କେକେଆର ରୀଙ୍କୁ ସିଂଙ୍କ ଜାଗାରେ ସାମିଲ କଲା ଭାରତର ଏହି ୟଙ୍ଗ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ। ନାମ ଜାଣିଲେ ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ।

କେକେଆର ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଆଗରୁ ନୂଆ ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଟିମରେ ସାମିଲ କରିଛି। ଗୋଡ଼ରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲରୁ ବାହାରି ଯାଇଥିବା ରୀଙ୍କୁ ସିଂଙ୍କ ଜାଗାରେ ଗୁର୍କିରତ ସିଂ ମାନ ଙ୍କୁ ଟିମରେ ଯୋଗ କରାଯାଇଛି। ଲିଗର ଆରମ୍ଭ ୯ ଏପ୍ରିଲକୁ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଆଉ କେକେଆର ନିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ୧୧ଏପ୍ରିଲକୁ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବାର ନଜର ଆସିବ ।

Google

ଆଇପିଏଲ ତରଫରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ପ୍ରକାଶ କରାଗଲା କି ରୀଙ୍କୁ ସିଂଙ୍କ ଜାଗାରେ ଗୁର୍କୀରତ ମାନଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ରୀଙ୍କୁ ସିଂ ୨୦୧୭ରେ ଆଇପିଏଲ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ଆଉ ସେ ଏଯାଏ ୮ଟି ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟ ପଟେ ଥିବା ଗୁର୍କୀରତ ସିଂ ମାନ, ଆର ବର୍ଷ ରୟଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜରସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ଖେଳୁଥିଲେ। ଅକ୍ସନ ଆଗରୁ ତାଙ୍କୁ ଟିମ ରିଲିଜ କରି ଦେଇଛି ମାତ୍ର ଅକ୍ସନରେ ତାଙ୍କୁ କେହି ବି ଟିମ କ୍ରୟ କରି ନଥିଲେ।

କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡ଼ର୍ଶ ଗୁର୍କୀରତଙ୍କୁ ବେସ ପ୍ରାଇସ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିଲେ ଆଉ ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ଆରସିବି ପାଇଁ ଖେଳି ଖେଳି ଗୁରକୀର୍ତ ୮ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିଲେ ଆଉ ୭୧ ରନ ହିଁ ବନେଇ ପାରିଥିଲେ। ସେ ୨୧ ରନ ନଟ ଆଉଟର ସର୍ବାଧିକ ପାରି ଥିଲା। ସର୍ବମୋଟ ସେ ୮୦ଟି ବଲ ଖେଳିବାର ମୌକା ପାଇଥିଲେ।

Google
ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ସେ ସର୍ବାଧିକ ୭ଟି ଅର୍ଧଶତକ ମାରି ସାରିଛନ୍ତି:

ପଞ୍ଜାବରେ ଗୁର୍କୀରତ ମାନ ଙ୍କର କଥା କହିବା ତ ସେ ସର୍ବମୋଟ ୪୧ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୨୧ ହାରରେ ୫୧୧ ରନ ମାରିଛନ୍ତି। ଦୁଇଟି ଅର୍ଧଶତକ ଜଡ଼ିଲେ ଆଉ ଏହା ଭିତରେ ତାଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ରେଟ ୧୨୧ ରହିଲା। ୬୫ ରନର ଇନିଂଗ୍ସ ତାଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ରହିଥିଲା। ତାଙ୍କର ଓଭରଓଲ ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ୟାରିୟର କଥା କହିବା ତ ସେ ୧୧୩ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୨୪ ହାରରେ ୧୮୨୯ ରନ ବନେଇଛନ୍ତି। ୭ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ପାରି ଖେଳିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ୫୬ଟି ଫାଷ୍ଟ କ୍ଳାସ ଆଉ ୯୦ ଲିଷ୍ଟ ଏ ମୁକାବିଲା ବି ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି। ଲିଷ୍ଟ ଏ ରେ ସେ ୪ଟି ଶତକ ଆଉ ୨୩ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବି ମାରିସାରିଛନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟ ପଟେ ଫାଷ୍ଟ କ୍ଳାସରେ ଗୁର୍କୀରତ ଦ୍ଵିଶତକ ବି ମାରି ସାରିଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.