁ କୃତଜ୍ଞ । ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଭାରତକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଏହାର ସ୍ୱର, ଉତ୍ସ ଏବଂ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ବ୍ୟବହାର ଜାରି ରଖିବ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅମ୍ଳଜାନ ଉପକରଣ କିଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *