ICC ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ: ପାକିସ୍ତାନ କ୍ୟାପଟେନଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଲେ ଋଷବ ପନ୍ତ । ପଢନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର ।

ଆଇସିସି ବୁଧବାର ଦିନ ବ୍ୟାଟ୍ସମାନଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ ବାହାର କରିଛି। ଟପ-୧୦ କଥା କହିବା ତ ଏଥିରେ କ୍ୟାପଟେନ କୋହଲିଙ୍କ ଛଡା ଋଷବ ପନ୍ତ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ସାମିଲ। ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଫାଇଦା ମିଳିଛି। ପନ୍ତ ନିଜ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟରରେ ବେଷ୍ଟ ୬ ନମ୍ବରକୁ ଆସିଯାଇଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ ୭ ନମ୍ବରରେ ଥିଲେ। ଦ୍ଵିତୀୟ ପଟେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି କେବେ ଟପ-୧୦ ରେ ଜାଗା ବନେଇପାରିନଥିଲେ ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି। ବିରାଟ କୋହଲି ନମ୍ବର ୫ ରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜରେ ୪ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୧୭୨ ରନ ବନେଇଥିଲେ।

Google

ପାକିସ୍ତାନର କ୍ୟାପଟେନ ବାବର ଆଜମଙ୍କ ତିନୋଟି ସ୍ଥାନ ଖସିଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି। ସେ ଏବେ ୯ ନମ୍ବରରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହାର ଫାଇଦା ପନ୍ତ ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କୁ ଛାଡି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ହେନରି ନିକଲସ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ତିନିଜଣ ୭୫୭ ଅଙ୍କ ସହ ୬ ନମ୍ବରରେ ଅଛନ୍ତି। ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପନ୍ତ ୪ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ୨୭୦ ରନ ବନେଇବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏଥିରେ ସେ ଗୋଟିଏ ଶତକ ଏବଂ ଦୁଇଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମାରିଥିଲେ। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର କେନ ୱିଲୀୟମସନ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ,ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥ(ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ) ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ,ମାର୍ନ୍ସ ଲାବୁସେନ(ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ) ୩ୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି।

ଡବଲ ଶତକ ମାରିଥିବା କରୁଣାରତ୍ନେଙ୍କୁ ଫାଇଦା:

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ୧୪ ଏବଂ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ୧୫ ନମ୍ବରକୁ ଖସି ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଛାଡି ଟପ-୨୦ ରେ ଆଉ କେହି ନାହାଁନ୍ତି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର କ୍ୟାପଟେନ ଦିମୂଥ କରୁଣାରତ୍ନେଙ୍କୁ ୪ ସ୍ଥାନର ଲାଭ ହୋଇଛି। ସେ ନମ୍ବର ୧୧ ରେ ରହିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ସେ ପୂର୍ବ ୪ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ୫୧୯ ରନ ବନେଇଥିଲେ।

ICC Test Raning Rishabh Pant
Google
ବୋଲରଙ୍କ ଭିତରେ ଅଶ୍ୱିନୀ ନମ୍ବର ୨ରେ ଅଛନ୍ତି:

ବୋଲରଙ୍କ ଭିତରେ ଟପ-୧୦ରେ କେବଳ ଅଶ୍ୱିନୀ ରହିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ସେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ନମ୍ବର ୨ରେ ଥିଲେ। ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ନମ୍ବର ୧ ରେ ଅଛନ୍ତି। ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ କିଛି ବଦଳ ହୋଇନି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *