ହାଥରସ କେଶର ଯାଞ୍ଚ ଏବେ ସିବିଆଇ ହାତରେ,ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଖୋଜିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି।

ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହାଥରସ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ଏସଆଇଟି କରୁଥିଲା।ଘଟଣା ଦିନ ଅଥବା ୧୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର କୁ ସତ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଯେବେ ଏସଆଇଟି ଯାଞ୍ଚ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ତ ତାର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଥିଲେ ୪୦ ଲୋକ। ଗାଁର ଏହି ୪୦ ଲୋକମାନେ ଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇସାରିଛି ବା ପଚାର ହେବ।

google

କହିବାଲୋକ,ଦାବେ ପ୍ରତିଦାବେ ଏବଂ କେତେ ଉତ୍ତେଜନାଜନକ ଥିଓରୀ ପରେ ସିବିଆଇ ହାଥରସ କେଶ କୁ ନିଜ ହାତକୁ ନେଇ ଗଲା। ଏହି ଘଟଣାକୁ ପାଖାପାଖି ୨୭ ହୋଇଗଲାଣି,କିନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ନିଜ ସ୍ଥାନ ରୁ ଓହରୁ ନାହିଁ କି ହାଥରସ ଝିଅ କୁ କିଏ ମାରିଲା?

ପ୍ରଥମେ ହାଥରସ ପୋଲିସ,ପୁଣି ଏସଆଇଟି ଏବଂ ସିବିଆଇ ଏହି କେଶ ର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିସାରିଲେଣି ଏବଂ ଏବେ ଲୋକମାନଙ୍କର ଆଶା ଅଛି କି ଅପରାଧୀମାନଙ୍କ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ରେ ନିପୁଣ ସିବିଆଇ ଏହିପରି ତଥ୍ୟ,ପ୍ରମାଣ ଆଣିକି ଆସିବ,ଯେଉଁଥିରେ ଏହି ମାମଲାର ସବୁ କିଛି ଠିକ ହୋଇଯିବ।

ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ଏସଆଇଟି କରୁଥିଲା।ଘଟଣା ଦିନ ଅଥବା ୧୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର କୁ ସତ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଯେବେ ଏସଆଇଟି ଯାଞ୍ଚ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ତ ତାର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଥିଲେ ୪୦ ଲୋକ। ର ଏହି ୪୦ ଲୋକମାନେ ଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇସାରିଛି ବା।ଏହି ୪୦ ଲୋକ ସେହି ଅଟନ୍ତି ,ଯେଉଁମାନେ ୧୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର କୁ ଆଖପାଖ ରେ ବିଲରେ କାମ କରୁଥିଲେ,ଦୋଷୀ ଏବଂ ପୀଡିତା ଙ୍କ ଘର ଲୋକ ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହିଁ ଅଛନ୍ତି।

ସେଠାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବି ଏହି କେଶ ରେ ଦଖଲ ଦେଇସାରିଲାଣି,ସୋମବାର କୁ। ହାଇକୋର୍ଟ ରେ ଶୁଣାଣି ହେବାକୁ ଯାଉଛି।ସିବିଆଇ ଏବଂ ଏସଆଇଟି ଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ରେ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ଅଛି ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଅଛି।

-ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ଏହା କି ବାସ୍ତବରେ ୧୪ ସେପ୍ଟେମ୍ବର କୁ ବିଲରେ ମହିଳା ଙ୍କୁ କିଏ ମାରିଲା?
-ମହିଳା ଜଣକ ପ୍ରଥମ ଦିନ ଦେଇଥିବା ବୟାନରେ ବଳାତ୍କାର କଥା କାହିଁକି କହିନଥିଲେ?
-ପୀଡିତା ଶେଷ ବୟାନ ରେ ବଳାତ୍କାର କଥା କହିଥିଲେ ହେଲେ ମେଡ଼ିକାଲ ରିପୋର୍ଟ ଏହାର ଓଲଟା କାହିଁକି ଥିଲା?
-୨୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଆନନ-ଫାନନ ରେ ରାତିର ଅନ୍ଧାରରେ ତାଙ୍କ ଶବ କାହିଁକି ପୋଡି ଦିଆଗଲା?

google

ଏହା ଏପରି ପ୍ରଶ୍ନ ଅଟେ,ଯାହାର ଉତ୍ତର ସିବିଆଇ କୁ ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ।ସିବିଆଇ କୁ ଏସଆଇଟି ର ଏହି ତଦନ୍ତ ରେ ସାହାଯ୍ୟ ବି ମିଳିବ।କିନ୍ତୁ ଏକ ବଡ ପେଚ ଏହାକି ପୀଡିତା ଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସିବିଆଇ ର ଯାଞ୍ଚ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ନାହିଁ।ପୀଡିତା ଙ୍କ ପରିବାର ବାରମ୍ବାର ଏହା କହୁଛନ୍ତି କି ସେମାନଙ୍କୁ କେବଳ ନ୍ୟାୟିକ ଯାଞ୍ଚ ଉପରେ ହିଁ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି।

ହାଥରସ କେଶ ର ଆରମ୍ଭ ରେ ପିଡୀତାଙ୍କ ପରିବାର କହିଛନ୍ତି କି ସେମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଏବଂ ଏସଆଇଟି ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ନାହିଁ।ଏହା ପରେ ଯୋଗୀ ସରକାର ସିବିଆଇ ଯାଞ୍ଚ ର ସୁପାରିଶ କରିଥିଲେ,ସିବିଆଇ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ସବୁଜ ପତାକା ମିଳୁ ମିଳୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଯାଞ୍ଚକାରୀ ଯାଞ୍ଚ ର କାର୍ଯ୍ୟଭାର ସମ୍ଭାଳି ନେଲେ।

ପୀଡିତା ପରିବାର ର ମଧ୍ୟରେ ସିବିଆଇ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଆହ୍ୱାନ ବଢ଼ିଗଲାଣି।ହାଥରସ କାଣ୍ଡ ର ଜରିଆରେ ଦଙ୍ଗ ଖେଳାଇବା ଯାଏଁ ଦୋଷୀ ଆଗକୁ ଆସିଯିବ।ଏହି ମାମଲାର ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି ପିପିଏଫଆଇ ର ଭୂମିକା ଆଗକୁ ଆସିଛି।ଦାବି କରାଯାଉଅଛି କି ପିପିଏଫଆଇ ର କିଛି ସମୟ ସଦସ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ କି ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଏବେ ସିବିଆଇକୁ ଫରେନିସିକ ଯାଞ୍ଚ ଭଳି ପ୍ରମାଣକୁ ଆଧାର କରି ସତ୍ୟ କଥା ଜାଣିବାର ଅଛି।କାମ ସହଜ ନୁହଁ ହେଲେ ଦେଶରେ ସବୁଠାରୁ ପେଶୱାର ଯାଞ୍ଚ ଏଜେନ୍ସି ଏହି ମାମଲାର ମୂଳରେ ପହଞ୍ଚିବ ଏହା ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଇପାରିବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.