IND vs AUS: ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତ ହରାଇଲା ସିରିଜ୍, ୩ୟ ODI ରେ ହୋଇପାରେ ଏହି ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ।

IND v AUS 2020 3 changes that could help India win the 3rd ODI

ଦୁଇଟି ODI ହାରିବା କାରଣରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ୦-୨ ହାରିଛି । ପ୍ରଥମ ODI ପରାଜୟ ପରେ କ୍ୟାପଟେନ ବିରାଟ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳାଳିମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି -୨୦ ମୋଡରୁ ବାହାରି ନାହାଁନ୍ତି ।

IND v AUS 2020: 3 changes that could help India win the 3rd ODI
Google

ନିୟମିତ ବୋଲରଙ୍କୁ ବ୍ୟାକଅପ୍ କରିବା ପାଇଁ ବୋଲିଂ ବିକଳ୍ପ ଅଭାବରୁ ଏବଂ ODI ଫର୍ମାଟରେ ନିଜକୁ ଗତି କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ ହେତୁ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଠାରୁ ସିରିଜ୍ ହାରିଲା, ଆଉ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ । ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ (ଏସସିଜି) କ୍ରମାଗତ ଦୁଇ ଦିନିଆ ପରାଜୟ ହେତୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ୦-୨ ହାରିଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ରମାଗତ ପାଞ୍ଚଟି ଦିନିକିଆରେ ହାରିଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ଫେବୃଆରୀରେ ତିନୋଟି ODI ରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଠାରୁ ହାରିଥିଲେ ।

ସିଡନୀରେ ହୋଇଥିବା ଦୁଇଟି ପରାଜୟ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବଡ ବ୍ୟବଧାନ ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ପ୍ରାୟ ଦୁଇମାସ ଧରି ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ପରେ ଭାରତ ନିଜକୁ ୫୦ ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ରଖିଛି । ପ୍ରଥମ ODI ପରାଜୟ ପରେ କ୍ୟାପଟେନ ବିରାଟ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳାଳିମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି -୨୦ ମୋଡରୁ ବାହାରି ନାହାଁନ୍ତି ।

ସେ କହିଥିଲେ, “ଆମେ ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଛୁ । ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ । ୨୫ ଓଭର ପରେ ଶରୀରର ଭାଷା ଭଲ ନଥିଲା ।” ତେବେ ଭାରତର ସବୁଠୁ ବଡ ଚିନ୍ତା ହେଉଛି ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବିକଳ୍ପର ଅଭାବ, ଯାହା ନିୟମିତ ବୋଲରଙ୍କ ବ୍ୟାକ୍ ଅପ୍ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବ ।

Australia vs India: 'He gave the bowling plan', Virat Kohli praises Hardik Pandya after bowling return | Cricket News | Zee News
Google

ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ଯିଏ ରବିବାର ଦିନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ନଥିଲେ ଏବଂ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ବୁଧବାର ତୃତୀୟ ତଥା ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ପଡେ ତେବେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଯେହେତୁ ସେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଏବଂ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ ।

ଏହି ୩ ଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅଛି ଯାହା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ତୃତୀୟ ODI ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ ।

ଭାରତ ସାଇନି, ଚହଲ ଏବଂ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ନଟରାଜନ୍, କୁଲଦୀପ ଏବଂ ଗିଲଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇପାରେ । ନବଦୀପ ସାଇନି ଏବଂ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି ।

ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ODI ରେ ଭାରତର ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ସ୍ପିନର ଥିଲେ, ଉଭୟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୬୦ ରନ୍ ଦେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ପାଇଥିଲେ । ଭାରତ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ, ଯିଏ କି ନିକଟ ଅତୀତରେ ଅଧିକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି ।

Spinners Kuldeep Yadav and Yuzvendra Chahal flourish together
Google

ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର କିମ୍ବା ଟି ନାଟାରାଜନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ସାଇନିଙ୍କୁ ବଦଳାଯାଇପାରେ ଏବଂ ସେ ଆକ୍ରମଣରେ ଆଣିଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ଧାର ଯୋଗୁଁ ନୋଡ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଶେଷ ଓଭର ସମୟରେ ବାମହାତୀ ଏକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ବିକଳ୍ପ ହେବ ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ କିଛି ଚାପ ନେଇପାରେ ।

୩ ୟ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ଚୂଡାନ୍ତ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ ସ୍ଥାନରେ ନେଇ ପାରିବେ । କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ଓପନର୍ଙ୍କର ଏକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ରେ ସେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବଡ ଇନିଂସ ନିର୍ମାଣ କରିବାର ସମାନ କ୍ଷମତା ତାଙ୍କୁ ଏହି ସିରିଜରେ ସଫଳତା ମିଳିନି ।

India vs Australia: Pacer T Natarajan included in visitors' ODI squad; Ishant Sharma ruled out of Tests - Firstcricket News, Firstpost
Google

୨୧ ବର୍ଷୀୟ ଚଳିତ ବର୍ଷ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟିଂ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ଗିଲ୍ ତାଙ୍କ କୌଶଳ ସହିତ ଦୃଢ ଏବଂ ଜାତୀୟ ରଙ୍ଗରେ ଯିବା ପାଇଁ କୁଞ୍ଚିତ ହେବ, ଯେହେତୁ ସେ ଦେଶ ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାତ୍ର ୨ ଟି ODI ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.