ବର୍ଷା ଏବଂ ବଜ୍ରପାତ ନେଇ ୮ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା । ଜଣାନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ମିଳିଛି ସତର୍କ ସୂଚନା ।

ବର୍ଷା ଏବଂ ବଜ୍ରପାତ ନେଇ ୮ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ।, Heavy rain lashes odisha downpour likely to continuetill weekend, Heavy Rain in Odisha, Odisha, Rain. Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown, Unlock 3.0

ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଏକ ନିମ୍ନ-ଚାପ ଅଞ୍ଚଳ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଓଡିଶାର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା ​​ଏବଂ ପ୍ରବଳ ପବନ ସହିତ ବର୍ଷା ସପ୍ତାହ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିଛି ।

ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ଓ ବଜ୍ରପାତ ନେଇ ୮ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା କରାଯାଇଛି । ଏହି ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡ଼ିକ ହେଲା- ବାଲେଶ୍ୱର, ଗଞ୍ଜାମ, କେନ୍ଦୁଝର, ଢେଙ୍କାନାଳ, ଗଜପତି, କୋରାପୁଟ, ଭଦ୍ରକ ଓ ଯାଜପୁର। ଆଜି ସକାଳ ୯ଟା ଯାଏ ଏହିସବୁ ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ୧୪୯ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ କରଯାଇଛି। ବାଲିପାଟଣାରେ ୧୭୯ ମି.ମି., OUAT ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୦୫ ମି.ମି., କିଟ୍ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ୯୧ ମି.ମି. ଓ ବେଗୁନିଆରେ ୩୧ ମି.ମି. ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି ।

Heavy Rain in Odisha: Orange Warning
Google
ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୋମବାରର ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ ପ୍ରଚାରର ପ୍ରଭାବରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଲୋ-ପ୍ରେସର ଗଠନ ହୋଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ସୋମବାର ଠାରୁ ଉତ୍ତର ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ଏବଂ ରାଜ୍ୟର ଦକ୍ଷିଣ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଅଂଶରେ ହାଲକା ରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ହୋଇଥିବାବେଳେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା ।

ଶନିବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡିଶାର ଅଧିକାଂଶ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଭିନ୍ନ ତୀବ୍ରତା କିମ୍ବା ବଜ୍ରପାତର ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି, ଯାହା ନିମ୍ନମାନର ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ବୁଧବାର ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ “ଅରେଞ୍ଜ ଚେତାବନୀ” ଜାରି କରି ମୟୂରଭଞ୍ଜ, ବାଲାସୋର, ଭଦ୍ରକ, ଜଜପୁର, ଢେଙ୍କାନାଳ, କେନ୍ଦୁଝର ଏବଂ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାରୁ ମେଟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି ।

Odisha rain: Heavy rain in odisha
Google

ଖରାପ ପାଗକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସମୁଦ୍ରକୁ ନ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ।

ଆସନ୍ତା କିଛି ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିବାରୁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.