IND vs AUS: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଲା ଏତେ କୋଟି ଟଙ୍କା ବୋନସ୍ । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ।

IND vs AUS After defeating Australia Team India gets money BCCI Announced bonus of Rs 5 crore

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଉପରେ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ପରେ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବୋନସ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଚମତ୍କାର ବିଜୟ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ସଫଳତା ନେଇ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଉତ୍ସାହିତ । ସମଗ୍ର ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଉତ୍ସାହରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା । ତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା, ନିଷ୍ଠା ଏବଂ ନିଷ୍ଠା ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଥିଲା ।” ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭାରତ ସମ୍ମୁଖରେ ୩୨୮ ରନ୍ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ ଦେଇଥିଲା, ଯାହା ଭାରତ ୭ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

IND vs AUS: After defeating Australia, Team India gets money, bonus of Rs 5 crore
Twitter

ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ନିଜ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରି ବୋଡ଼ର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ବଜାୟ ରଖିଛି । ଚାରିଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚର ଚତୁର୍ଥ ତଥା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୨-୧ ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଛି । ସିରିଜ ଜିତିବା ପରେ ବିସିସିଆଇ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ବୋନସ୍ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛି । ବୋର୍ଡ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ବୋନସ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସେ ଟୁଇଟ୍ କରି ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ବୋର୍ଡ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଗାବାରେ ୩୨ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ରାଜତ୍ୱକୁ ମଧ୍ୟ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସମାପ୍ତ କରିଛି । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ୧୯୮୮ ରେ ଗାବାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଥିଲା । ସେବେଠାରୁ ସେ ଏହି ଭୂମିରେ କେବେ ହାରି ନଥିଲେ ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ଜିତିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଉପରେ ପଇସା ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ ପାଞ୍ଚ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବୋନସ୍ ପାଇବେ । ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅପୂର୍ବ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପାଞ୍ଚ କୋଟି ଟଙ୍କା ବୋନସ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବିଜୟ ବୋଲି ଗାଙ୍ଗୁଲି ସିରିଜ୍ ଜିତିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି । ଏହିପରି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯିବା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଇତିହାସରେ ସର୍ବଦା ସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇ ରହିବ । ବିସିସିଆଇ ଦଳକୁ ପାଞ୍ଚ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବୋନସ ଘୋଷଣା କରିଛି । ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ । “ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବୋର୍ଡ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିସିସିଆଇ ଟିମ୍ ବୋନସ୍ ଭାବରେ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଘୋଷଣା କରିଛି । ଭାରତ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ବିଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତ । ଖେଳାଳିମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦକ୍ଷତା ଏବଂ ଚରିତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ”

IND vs AUS: After defeating Australia, Team India gets money, bonus of Rs 5 crore
Twitter

ଭାରତ ପାଇଁ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ୯୧, ରୀଷଭ ପନ୍ତ ଅପରାଜିତ ୮୯ ଏବଂ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ୫୬ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଗତ ୩୨ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗବା ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଏହା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପ୍ରଥମ ପରାଜୟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଭାରତ ଏଠାରେ ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି । ଗାବାରେ ଭାରତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛି । ଏହା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବିଜୟ । ୫ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ହାରିଛି । ସେଠାରେ ଏକ ଡ୍ର ଥିଲା । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଗାବାରେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୧୯୮୮ ରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ୯ ୱିକେଟରେ ହାରିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.