ଘୁଙ୍ଗୁଡିରୁ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ, ଶୀଘ୍ର ଆସିବ ଔଷଧ ।

If you are troubled by snoring this news is for you medicine will come soon, Nitidina

ଶୋଇବା ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ଶରୀର ପୂରା ଶାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଥାଏ ,ସେ ବାସ୍ତବରେ କିଛି ନ ବୁଝିସୁଝି ଘୁଙ୍ଗୁଡ଼ି ମାରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥାଏ। ଯେଉଁଥିରୁ କେତେଥର ତାଙ୍କ ସହିତ ଶୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ବହୁତ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ।

Google

ଘୁଙ୍ଗୁଡ଼ି ଏକ ଏପରି ଜିନିଷ ଯେଉଁଥିରୁ କେହି ବି ବାସ୍ତବରେ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ କରିପାରେ ନାହିଁ। ଶୋଇବା ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ କେଉଁ ମଣିଷର ଶରିର ପୂରା ଶାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଥାଏ ,ସେ ବାସ୍ତବରେ କିଛି ନ ଭାବିଚିନ୍ତି ଘୁଙ୍ଗୁଡ଼ି ମାରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥାଏ। ଯେଉଁଥିରୁ କେତେଥର ତାଙ୍କ ସହିତ ଶୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ବହୁତ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ। ଘୁଙ୍ଗୁଡ଼ିର କାରଣରୁ କେତେ ଲୋକଙ୍କର ନିଦ ବି ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥାଏ ତେଣୁ ଏବେ ଶୀଘ୍ର ଘୁଙ୍ଗୁଡ଼ିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଔଷଧ ବଜାରକୁ ଆସିବାର ଅଛି।

ଜୋରରେ ଘୁଙ୍ଗୁଡ଼ି ମାରିବା ସାଧାରଣତଃ ସ୍ଲିପ ଏପାନିୟାର ଏକ ପରିଣାମ ଅଟେ। ଏହା ଅଧିକତ ମୋଟା ଲୋକଙ୍କ ଠାରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଦେଖାଯାଇଥାଏ। ସ୍ଲିପ ଏପାନିୟାର ଏକ ବିକଳ୍ପ ଅଟେ ଯାହାର ପରିମାଣସ୍ୱରୂପ ଘୁଙ୍ଗୁଡ଼ି ଆସିଥାଏ। ଯେତେବେଳେ କେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଶୋଇଥାଏ ,ତେବେ ବାୟୁ ମାର୍ଗର ମାଂସପେଶୀକୁ ସ୍ୱଭାବିକ ରୂପରେ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ,କିନ୍ତୁ ସ୍ଲିପ ଏପାନିୟାରେ ପୀଡିତା ବ୍ୟକ୍ତିର ମାମଲାରେ ,ଏହି ମାଂସପେଶୀ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପବନ ତଣ୍ଟିର ଏକ ଛୋଟ ଅନ୍ତରାଳରେ ବାହାରକୁ ଆସିଥାଏ ଯାହା ଅନ୍ତତଃ ଘୁଙ୍ଗୁଡିର ରୂପ ନେଇଥାଏ। ଏଥିରେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅଟକି ବି ଯାଇପାରେ।

ୟୁଏସର ବୋଷ୍ଟନରେ ବିଘ୍ରମ ଏବଂ ମହିଳା ଡାକ୍ତରଖାନାର କର୍ମଚାରୀମାନେ ବର୍ଷ ୨୦୧୮ରେ ୨୦ ସ୍ନୋର ସହିତ ଏକ ଗବେଷଣା କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ଘୁଙ୍ଗୁଡ଼ି ମାରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଔଷଧ ଦେଲେ ,ଯାହାଦ୍ୱାରା ରୋଗି ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ବେଶୀ ସୁଧାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା।ଏହି ଦୁଇ ଔଷଧରୁ ଏକ ଏଟ ମ୍ୟାକ୍ସିଟାଇନ ଥିଲା। ଏହି ଔଷଧ ଗତ ୨୦ ବର୍ଷରୁ ସାଧାରଣତଃ ସେହି ପିଲାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଏ। ଯିଏ ଅଟେସନ ଡେଫିସିଟ ହାଇପର ଆକ୍ଟିଭିଟ ଡିସଆଡ଼ରରେ (ଏଡିଏଚଡି) ପୀଡିତ ଥାନ୍ତି।

Google

ଦ୍ୱିତୀୟ ଔଷଧର ନାମ ଅକ୍ସି ବ୍ୟୁଟିମିନ ଥିଲା। ଏହା ଅସମୟରେ ପରିସ୍ରା ହେଉଥିବା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଏ । ଏହା ମାଂସପେଶୀରେ ଏନଠନଙ୍କୁ କମ କରେ।ଯାହା ମୂତ୍ରାଶ୍ରୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ କରେ। ଏହି ଦୁଇଟି ଔଷଧକୁ ମାଂସପେଶୀକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଜଣାଯାଏ। ଏହା କାରଣ ଅଟେ କି ଗବେଷଣାରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଏକ ସଂଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯାହାର ପରିଣାମ ବହୁତ ଭଲ ରହିଲା,ଏହି ଗବେଷଣାରେ ସାମିଲ ଥିବା ଲୋକଙ୍କର ବହୁତ ସୁଧାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା।

ଏହା କାରଣ ଅଟେ କି ବର୍ତ୍ତମାନରେ AD109 ରୂପରେ କୋଡ଼ ନାମକ ନୂଆ ଔଷଧ ଏହି ଦୁଇଙ୍କର ଏକ ସୟୋଜନ ଅଟେ। ଏକ ଆମେରିକା ଫର୍ମ ଏହି ଔଷଧକୁ ତିଆରି କରୁଛି ଓ ଏବେ ଏହାର ଏକ କ୍ଲିନିକାଲ ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଉଛି।ଯଦିଓ,ଏହି ଦୁଇଟି ଔଷଧର ଅଲଗା ଅଲଗା ପ୍ରଭାବ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଯାଏ ଓ ଏଥିପାଇଁ ଔଷଧରେ ଅଧିକ ପରୀକ୍ଷାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.