କୋହଲିଙ୍କୁ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ପ୍ରଶଂସକ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନଙ୍କୁ ନେଇ ପାଟି କରି କହିଥିଲେ ଏହି କଥା, “କ୍ୟାପଟେନ, ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ କର…, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ”

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୩ୟ ତଥା ଶେଷ ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତରେ ଚାଲୁ ଥିବା କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନର ଆବାଜ ଶୁଭିଲା। ଏକ ଯୁବକ ପ୍ରଶଂସକ ରାଗିକରି କୋହଲି ଆଡକୁ ଚିଲେଇକରି କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନର ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ କହିଲା।

Fan 'Screams' At Virat Kohli To 'Support Farmers' During A T20I Between India And Australia
Google

ଖେଳ ଜଗତରେ ବି ଏହି ସମୟ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନର ହିଁ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଅଛି। କେତେକ ଖେଳାଳି ଏବଂ କୋଚ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନିଜର ସମର୍ଥନ ଦେଇସାରିଲେଣି। ଦେଶରେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଜୋରରେ ଚାଲୁଅଛି ଏବଂ ଏବେ ଏହାର ଆବାଜ ବିଦେଶରେ ବି ଶୁଭିବାକୁ ଲାଗିଲାଣି। ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାରକୁ ସିଡନୀରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ତୃତୀୟ ଏବଂ ଶେଷ ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ସମୟରେ ବି କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନର ଆବାଜ ଶୁଭିଲା। ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଭାରତୀୟ କ୍ୟାପଟେନ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନର ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ କହିଲେ। ବାସ୍ତଵରେ ଏ ଯାଏଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର କୌଣସି ବି ସଦସ୍ୟ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ନିଜର କେତେକ ମତ ପ୍ରଦାନ କରିନାହାନ୍ତି। ଏପରି ଭାବେ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ଆଶା ନେଇ ବସିଛନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ସମୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗ୍ରସ୍ତରେ ଅଛି, ଯାହାର ଆରମ୍ଭ ୨୭ ନଭେମ୍ବରକୁ ୱାନଡେ ମ୍ୟାଚରୁ ହୋଇଥିଲା। ତିନୋଟି ଦିନିକିଆ ସିରିଜର ପରେ ଦୁଇଟି ଯାକ ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ଟି୨୦ ସିରିଜ ଖେଳାଗଲା। ତୃତୀୟ ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅବସ୍ଥିତ ଥିବା ଏକ ଯୁବକ ପ୍ରଶଂସକ ରାଗିକରି କୋହଲି ଆଡକୁ ଚିଲେଇକରି କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନର ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ କହିଲା।

ପ୍ରଶଂସକ କୋହଲିଙ୍କୁ କହିଲେ କି ତାଙ୍କୁ କୃଷକମାନଙ୍କର ଅଧିକାର ପାଇଁ ଠିଆ ହେବା ଦରକାର। ପ୍ରଶଂସକମାନେ କୃଷକ ଏକତା ଜିନ୍ଦାବାଦର ବି ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଲେ।ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଭାରତରେ ଚାଲୁଥିବା କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନର ଏହି ଆବାଜର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଜବରଦସ୍ତ ଭାଇରଲ ହେଉଅଛି। ପ୍ରକୃତରେ କୃଷକ କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ହୋଇଥିବା କୃଷି ଆଇନର ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ମାମଲାକୁ ତୁଟେଇବା ପାଇଁ ସରକାର ଏବଂ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନ ମଧ୍ୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବି ଚାଲୁଅଛି। ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନର ସମର୍ଥନରେ ମୁଷ୍ଟିଯୋଦ୍ଧା ବିରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ସହିତ କେତେକ ଖେଳାଳି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଖେଳ ପୁରଷ୍କାର ଫେରେଇଦେବା ପାଇଁ ଧମକ ବି ଦେଇସାରିଛନ୍ତି।

Google

ସେହିପରି ଯଦି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ କଥା କହିବା ତେବେ ଇଣ୍ଡିଆ ତୃତୀୟ ଟି ୨୦କୁ ୧୨ ରନରେ ହାରିଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ଟିମ ୨-୧ ରେ ସିରିଜ ଜିତିଥିଲା।ହେଲେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଟିମ ୱାଣ୍ଡେ ସିରିଜ ୧-୨ ରେ ହାରିଯାଇଥିଲା। ଏବେ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରେ ୧୭ ଡିସେମ୍ବରରୁ ୪ ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚର ସିରିଜ ଖେଳିବାକୁ ଅଛି।ବିରାଟ କୋହଲି କେବଳ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବେ ଓ ଏହାପରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ପାଇଁ ସ୍ବଦେଶ ଫେରି ଆସିବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.