ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନାକୁ ନେଇ ଚାଇନା ଉପରେ ବାହାରକଲେ ରାଗ। ଆମେରିକା ସହ ସାରା ଦୁନିଆକୁ କଲେ ଅପିଲ, ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ।

ଭାରତୀୟ ଅଫ ସ୍ପିନର ହରଭଜନ ସିଂହ ଶନିବାରକୁ ଚିନ ଉପରେ ରାଗିଗଲେ। ସେ ଚୀନ ଉପରେ ପୁରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ବ୍ୟାପକ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ସେଠାରୁ ଆଜିକାଲି ଗୋଟେ ମାମଲା କେମିତି ଆସୁନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ହରଭଜନ ଏକ ନ୍ୟୁଜ ପେପରର ଖଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଆମେରିକାର ଶୀର୍ଷ ମହାମାରି ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତର ଆନଥୋନି ଫାଉଚି ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ କିଛି ଦିନ ଲକଡାଉନ କରିବାକୁ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

Google

ଟ୍ୱିଟ କରି ଭଜି କହିଲେ କି,”ଆମେରିକା ଓ ଅନ୍ୟ ଦେଶ ଏକାସାଥିରେ ଆସିପାରିବେନି କଣ। ଯିଏ ଚୀନକୁ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିପାରିବେ। କାରଣ ସେ ପୁରା ଦୁନିଆରେ ଏହି ଭାଇରସ ବ୍ୟାପକ କରିଛି,ପୁରା ଅବସ୍ଥା ଖରାପ କରିଦେଇଛି କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେଠାରୁ କୌଣସି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁନି”।ଏହା ସହିତ ସେ ରାଗ ଇମୋଜି ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି।

ଫାଉଚି ଇଣ୍ଡିଆନ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ଦେଇଥିବା ଇଣ୍ଟରଭିଉରେ କହିଲେ କି,”ଭାରତରେ ଲକଡାଉନ ଛଡା ଅକ୍ସିଜେନ, ଔଷଧ, ଓ ପିପିଇ କୀଟକୁ ବଢାଇବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦରକାରୀତା ଅଟେ। ସେ ଏହା ସହିତ କହିଛନ୍ତି କି ଭାରତରେ ୬ ମାସ ପାଇଁ ଶର୍ଟଡାଉନ କରିବାର ଦରକାରୀତା ନାହିଁ। ସଂକ୍ରମଣକୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ଅସ୍ଥାଇ ରୂପରେ ଶର୍ଟଡାଉନ କରିପାରିବେ”।

ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ପରିସ୍ଥିତି ଭଲ ନାହିଁ। କୋଭିଡ-୧୯ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରୀ କାରଣରୁ ଦେଶରେ ବହୁତ କ୍ଷତି ହେଉଛି। ସବୁଦିନ ପାଖାପାଖି ୩ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଏହି ମହାମାରିରେ ସଂକ୍ରମଣ ହେଉଛନ୍ତି ଓ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଉଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *